Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Obejma wydechu przednia podwójna.


mlodyabc

Rekomendowane odpowiedzi

Bosal International

Pewnie ci chodzi o złącze kryjące się pod numerem 265-119 130/115 ps taka sama jest :):wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie chodzi mi o samą obejme bo jest luzna w ogóle nie trzyma, mechanik kazał kupic. A to wystepuje razem z kawałkiem tłumnika czy mozna samą kupic?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kliknij na link który wysłałem, BOSAL International tam masz ryzunki ukladu wydechowego i podany numer. Można kupić sama obejmę pewnie chodzi ci o 265-119 BOSAL a OE 357-253-141A

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak wyszukuję po nr Bosal to znajduje mi łącznik z obejmami a ja potrzebuje same obejmy i nie wiem czy to ma być to.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak masz na rysunku ten numer co ci podałem to jest łącznik, ale można to zastosować zwykłą obejmą. Tak jak na rysunku przedstawione masz to jest w OE, zaś można wszystko zmienić,

Powiedz konkretnie który element wydechu Cie interesuje/miejsce rura kolektorowa katalizator/wydech środkowy/czy końcowy ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Interesuje mnie sama obejma wydechu podwójna bo mechanik mówi że puściła i tłumik lata lużno.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Układ wydechowy końcowy i środek może być zespolony w całości albo łączony zwykłą tradycyjną obejmą wówczas do 130 konnego idzie obejma o średnicy 60mm, tak jak masz na rysunku, natomiast słowo podwójna to ta która na rysunku uk. wydechowego łączy tłumik środkowy z rurą dochodzacą do katalizatora i jest to numer BOSALA 265-119. Nic więcej w tym samochodznie nie ma.

---------- Post dopisany at 21:57 ---------- Poprzedni post napisany at 21:55 ----------

Tłumik lata luźno, to może chodzi o wieszak tłumika skoro tłumik lata luźno a nie o obejmę :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sumie może o wieszak, choć mechanik mówił obejma. Ale mi się wydawało, że właśnie w tym miejscu obejm raczej nie ma być do niczego przymocowana. A wieszak jak dopasować, jaki kupić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wieszaki do układu wydechowego w silniku 100/115/130 idą takie same, i na tłumik końcowy mocowanie 255-102 i wieszak do tego 255-132

a do tłumika środkowego 255-194 ten idzie na stronę prawą, i 255-230 na lewa stronę.

I tak sobie grzecznie wisi :grin: a co twój mechanik tam na wymyślał to trudno mi pojąć że by Ci odpowiednio pomóc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tam nie ma żadnego wieszaka, rura kolektorowa która trzyma się przy kolektorze i wieszak przy tłumiku środkowym utrzymuje cały wydech.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie wiem co ten mechanik;/. We wtorek oddaje auto do innego to od razu zerkniemy tam. Pokazywał mi, że tam lużno niby troche lużno jest ale może tak ma być. Po niedzieli będzie wszystko jasne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli z przodu jest luźno to sprawdź w jakim stanie jest łącznik elastyczny (tzw.Siatka) zbiera wibracje z wydechu, często w dieslach przepala się bądź przerywa i wydech może być luźny, a więc może to miał na myśli. Sprawdź

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

POkazywał mi ten element 265-119 łącznik ale już wiem że tam niczego nie brakuje ale posprawdzam po niedzieli u innego mechanika i przyjżę się temu łącznikowi elastycznemu. A który to ten łacznik na tych rysunkach?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak masz rysunek i widać przednią część tam gdzie katalizator jest 090-546 to masz widoczną siatkę (łącznik Elastyczny) to właśnie jest to, ale gdy by on był luźny ipt. to by m.in furczał Ci wydech albo mogło zalatywać spalinami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...