Skocz do zawartości
IGNOROWANY

sprężyny z sedana do avanta


kkrawat

Rekomendowane odpowiedzi

Pytanie jest takie - czy ktoś zakładał w ten sposób ? Czy tył bardziej usiądzie w avancie? Konkretnie to mam do założenia -40mm z sedana i nie wiem jak to wyjdzie na moim avancie :whistling:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zapomnij, muszą być od avanta, nie dość że tył siądzie dużo bardziej, to będzie za miękko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurde myslałem ze skoro jest 15-20kg róznicy miedzy sedanem a avantem to nie bedzie to miało znaczenia :kwasny:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15-20kg ? raczej różnica jest około 50-70 kg, po coś są te klasy wagowe przecież... jak by nie miało to znaczenie to fabrycznie do każdej wersji by wkładali te same sprężyny...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mówisz ze az taka róznica jest ?

Te masy sciągnąłem z netu

sedan 1.8TQ - 1340kg

avant 1.8TQ - 1365kg

sedan 1.9tdiQ - 1350kg

avant 1.9tdiQ - 1385kg

Ciekawe jak to jest w rzeczywistości bo w dowodzie mam 1415kg wbite :kwasny:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

avant 1.9tdi + Q i 1385kg ? ja mam avanta 1.9tdi ośkę i warzy tyle samo :grin: wiec widzisz jakie prawdziwe są te dane...

dla przkładu ojca sedan 1.8 bez klimy - 1225 kg

chcesz to zakładaj ale mówie Ci że nic dobrego z tego nie będzie, po za tym avant bardziej się przechyla w zakrętach bo ma wyżej środek cięzkości... nie bez powodu w avantach z przodu jest grubszy drążek stabilizatora niż w sedanach, a tym samym z tyłu twardsze spręzyny, raz ze względu na większą masę, a dwa właśnie przez to że ma większe skłonności do przechyłów w zakrętach...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za info - zawias będzie do sprzedania a ja szukam czegoś do avanta Q..

Właśnie rozmawialem z dwoma osobami co handlują sprężynami sportowymi /FK i Supersport / i spreżyny sedan i avant sa takie same u nich...zgłupiałem zupełnie teraz...

Katalog on-line H&R pokazuje dokądnie taką samą specyfikacje sprezyn do avanta i sedana :facepalm:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...