Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Wyciek płynu w okolicach termostatu


thenatoorat

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, przed chwilą skończyłem wymianę termostatu jednak po skończeniu roboty pojawił się delikatny wyciek (pocenie) na króćcu połączeniowym. Przed wymianą nic takiego się nie działo, jednak to moja pierwsza wymiana termostatu i nie mam pewności czy wszystko dobrze złożyłem. Sugerowałem się tym schematem:

a190549.jpg

<br /><br />

czyli króciec, oring, termostat i to potem do silnika wszystko (już bez żadnego uszczelnienia).

Czy źle to wszystko zmontowałem czy może zepsułem po drodze coś extra ;]? Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak oring dales to powinno byc ok. a korek spustowy na pompie wody dobrze dokreciles???zmienialem termostat w audi 7 razy i nie da sie cos tam specjalnego zepsuc. a zakladales oring ten co byl razem z termostatem czy stary bo np. u mnie ten nowy nie pasowal i musialem stary zalozyc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do termostatu dołączone były różne uszczelki i wybrałem z nich taką o wymiarach 50x4... Odrazu po kupnie miałem wymianę termostatu u zaprzyjaźnionego mechanika i coś mi się kojarzy, że wtedy też był jakiś problem z uszczelnieniem więc coś zaklejał silikonem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak cieknie to lipa, też się tego bałem dlatego króciec dodatkowo uszczelniłem silikonem i jest git.

Przy składaniu mogła się uszczelka delikatnie przesunąć i cieknie, niestety chyba będziesz musiał jeszcze raz powtórzyć operacje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...