Skocz do zawartości
IGNOROWANY

znowu problem ze skrzynią...


onechaos

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie po długiej przerwie,

Zanim kupiłem swoje A4 slyszałem, że multitroniki lubią się psuć, a że lubię gaz do oporu to kolejna awaria wyskoczyła jak tylko udało się uporać z poprzednią! Wtedy sprawę załatwiła wizyta do Ozorkowa, polutowali sterownik, włożyli spowrotem, wymienili olej i tyle.

Objaw sporadyczny

Jakiś rok temu auto dziwnie się 'zadławiło', dojechałem na stacje i już po włączeniu przerzuciło skrzynie w tryb awaryjny. Jeździłem sobie z tym dobre pare miesięcy, ale od jakiś 3ech zdarza się, że przy spokojnych obrotach na włączonym tempomacie lub przy wzniesieniach, skrzynia zrzuca bieg, przez chwile wariują obroty, auto szarpie po czym D zostaje 'wyłączone', przestaje reagować na gaz. Pomaga stanąć na poboczu (jeśli takowe jest bo akurat raz zdarzyło się na samym środku ruchliwej 2 pasmowej drogi), ponowne uruchomienie i jak ręką odjął, skrzynia się 'restartuje' i można jechać dalej...

Objaw stały

Jest jeszcze jeden objaw, który jest zawsze widoczny przy ruszaniu z jedynki. Po odpaleniu i wrzuceniu D, auto stoi, dopiero więcej gazu powoduje szarpnięcie i nagle rusza - szczególnie uciążliwe na parkingu i w korkach. Jak daje tego gazu ciut mniej żeby nie wymuszać na nim jedynki to też jedzie aczkolwiek wolno w porównaniu z gazem jaki dostaje. Jak już się odpowiednio rozpędzi to wtedy w miare płynie wskoczy na pierwszy bieg.

Wykaz błędów

Po podłączeniu wykazuje następujące usterki: monitorowanie przełożenia, elektrozawór n88, n88 usterka obwodu, czujnik prędkości wejściowej. Jeden mechanik mówi, że to znowu wina sterownika, inny że to może być od niedoboru oleju w skrzyni...

edit: wrzucam jeszcze filmik:

Przekładka

Już miałem sprzedawać tego anglika na części i kupić B7 ale zabrakło funduszy i zapadła decyzja, że zostane przy nim, mimo że swoje lata ma (2001) i lekko zdarte już. Wciąż szukam warsztatu lub osoby, która się zechce tego podjąć, także gdyby ktoś coś wiedział to proszę o info.

Wstępnie kontaktowałem się tylko z panem Mazurkiem i jeszcze czekam na wycene.

Postaram się zrobić małą*relacje jak będzie gotowe, a później zostanie już tylko dokupienie paru nowych gadżetów i naprawa wszystkich rzeczy z długiej listy, która uzbierała się przez zaledwie rok eksploatacji :/

Pozdrawiam,

Rad

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...