Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Morel maximo 5 vs Rainbow EL-C6.2 vs POWERBASS S-6C


Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

od jakiegoś czasu zbieram się powoli do montażu głośników.

Zostały mi polecone power basy, jednak pojawiła się jeszcze możliwość zakupu Morel Maximo 5 (130mm) oraz Rainbow EL-C 6.2(165mm).

Warto dopłacać do w/w głośników, czy może różnica będzie znikoma i lepiej zostać przy Power Bass'ach?

Dodam jeszcze, że radio w samochodzie to JVC kd-r203 służące głównie do serwowania rapowych brzmień.

Rainbow Audio - Experience Line EL-C6.2

POWERBASS S-6C NOWE, DYSTANSE MDF + KURIER GRATIS (3003579461) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. Najlepsze oferty na największej platformie handlowej.

MOREL MAXIMO 5.2 ZESTAW ODSEPAROWANY 130mm/5,25'' (2966403112) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. Najlepsze oferty na największej platformie handlowej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jakie masz oczekiwania? Pod wzmacniacz czy samo radio? Oczywiście dystanse i wygłuszenie drzwi w planach?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Naturalnie dystanse + wygłuszenie drzwi obowiązkowo. Na czas bliżej nieokreślony miałyby chodzić pod samym radiem. Jeśli chodzi o oczekiwania, to tak jak napisałem - głownie hip-hop, czasem coś innego. Nie zależy mi na mega bassie, ma grać czysto i przyjemnie. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To powerbass s-6c i będzie dobrze:) kiedys jak Ci będzie mało to jakis wzmacniacz nieduży i będzie jeszcze lepiej. Ja bym tak zrobił:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

kupiłeś POWERBASS już? Dopiero zobaczyłem ten wątek i postanowiłem napisać bo kolega wprowadził cie trochę w błąd. Nie ma co porównywać POWERBASS z Morel! Firma POWERBASS jest raczej niskich lotów. Co tego nie można powiedzieć o Morel. Chodzi tu o czystość dźwięków. Jeżeli chcesz mieć dobry efekt to poszukał bym Morel Tempo 6(MOREL TEMPO 6 TEMPO6 NIEBYWALA OKAZJA F-VAT PROMO (2986052736) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. Najlepsze oferty na największej platformie handlowej.) można kupić za tanie pieniądze. Wygłuszył drzwi dobrą matą ( koszt około 500zł ), piecyk signat Signat Roc 1 Old School Polecam!! Wysylka gratis! (3033451808) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. Najlepsze oferty na największej platformie handlowej. bardzo dobre piecyki i tanie:P tweetery wsadził w słupki oczywiście. Jakiś sub Subwoofer Mała Skrzynia basowa HERTZ DS25.3 MDF (3024651399) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. Najlepsze oferty na największej platformie handlowej. i efekt masz niesamowity:P oczywiście to jest robione tanim kosztem, na zawody nie jeździsz więc nic lepszego ci nie potrzeba ale słuchanie muzyki staje się o niebo przyjemniejsze.

Chyba że nie masz aż tak wygórowanych oczekiwań to kupuj PB i śmigaj:P ale nie oczekuj że to będzie grać lepiej niż seria :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

SVD w jaki błąd? Widziałeś? Tam były morele 13 a nie 16 i to ma grać pod samym radiem więc jaki z tego będzie bas? Sumita nie ma wygórowanych oczekiwań. Sprzęt ma być raczej budżetowy więc Powerbassy będą lepszym rozwiązaniem. Na dobrze wygłuszonych drzwiach i dystansach będzie grało lepiej niż seria. Przynajmniej ja tak twierdze. Ty oczywiście możesz mieć inne zdanie:) ale morele 13 będą gorsze niż te pwbassy bo bas będzie znikomy. Te co poleciłeś to fakt że lepsze od pwbassów ale nie każdy chce wydawać dużo na CA. A te powerbassy w swojej klasie cenowej są warte polecenia. To tyle z mojej strony:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście ale chodzi tu o czystość dźwięku a nie o buc...buc...:grin: Maximo są dużo lepsze niż PB bez porównywania. PB masz rację dadzą lepszy efekt ale dzięki wygłuszeniu drzwi :P. Lepiej zostawić serie i wygłuszyć niż robić sobie koszty:P bo podejrzewam że seria będzie bardziej efektywniejsza:P zależy w jakim stanie są głośniki. Rado też bez szału :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...