Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Problem z odpaleniem auta


insti

Rekomendowane odpowiedzi

Dziwna sprawa :(

Mam samochód od prawie 2 lat, sprawuje się bez zarzutu.

A4 B6 z 2002r., 1,8T, 150KM.

Dziś po odkurzaniu auta w środku (odkurzaczem, czyszczenie chodniczków, wnętrza, itp., generalnie porządki w środku), auto nie odpaliło??

Objawy są takie: przekręcam kluczyk i prawie żadnej reakcji, wszystko gaśnie i jakiś dziwny dźwięk za stacyjką. Zegar z godziną się zeruje. Gdzieś z tyłu jakieś cykanie.

Radio mogę włączyć i gra, więc akumulator jest OK. Poza tym przed sprzątaniem samochód przejechał kilka kilometrów.

Kluczyk działa (tzn. zamek centralny otwiera się i zamyka), choć przez krótką chwilę jakby nie reagował (bateryjka słaba?).

Rozrusznik jest chyba OK, tak jakby próbował przez ułamek sekundy zakręcić, ale po chwili wszystko gaśnie (kontrolki). Nie bardzo się znam, ale wygląda tak, jakby po tym ułamku sekundy odłączane było paliwo, czy coś (radio zawsze mogę włączyć i gra). godzina się zeruje, jak poczekam np. 5 minut, to jest godzina 00:05 i gdy próbuję odpalić, znowu się zeruje.

Czy możliwe, że przypadkiem włączyło się jakieś zabezpieczenie? Odcięcie paliwa/zasilania. Może immobiliser nie tak działa w kluczyku?

Jeszcze jak włączam 'check' to pokazuje się symbol akumulatora. Ale jak przekręcę kluczyk bez tego, to mam znak OK, że wszystko działa. Gdy nie próbuje odpalać, tylko przekręcę kluczyk, wszystkie kontrolki się ładnie palą.

Ewentualnie jutro mogę wrzucić filmik jak to wygląda.

Proszę i pomoc i z góry za wszelką dziękuję :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Radio gra. Wszystkie kontrolki ładnie świecą, gdy nie próbuję odpalać, a jedynie przekręcam kluczyk. A jak próbuję zakręcić, to jakby był nagle odcinany prąd. Mi się wydaje, że aku jest OK..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wez aku od kumpla i sprawdz bo cos mi sie widzi ze aku siada:decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja kiedyś tak miałem w jedym samochodzie. było zwarcie w AKU. też tak nagle, niespodziwanie bo przecież cały czas działał. i raz po tankowaniu już nie odjechałem ze stacji...

radio grało, oświetlenie było ale wszystko do momentu próby rozruchu. oczywiście aku do wymiany. Może i u ciebie tak być.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...