Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 AWT] można uszkodzić cawke zapłonową ??


Hercus

Rekomendowane odpowiedzi

Wzbaczcie e odđwieam wątek ale to chyba sezon na cewki...

obiawy jak u weszystkich spadek mocy nierówna praca nie wchodzi na obroty otwieram mache szybka diagnoza cewka na drugim garze. jeden tel do kumpla niech szuka gdzie ją dostane od ręki.... jest a więc przemęczyć 5 km do sklepu żeby zdążyć przed zamknięciem i ...... sukces dostałem cewkę wymieniam i pupa coś jest nie tak sparawdzam a tu tym razem na pierwszym nie pali !!!! :wallbash: .... sklep zamkneli

i teraz pytanie: czy przy sprawdzaniu-wyciąganiu cewek podczas pracy silnika (sprawdzanie na ucho czy jest różnica) mogło spowodować uszkodzenie cewki ?? zamówiłem dwie następne i komplecik świeczek wynmienie na pierwszym ale co jak będzie żle jak sprawdzić?? gdzie szukać ??

dodam że na koniec sprawdziłem błedy i wykazało przerwe iskry/napięcia (czy jakoś tak) na pierwszym i drugim cylidrze + jakiś błąd pusty (numeru nie spisałem :wallbash:)

PS Wam też tak forum muli ... strona otwieram mi sie nawet do 5min

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Krótka odpowiedź: TAK!

Nie wolno odłączać cewek podczas pracy silnika, to może skutkować uszkodzeniem nawet sterownika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cewka musi być "obciążona" , do wyjętej cewki wkładamy starą świecę.

To dotyczy wszystkich zapłonów elektronicznych , czy cewki są oddzielne na każdą swiecę , czy wspólna na wszystkie.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...