Skocz do zawartości
IGNOROWANY

problem automat


thithat

Rekomendowane odpowiedzi

Mam pytanie, może ktoś spotkał się z takim przypadkiem otóż wczoraj po odpaleniu silnika (AFN) które odbyło się na "resztkach" aku przejechałem 1m i się zatrzymałem, w tym momencie mój DFK (01N) odmówił posłuszeństwa i nie mogłem dalej jechać. Ani D ani R nawet 1, 2, 3. Na Fisie pokazywał zmianę ale auto stało. Po podpięciu pod kompa wywalił 00300 (błąd czujnika G93) za drugim razem dał się trwale wykasować. Zrobiłem kodowanie z 00000 na 00000 oraz default setting i po tym zabiegu skrzynia ożyła. Czy to początek czegoś złego czy duży spadek napięcia przy rozruchu mógł spowodować jakąś zwięchę kompa skrzyni?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie rozumiem dlaczego skrzynia w tym przypadku "odmowila posluszenstwa",

kazda automatyczna skrzynia jest w stanie pracowac bez zasilania,

lub z jakimkolwiek bledem elektrycznym lub elektronicznym w trybie awaryjnym,

najbardziej prawdopodobny scenariusz jest taki ze tryb awaryjny zinterpretowales jako odmowa posluszenstwa

bo jest to 3 bieg, a wtedy auto samo sie nie potoczy, do tego potrzebny jest wzrost obrotow silnika

tak czy inaczej na twoim miejscu spal i jezdzilbym spokojnie jezeli chodzi o mechaniczna kondycje skrzyni

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

onsork dzięki za odpowiedź, jeśli chodzi o tryb awaryjny to na wyświetlaczu w miejscu gdzie są poszczególne biegi nic się nie działo (a w trybie awaryjnym powinny jakoś się podświetlać w kwadracikach), przed podłączeniem kompa kilkakrotnie gasiłem i uruchamiałem silnik, na każdym biegu próbowałem gazować ale auto stało dopiero podpięcie VAGa uruchomiło skrzynię. Do tej pory nic złego się nie działo więc myślę że to była chwilowa czkawka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...