Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

Montaż modułu DRL w światłach drogowych Audi A4 B6

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

kupiłem już drugi sd2 bo pierwszy uwaliłem przez zwarcie bo się spieszyłem :decayed: i teraz bd robił powoli ale muszę o coś dopytać mianowicie mam włącznik auto mce F włącznik CLH i DRL chce podłączyć sd2 tak żeby się samo przełączało po zmierzchu na mijania z pozycji auto i tak w sumie miałem podłączone zanim spaliłem sd2 tylko ze chce żeby przełącznikiem DRL dało się wyłączyć sd2. Dostałem schemat od Domina

4b4o.jpg

tu gdzie czerwona strzałka odlutowujesz rezystor i nózka na bok , tu gdzie zielona dolutowujesz się kabelkiem z pinu 3 włacznika drl

tak tez zrobiłem i dało się wyłączyć w pozycji 0 działało w 1 ale cały czas podświetlało sie 0 kto wie czemu tak? i skąd najlepiej pociągnąć + ?

moj sd2 wygląda troche inaczej niz tez na schemacie od Domina ale to chyba nie ma wielkiego znaczenia

ImageShackŽ - Online Photo and Video Hosting

ImageShackŽ - Online Photo and Video Hosting

Opublikowano

mozecie zobaczyć czy tak bedzie OK, szczególnie chodzi mi o przekazniki...ogolnie czy nic nie uwale...

clh_drl.jpg

Opublikowano
kupiłem już drugi sd2 bo pierwszy uwaliłem przez zwarcie bo się spieszyłem :decayed: i teraz bd robił powoli ale muszę o coś dopytać mianowicie mam włącznik auto mce F włącznik CLH i DRL chce podłączyć sd2 tak żeby się samo przełączało po zmierzchu na mijania z pozycji auto i tak w sumie miałem podłączone zanim spaliłem sd2 tylko ze chce żeby przełącznikiem DRL dało się wyłączyć sd2. Dostałem schemat od Domina

http://s18.postimg.org/jr37rsgqd/4b4o.jpg

tu gdzie czerwona strzałka odlutowujesz rezystor i nózka na bok , tu gdzie zielona dolutowujesz się kabelkiem z pinu 3 włacznika drl

tak tez zrobiłem i dało się wyłączyć w pozycji 0 działało w 1 ale cały czas podświetlało sie 0 kto wie czemu tak? i skąd najlepiej pociągnąć + ?

moj sd2 wygląda troche inaczej niz tez na schemacie od Domina ale to chyba nie ma wielkiego znaczenia

ImageShackŽ - Online Photo and Video Hosting

ImageShackŽ - Online Photo and Video Hosting

Panowie opisze ktoś łopatologicznie jak to zrobić co gdzie dokładnie podpiąć itd

Opublikowano

też czekałbym na taki opis gdzie co i jak

Opublikowano

Dodam ze sd2 mam bez CLH i wychodzi z niego tylko 5 przewodów czerwony czarny brązowy i dwa niebieskie chce zeby drl gasiło sie tez na postojowych

Opublikowano
  • Autor
chce zeby drl gasiło sie tez na postojowych

Jest w pierwszym poscie napisane, wystarczy poszukać:wink:

Opublikowano
chce zeby drl gasiło sie tez na postojowych

Jest w pierwszym poscie napisane, wystarczy poszukać:wink:

uwierz mi ze przeczytałem wszystkie tematy na tym forum dotyczące drl :wink: wole się upewniać zanim znowu spale drugi moduł albo zanim zacznie działać jak powinien bo np plus po zapłonie wyczytałem brany był z rożnych bezpieczników itd dlatego chciałem jasnej odpowiedzi skąd najlepiej

[/color]View image: 10fd13fcb4cb25b7c7101855b25d266e

1-plus

2-plus po stacyjce prąd płynący na do modułu

3-masa z przełącznika DRL

4-podpinasz pomarańczowy z twojego modułu

5-izolujemy

rozumiem ze

1 plus wezmę ze śruby kolo MCE

2 czerwony plus z sd2 ?]

3 pin 3 z drl

4 ? nie mam pomaranczowego

5 izoluje

?

Opublikowano
  • Autor

ile masz plusów wchodzących na moduł??

Opublikowano

Moduł sd2 5 przewodów czarny masa dwa niebieskie na drogowe brązowy ( wejście +12V pojawiające sie w momencie włączania Swiatel mijania. Sygnał służy do wyłączenia Swiatel dziennych przy włączonych światłach mijania ) to podłącze do postojowych zeby wyłączało drl przy postojach. Czerwony zasilanie układu + 12V po stacyjce i pod co najlepiej to podłączyć który bezpiecznik czy to bd jakoś do tego przekaźnika ?

