Skocz do zawartości
IGNOROWANY

B5 / Czujnik temperatury raz działa, raz nie.


mazukkk

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Mam taki problem, otóż czujnik temperatury nie chce działać tak jak powinien, chodzi oto, że nie pokazuje na kokpicie temperatury płynu chłodzącego.

Nie nagrzewa się też tym samym powietrze z dmuchaw, żeby było śmiesznie raz działa, raz nie .. ale zdecydowanie częściej nie działa.

Po wyciągnięciu i ponownym wsadzeniu znów działa ... Wymieniłem już 2x .. sprawdzałem na czujniku 100 % sprawnym i to samo się dzieje. Gdzie może być problem ? Przekładałem silnik, czy to możliwe, że gdzieś robi się jakieś zwarcie ? Czy może bezpiecznik wywala ? .. co jest grane ? to jest pierwszy problem, jak uda mi się go rozwiązać to chcę zająć się resztą problemów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro nie nagrzewa powietrza z dmuchawy to nie jest wina czujnika... W tych samochodach po wymianach płynu i naprawach wymagających jego upuszczenia dosyc często zapowietrza się układ chłodzenia. Sprawdzałeś? Objawy są bardzo podobne jeżeli chodzi o ogrzewanie - nie wiem jak ze wskaźnikiem temp ale jeżeli np powietrze jest pod czujnikiem ....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawa jest taka, że jeżeli zaczyna działać wskaźnik temperatury na kokpicie to i automatycznie zaczyna grzać się powietrze z dmuchaw, a jeżeli nie działa wskaźnik temperatury to i nie grzeje.. może to wszystko jest sterowane przez komputer ? Jeżeli czujnik nie wysyła wiadomości do komputera, że jest ciepłe powietrze już dostępne to ten nie otwiera jego przelotu ? Piszę być może bzdury, bo nie wiem jak to wszystko wytłumaczyć.. Klimatronik mam ustawiony na HI.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem bardzo podobne objawy przy uszkodzonej uszczelce pod głowicą w jednym z poprzednich samochodów.

Wskazówka na zero i chłodem wieje a później na jeden raz wskazówka w góre i ciepłe powietrze...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...