Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

[B5 AFN] Klima - słabo chłodzi....

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Witam.

Mam następujący problem z klimą. Zacząłem ostatnio ją reanimować i tak:

Najpierw sprawdzenie błędów:

5.1 (G17) czujnik temp przód ciągła przerwa.

15.7 klapa powietrza czasem blokowana

18.3 napięcie dmuchawy świeżego powietrza sporadyczne

22.1 wył. wysokiego ciśnienia gazu klimat. ciągła przerwa

Dodam tylko, że został założony nowy wentylator klimy, przewody pod wyłącznik wysokiego ciśnienia gazu ( to chyba yen w chłodnicy klimy) zostały doprowadzone i podłączone, klima została podłączona pod maszynę w serwisie, odzyskano trochę czynnika, zrobiono test próżni, napełniono olej i nabito czynnik klimy i.......

Klima się załącza, sprężarka chodzi, wentylator chodzi ale w środku nadal ciepło. Czuć po włączeniu, że coś tam podaje tego zimniejszego powietrza ale bardzo słabo. Sprawdzałem rurki te co wchodzą do kabiny i jedna jest strasznie zimna druga - normalna. Co teraz?

Jechać wykasować błędy czy to coś pomoże? Co może być jeszcze do wymiany? Może ktoś miał tak u siebie i mi pomoże. Dodam tylko, że byłem u 3 specjalistów i każdy powiedział co innego:

1 - niesprawny kompresor

2 - zasyfiony osuszacz

3 - coś jakiś elektrozawór

Proszę o pomoc koledzy.... :wallbash:

Opublikowano

czesc, skoro klima sie zalacza, rurka jedna jest zimna a druga goraca to znaczy ze jest ok z kompresorem, osuszaczem i elektozaworem, problem lezy w klapce, usuniecie bledow zazwyczaj nie pomaga w takiej sytuacji, blad to znaczenie uszkodzenia jakiegos podzespolu, jezeli blad sie pojawil a usterka nie zostala usunieta to usuniecie bledu nic nie pomoze, pojawi sie znow. trzeba dotrzec do zrodla bledu. Wyglada ewidentnie na zablokowana klapke tak jak napisalem wczesniej. Pozdrawiam Jocker01

Opublikowano
  • Autor

Hm... coś brak odzewu a ja w międzyczasie byłem jeszcze w 2 miejscach i jeszcze 2 inne diagnozy, a najgorsze jest to, że w każdym miejscu chcą od nowa nabijać, a robiłem już to 2 razy i klima jest szczelna.... Co robić?[br]Dopisany: 07 Lipiec 2008, 20:39 _________________________________________________Jocker01 Mógłbyś napisać coś więcej co to za klapka? Chodzi o tą 15.7 - klapa powietrza czasem blokowana??

Opublikowano

http://www.a4-klub.pl/smf/empty-t6314.0.html;highlight=silniczki

tu masz podobny problem i krotki opis co i jak (bardzo krotki :( )

jak masz vaga to zrob test vagiem wszystkich klapek i bedziesz wiedzial ktora to dokladnie. Pozdrawiam Jocker01

Opublikowano
  • Autor

Tylko mi powiedzieli, że ta klapa top będzie regulowała siłe nadmuchu a nie to czy leci w środku zimniejsze czyu cieplejsze powietrze, ale dzięki za pmoc. Będę walczył dalej....

Opublikowano

http://www.a4-klub.pl/smf/warsztat_zrob_to_sam/b5_afn_wykrecenie_silniczka_klapy_centralnej_fotostory-t13920.0.html

i tu troche lepiej.[br]Dopisany: 07 Lipiec 2008, 20:06 _________________________________________________sila nadmuchu regulowana jest poprzez klimatronic (oporniki) a nie przez klapki!!! klapki rozdzielaja powietrze na odpowiednie sekcje, badz ( w twoim przypadku) otwieraja dostap do przewodow klimy. u mnie jak wlacza sie klime to od razu zaczyna dmuchac DUZO mocniej niz normalnie na pelnej mocy. Pozdrawiam Jocker01

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.