Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Problem z odpalaniem na lekko wystygniętym silniku. Na gorącym i zimnym odpala dobrze


Kony

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Mam problem z odpaleniem na lekko wystygniętym silniku tzn jak temperatura spadnie o poniżej 80,70 stopni czyli jak jest gdzieś w połowie wskaźnika.

Jak silnik jest zimny odpala za pierwszym razem, ładnie startuje na 1100 obrotów (czyli jest na "ssaniu", później opada do 900).

Jak silnik ma 90 stopni, czyli zgaszę go a za chwilę odpalę to startuje bez problemu od razu na 900 obrotów.

Jak zostawię go na 30min i pójdę na zakupy, temperatura spadnie gdzieś do połowy to po odpaleniu wchodzi gdzieś na 900-1000 obrtów po czym spada w dół skokami, silnik się dławi i gaśnie, nawet deptanie gazu nie pomoże.

Po czym od razu odpalam, drugi raz i odpala bez problemu i wchodzi na 900 obrotów i trzyma równo.

Czyli na lekko wystygniętym zachowuje się tak jak nie mógł się zdecydować czy wejść na "ssanie" czy normalnie więc sobie gaśnie.

Dzieje się tak od kilku miesięcy i zaczyna już denerwować. Ale zdążyłem zdiagnozować kiedy tak się dzieje.

Macie może pomysł co może być przyczyną?

Na vagu sprawdzałem, pojawia się tylko błąd sondy lambda.

Proszę o pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem identyczne objawy, ale u mnie był błąd sporadyczny czujnika temperatury silnika.

Wymieniłem czujnik i odpala jak należy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki,

Czy to ten czujnik który jest w krućcu cieczy chłodzącej pod napinaczem łańcucha? czy jakiś inny?

Na jakiej firmy czujnik wymieniłeś?

Z góry dziękuje za odpowiedź.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak to ten. Znajdziesz go w krućcu plastikowym między grodzią a silnikiem.

Zanim go wymienisz najpierw sprawdź vagiem jak się silnik nagrzewa, porównuj temp. z licznikiem i klimą ( jeśli masz ) ewentualnie miernikiem. Niemniej jak już wcześniej wspomniałem u mnie pojawiał się błąd czujnika i wspomniane przez Ciebie objawy. U Ciebie przyczyną może być również czujnik ciśnienia paliwa na listwie wtryskowej, poczytaj było gdzieś na forum.

Czujnik temp. - oryginał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...