Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Audi A4B6 130km AWX bardzo powoli się rozpędza


nowyy121

Rekomendowane odpowiedzi

witam mój problem polega na tym auto czasem wogóle nie chce przyspieszać na 4i5 biegu raz pójdzie 190 a za chwile juz tylko 170:( gdzie moze byc problem??

Logi robione i z logów wychodzi wszystko dobrze układ jest szczelny. ale auto nie jedzie jak na 130 koni. Pomocy brak juz pomysłów gdzie szukać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moze cieple powietrze gdzies w dolot leci?

a jak to sprawdzic?? sprawdzalem przeplywke jest oki

turbo na logach tez wychodzi ok

wymieniłem juz wszystkie wężyki od podcisnienia

podciśnienie na postoju mam 0.7 bara

intercooler caly

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rurki dolotu jesli ori, popatrz oringi przy szybkozlaczkach, zauwaz ze jak przyj... w pedal nawet na postoju to masakryczne cisnienie tam jest i moze gdzies delikatnie ucieka.... a nie kopci Ci jak np jedziesz 16o i do oporu buta wcisniesz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jutro po sprawdzam te szybkozlaczki.dziś leciałem 170 i zero kopcenia nawet jak mu na biegach przeciągne tez nie kopci. juz nie mam pomysłu gdzie czukac. bo VAG pokazuje ze wszystko jest ok ale jednak do końca nie jest ok.A może kat blokuj ze dusi go ze jest juz w środku zaklejony?

---------- Post dopisany at 21:52 ---------- Poprzedni post napisany at 21:33 ----------

Też nasuwa mi się myśl taka że może już jednak te pompowtryski nie daja rady sobie czy ta opcja odpada??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kurcze no to pompki chyba by Ci w logach wyszly.... a moze Ty poprostu przeczulony jestes... mnie po pewnym czasie s4 tez tak jakos 'slabo' zaczelo jezdzic...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy przeczulony he he możliwe bo wcześniej jezdzilem autem duzo mocniejszym . tylko dlaczego to auto raz sie rozpedza normalnie fajnie leci a za chwile juz nie i poleci tylko 160-170. jak prędkosc ogolnie tego samochodu max to 210 a ono w zyciu nie poleci nawet 200

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kurcze dziwna sprawa.... sprawdz te oringi... a maz kierownice powietrza do IC zalozona?... moj na spoko 210 ciagnie....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

poszukaj na forum ten plastik.... ja za swoj dalem 50zl funkiel...

poczytaj techniczne... nektorzy chcieliby miec takie same problemy jak Twoj...:wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a moze jakis osiol mapowal sobie jakimis gotowcami i dlatego tak sie dzieje....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

napisz co sie bedzie dzialo jak sprawdzisz te oringi... rozumiem ze pompa tandemowa 100% sprawna.... sproboj przy okazji sprawdzic gruche czy sie nie przycina...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z logów powaga wynika że:

Turbo jest ok

Przepływka jest ok

intercooler ok

pompowtryski ok

węże wymieniłem wszystkie

a audo na 4i5 biegu brak mocy

---------- Post dopisany at 00:17 ---------- Poprzedni post napisany at 00:15 ----------

pompa ok na postoju mam 0,7bar

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a moze jednak kat bedzie zapchany ??

---------- Post dopisany at 00:24 ---------- Poprzedni post napisany at 00:21 ----------

jak kupiłem auto układ bardzo był nieszczelny intercooler dziurawy (został pospawany) pompa tandemowa lipa na postoju wczesniej mial ledwo 0,2bar wszystko po kolei robiłem na logach wychodzi oki a auto nie jedzie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no to go wywal calkiem jak masz watpliwosci.... jak nie sprawdzisz to nie bedziesz wiedzial...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i chyba go wytnę i po sprawie. Pytanie a jakie mogą być skutki jazdy na dziurawym układzie bo zanim to auto kupiłem i to zrobiłem wczesniejszy właściciel jezdzil na takim nieszczelnym ukladzie z 4miesiace

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tego Ci nie powiem ale wydaje mi sie ze nieszczelnosci poprzez zaciagany syf moga nawet uszkodzic turbine...

daj znac co i jak jak wytniesz kata... na szczescie to niedroga operacja...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...