Skocz do zawartości
IGNOROWANY

(B6 AVB) świece żarowe przyczyną pojawienia się ON w oleju ?


jakub-audi-a4

Rekomendowane odpowiedzi

witam,

Od jakiegoś czasu zauważyłem że wzrósł mi poziom oleju o jakieś 2cm ponad maks na bagnecie. W oleju ewidentnie czuć ON, więc wykluczam możliwość dostania się płynu chłodniczego tym bardziej, że cały czas jest na tym samym poziomie w zbiorniczku wyrównawczym. Nie posiadam filtra cząsteczek stałych DPF, więc też wykluczyłem ten problem. Dzisiaj umówiłem się na odstawienie auta do mechanika (celem wymiany uszczelek pod pompowtryskami ) . Jest następna sprawa którą podejrzewam, po odkręceniu górnej osłony silnika zauważyłem że pierwsza fajka jest odczepiona od świecy żarowej.Faktem jest że jak odpalałem auto na mrozach to trzepało nim przez jakieś 10 sekund, potem się stabilizowała praca silnika. Czy spotkał się ktoś z taką sytuacją , że przyczyną pojawienia się ON w oleju mogła być właśnie ta odczepiona fajka ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przez to ze miałes odczepiona fajke to ci tylko swieca nie grzała.problem musi byc gdzie indziej.na pewno nie przez swiece.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Auto chodzi równo i nie zauważyłeś spadku mocy lub kopcenia z tyłu??

Paliwo w oleju może być spowodowane nieszczelnością na oringach pompek (wtedy paliwo dostaje się do głowicy i miesza się z olejem) , lub brakiem zapłonu na cylindrze - co spowodowane jest brakiem sprężania lub super lejącym wtryskiem co raczej rzadko się zdarza.

więc jak nie zauważasz problemów z silnikiem to wymiana oringów powinna pomóc ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...