Skocz do zawartości
IGNOROWANY

czerwona kontrolka od aku


rafal9119

Rekomendowane odpowiedzi

Siema dzis podczas odpalania auta zauwazylem ze nie zgasla kontrolka od ladowania aku ale po lekkim dodaniu gazu zgasła.co mnie w najblizszym czasie czeka?? miał ktos taki problem . dodam ze zdarzyło sie to raz .z gory dzieki:wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 Sprawdź pasek alternatora ( czy nie za luźno )

2 Czy wszystkie kable osadzone są mocna na swoich miejscach

3 Napięcie na akumulatorze po uruchomieniu silnika powinno być około 14,2V +/- 0,2V

jeśli jest poniżej 14V prawdopodobnie regulator napięcia do wymiany

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pasek to jest stary jak swiat ale siedzi chyba mocno napiety. napiecia jeszcze nie mierzylem ale w najblizszym czasie zamierzam sprawdzic. a aku to raczej nic wspolnego z tym nie ma? bo mam 4 letni ale nawet w -15 odpala.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na to albo regulator napięcia do wymiany albo cały alternator, napisz jakie masz napiecie na zaciskach akumulatora na pracującym silniku , najlepiej podłącz miernik do zacisków akumulatora przed odpaleniem auta i spójrz czy od razu po odpaleniu auta masz wzrost napięcia na zaciskach akumulatora czy z opóźnieniem tak jak kontrolka od akumulatora Ci gaśnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zdarzylo mi sie to raz. i od wczoraj odpukac problem sie nie pojawil. zobaczymy. narazie nie mam jak sprawdzic napiecia. z tego co ja wiem to ladowanie ma za***iste przez cale mrozy auto stalo na dworze i ani razu aku mi nie padlo. a rzadko go odpalam. narazie poczekam az cos sie bedzie niepokojacego dzialo. . a np da rade wymienic regulator napiecia bez wyciagania altka?robil ktos takie zwody?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeśli ładowanie kiedyś było OK, to nie znaczy że jest OK może uszkodzić się w każdej chwili. Ale nie musi.

Akumulator z tego co piszesz masz dobry a jak ładowanie będzie słabe to go trafi??? A wtedy naprawisz alternator i wymienisz aku tak w promocji

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wszystko jest ok ladowanie ponad 14 . moze to tylko raz sie tak zdarzylo. narazie poczekam . a jak by co to mam drugi aku nowy :grin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pobudzić trzeba było i tyle ; P Samonapinacz jest więc jedynie jak za luźny to nowy. Mam czasem tak samo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zdarzylo mi sie to raz. i od wczoraj odpukac problem sie nie pojawil.

poczekamy na kolejne objawy, póki co szerokiej drogi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...