Opublikowano
  • Autor

oki ja bym to tak ugryzł

czerwony puszczasz przez przekaźnik tj:

1-plus po stacyjce

2-plus np ze śruby

3-masa z przełącznika drl

4-podpinasz czerwony przewód z sd2

brąz podpinasz pod mce

Gniazdo C (32-pin)

Pin 3 – Zasilanie lewego światła postojowego (WY) [szaro/czarny]p.zielony wpinasz w jeden z nich

Pin 5 – Zasilanie prawe światła postojowego (WY) [szaro/czerwony] p.zielony drl gaśnie po postoju

:wink:

Opublikowano

Ok dzieki wielkie o takie cos mi chodziło. + po stacyjce skąd najlepiej pociągnąć może być z bezpiecznika od pompy paliwa albo z którego najlepiej ? Mam podłączone radio bezpośrednio pod plus ze stacyjki cienki czerwony kabelek jak dobrze pamietam ale nie chce tam nic podłączyć zeby nie było zakłóceń w radiu

Opublikowano
  • Autor

:doh:lipa bo sd2 nie ma auto startu

oba plusy na przekaźniku musisz mieć op stacyjce bo inaczej drl będą cały czas świecić

zapomniałem się :wink::wink:

---------- Post dopisany at 21:25 ---------- Poprzedni post napisany at 21:21 ----------

plus na 1 bierzesz z obojętnie jakiego bezpiecznika

plus 2 najlepiej z jakiegoś mocniejszego <15a

Opublikowano

Kogiel na stronie pisze ze zapalaja sie dopiero po zapaleniu samochodu bo o to chyba Ci chodzi z tym auto startem ?

Opublikowano
  • Autor

o to :wink:

to podpinasz #190 post

---------- Post dopisany at 21:55 ---------- Poprzedni post napisany at 21:51 ----------

SD-2 by kogiel ten opis

Opublikowano

Dokładnie o ten opis mi chodzi:wink: w poniedziałek zamontuje tak jak w 190 poście i napisze jaki efekt dzieki za opis:wink:

Opublikowano
Ok dzieki wielkie o takie cos mi chodziło. + po stacyjce skąd najlepiej pociągnąć może być z bezpiecznika od pompy paliwa albo z którego najlepiej ? Mam podłączone radio bezpośrednio pod plus ze stacyjki cienki czerwony kabelek jak dobrze pamietam ale nie chce tam nic podłączyć zeby nie było zakłóceń w radiu

Np pin nr 1 z wlacznika swiatel

---------- Post dopisany 05-11-2013 at 18:53 ---------- Poprzedni post napisany 03-11-2013 at 00:39 ----------

niestety zamówiłem nieco inny przekaznik niz polecany w temacie :doh:

zamiast jzc-21f(t70) mam 12vdc 30a/40a czyli coś takiego:

przekaz2.jpg

podłączenie:

85 - stały plus

86 - masa z przełącznika DRL pin 3 (lub CLH pin7)

30 - plus po stacyjce (lub dla CLH z kierukowskazów)

87 -zostaje wolny

87a - to łaczymy z SD2

Opublikowano

dziś znalazłem trochę czasu i założyłem sd2 przez przekaźnik jak w poście 190. DRL świeciło dopiero po odpaleniu auta ale nie gasło już w ogóle chyba ze wyłączyłem włącznikiem :kwasny: odpiąłem stały plus od śruby pod MCE i tez podłączyłem pod bezpieczniki po zapłonie teraz jest OK. Tylko jest małe "ale" mianowicie 0 od DRL świeci się gdy mam ustawione na 1 dopiero po odpaleniu gaśnie i zostaje podświetlone 1 da się to jakoś podpiąć żeby się nie paliło to 0 ? obstawiam ze chodzi tu o stały plus bo wtedy tego nie było dopiero jak przekaźnik zaskoczy to gaśnie a gdyby podłączyć + na przekaźniku odwrotnie jak w poście 190 tzn 1 plus ze śruby 2 po zapłonie ?

Opublikowano

Panowie moze glupie pytanie mam zwykle lampy w b6 bez xenonu. Czy da rade zamontowac ten modul zeby drogowe swieci lekka moca jako DRL? Jesli nie mam czujnika zmierzchu moge zrobic CLH?

Opublikowano

Musiałbys kupić sd2 z funkcja CLH i chyba by było dobrze

Opublikowano

Macie ktos namiar na taki modol i jego instalacje?

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.