Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Dziwny dźwięk po dłuższym postoju.. :(


Gość donuska90

Rekomendowane odpowiedzi

Gość donuska90

Witam. I znowu pojawił się problem z autkiem.. Mianowicie po dłuższym postoju (nie ważne czy to w garażu czy pod chmurką), po odpaleniu auta pojawia się dziwny dźwięk- w sumie trudny do zlokalizowania, bo pod maską nie słychać go tak wyraźnie jak w środku. Odpalam samochód, po kilku sekundach zaczyna tak dziwnie buczeć,jakby z lewej strony dźwięk jest wyraźniejszy, przysiadają światła (ładowanie przed "buczeniem" i po jego wyłączeniu to samo, w normie). Po rozgrzaniu silnika dźwięk ustępuje.. Słychać to jeszcze po włączeniu nawiewu na "3".czy ktoś ogarnia co to może być?Poniżej link do filmu (dźwięk słychać w 4 sekundzie), wybaczcie za jakość, ale nagrywane kalkulatorem, proszę o maksymalną moc głośników, bo strasznie cicho się nagrało

;)

Pozdrawiam i z góry dziękuję za wszelkie próby naprowadzenia na rozwiązanie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi podobne objawy dawały walnięte łożyska na alternatorze tzn też pojawiał sie taki dzwięc (wieksze obciązenie alternatora) po nagrzaniu była cisza.

zrzuć pasek i zobacz czy słychać łozyska na alternatorze gdy kręcisz kółkiem, lub sciąg całkiem pasek i wtedy zapal zobacz czy bedzie dalej ten dzwięk.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość donuska90
Mi podobne objawy dawały walnięte łożyska na alternatorze tzn też pojawiał sie taki dzwięc (wieksze obciązenie alternatora) po nagrzaniu była cisza.

zrzuć pasek i zobacz czy słychać łozyska na alternatorze gdy kręcisz kółkiem.

mężulek wróci z pracy i sprawdzi. A powiedz mi, jeżeli to by miało związek z tymi łożyskami, to nie pokazywało by innego ładowania przy załączeniu tego dźwięku?

Może głupie pytanie, ale nie znam się a kto pyta nie błądzi :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem ładowanie na poziomie 13.7-13.9V i spadało delikatnie własnie jak zimna była do około 13.2-13.5V gdy ten dzwięk cichł to znów prawie 14. Gdy już zmieniałem łożyska to wymieniłem regulator napięcia od razu i ładowanie ksiązkowe 14.4 V.

W sumie to nie wiem dokładnie czy jedno z drugim ma jakieś powiązanie :)

Równie dobrze to nie musi byc wina aternatora :)ale warto sprawdzić zrzucając pasek :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość donuska90

no a u mnie ładowanie cały czas na poziomie 14. Czyli w sumie masz rację, warto zrzucić ten pasek i zobaczyć ;)

ale że to bardziej męskie zadanie, to mój piękny musi to ogarnąć :wink:

---------- Post dopisany at 15:04 ---------- Poprzedni post napisany at 15:03 ----------

a jeśli nie alternator, to co to może być?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość donuska90
a powiedz mi czy po naciśnięciu sprzęgła dalej jest tak samo???

taak, przy wciśnięciu nadal "buczy" :kwasny:

---------- Post dopisany 01-03-2013 at 15:54 ---------- Poprzedni post napisany 28-02-2013 at 16:21 ----------

Mąż wczoraj podjechał do znajomego "mechanika", zdjęli pasek, zakręcili kółkiem i coś dzwoni i stuka ale nie ma tego "buczącego" dźwięku być może dlatego że silnik był zagrzany...

Panowie, jest jeszcze jeden problem. W związku z sypiącą się skrzynią, po wrzuceniu wstecznego zapalało się "światło cofania" a po ruszeniu w tył gasło a więc mechanik chciał coś tam pogrzebać przy czujniku wstecznego biegu. Przez przypadek zamiast kostki tego właśnie czujnika ściągnął kostkę czujnika prędkościomierza po czym zmostkował ją na krótko a potem podłączył normalnie. Licznik na moment przestał całkiem działać, teraz raz działa raz nie. Jadę 80km/h pokazuje normalną prędkość, po czym spada ona do 20 km/h (nie bije ilości przejechanych km) po czym znowu wzrasta do 80 km/h i zaczyna normalnie bić kilometry. Co może być przyczyną i jak to naprawić? "Mechanik" twierdzi że może się zrobił jakiś tam błąd ale czy przez błąd prędkościomierz by się tak zachowywał? Może coś spierdzielił a teraz boi się przyznać? ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...