Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Źle odpala na ciepłym silniku.


easyone

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

mam problem jak w tytule. Moje audi rano nawet przy dużych mrozach pali na dotyk, natomiast po nagrzaniu silnika i próbie ponownego odpalenia za każdym razem dłużej kręci zanim załapie. Trwa to ok 5 sekund i dzieje się za każdym razem na ciepłym silniku. Auto mam u mechanika, który na początek wymienił czujnik położenia wału. Niestety to nie pomogło. Teraz zaoferował zmianę mapy silnika tak żeby odpalał na mniejszych obrotach. Koszt tego czegoś to 700PLN dlatego, chciał bym się dowiedzieć waszych opinii zanim się zdecyduje.

Z tego co mówił mechanik po podłączeniu komputera, nie wyrzuca żadnych błędów. Wtryski niby w normie. Sprawdzał rozrząd i jest dobrze założony. Niestety nie mam jak zrobić logów.

Jakieś sugestie co dalej z tym robić ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Studiowałem temat....chodzi tu o to, że komputer zmienia dawkę paliwa na ciepłym i to jest uznane jako tzw. "ochona dwumasa" , czyli prościej mówiąc - nie ma tego strzała bezpośredniego bo wtedy mogą trochę elementy te cierpieć. Natomiast przechodząc dalej, czujnik położenia wału to na 99% niepotrzebny koszt i wymysł mechanika. Skupić się trzeba na około 3 rzeczach kolejno, niestety wszystko kosztuje, ale to jest nie ważne:

1) akumulator (chodzi tu o sprawność rozruchu, czyli prosto mówiąc czy ma kopa - to jest ważne),

2) rozrusznik (tutaj chodzi o elementy jego - tulejki, łożyska itp, ogólna sprawność, czy nie ma za dużych oporów),

3) mapa silnika-startowa dawka (inaczej program)(przy czym można zrobić próbę VCDS w adaptacjach silnika czy zwiększenie dawki przy krótszych zwłokach niż 5 sek. coś da, a czasami daje z tego co się orientowałem w 2.0)

Wydaje mi się , że na tym się kończy, coś trafisz na pewno. Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...