Skocz do zawartości
IGNOROWANY

szkoda PZU i dziwna praktyka tego ubezpieczyciela


Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Sytuacja następująca: szkoda z OC sprawcy, ubezpieczyciel przesłał mi kosztorys na prawie 3100zł (oczywiście po urealnieniu 60%) po czym otrzymałem decyzję o szkodzie całkowitej i wpłatę 2400zł. Dzwonię na infolinię i pytam dlaczego dostałem 2400 skoro dostałem kosztorys na 3100. A Pani że to szkoda całkowita bo auto warte 3300 zł (tydzień wcześniej płaciłem w skarbówce od kwoty 5500zł ale ten fakt pomijam) a koszt naprawy przekracza kwotę 3300zł. Na moje pytanie: to dlaczego mam kosztorys na 3100 ?, pani po konsultacjach z kierownikiem oznajmiła, że to jedynie przykładowy kosztorys i był stworzony inny który opiewał na kwotę ponad 3300zł. Nie potrafiła odpowiedzieć na pytanie dlaczego został do rozliczenia szkody wybrany akurat kosztorys, który był korzystniejszy dla TU. Nie miała również dostępu do tego drugiego kosztorysu (który być może nawet nie istnieje). Napisałem do nich maila z prośbą o dopłatę do kwoty z pierwszego kosztorysu. Jeśli to nie pomoże co jeszcze mogę zrobić ? Czy to normalna praktyka PZU ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5500 wartość samochodu

3300 - 60% wartości samochodu. Kosztorys powyżej oznacza szkodę całkowitą

dostałeś 2400+wrak. wycenili wrak na różnicę i tyle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...