Skocz do zawartości
IGNOROWANY

ABS + ESP kolejny przypadek


jajcosz

Rekomendowane odpowiedzi

Opis przypadku:

Przekręcam kluczyk (nie odpalając auta) nie gasną kontrolki ABS + ESP, cofam kluczyk i powtarzam, kontrolki gasną.

Jak odpalę z zapalonymi kontrolkami zapika 3 razy.

I teraz tak, akumulator kręci jak głupi więc odpadają opcję z jego wymianą. Po podładowaniu akumulatora, bądź też po dłuższej jeździe jest ok. Mój mechanik powiedział, że problem najprawdopodobniej tkwi w tym, że gdzieś jest słabe przejście na kablach i przy większym napięciu z akumulatora (po jego podładowaniu) wszystko gra. Dodał, że miał do czynienia z audi w których akumulatory ledwo kręciły a żadne kontrolki się nie zapalały od ABS i ESP.

Oczywiście odpuście odpowiedzi w stylu kup nowy akumulator.

Brak błędów na VAG-u, wszystkie czujniki ABS poczyszczone (załączały się za wcześnie),

ABS + ESP działa sprawdzałem na śniegu.

Czy faktycznie mogą to być jakieś złączki kable czy coś takiego co się zabrudziło i słabo przewodzi?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdzałeś czujnik stopu pod pedałem hamulca,ja miałem podobne objawy w b6 wyregulowałem czujnik i koniec problemu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmm nie sprawdzałem, ale stop na 100% świeci. Mimo to wyregulować aby szybciej łapał czy jak?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak , wcisnąć go żeby wcześniej łapał ,już kiedyś komuś też to pomogło .Ja miałem takie objawy że mi zapalały się ni z tego ni z owego ABS i ESP też elektrycy proponowali wymienić czujnik ABS przy pompie ,ale siedząc raz w garażu zauważyłem że mi późno hamulec łapie i po ustawieniu czujnika zniknęły problemy z ABS i ESP ,wszystko przez przypadek i pewnie parę groszy zostało,bo pewnie nie tylko czujnik by kazali elektrycy wymienić .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oki, jak się ociepli to będę kombinował i dam znac

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...