Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Telepanie auta na luzie


doradca

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Zauważyłem ostatnio że stojąc w korku na biegu jałowym co jakies 30-60 sekund zatrzęsie mi autem (lekko). Czy są to może objawy dwumasu czy co innego.

Dodam, iż nic mi nie szarpie przy ruszaniu, brak żadnych niepokojących odgłosów oraz brak drgań miedzy 1500 - 2000 obrotów.

Ktoś wie co to może być ??

---------- Post dopisany 17-04-2013 at 18:56 ---------- Poprzedni post napisany 12-04-2013 at 18:52 ----------

czy ktoś wie co może być przyczyną ? nie znam sie na mechanice w ogóle :( to "telepanie" "drgania" nie występuje zawsze, ale na większości postojów czuć te co 30 sek. zadrganie samochodu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może być to dwumas tylko to jest ciężko do zdiagnozowania wtryski ogólnie podepnij auto pod kompa niech ci sprawdzą

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wlej płynu STP do czyszczenia wtrysków (20zł) przejedź 300km i sprawdź czy coś pomogło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wlej płynu STP do czyszczenia wtrysków (20zł) przejedź 300km i sprawdź czy coś pomogło.

Te płyny coś pomagają ? Zobaczę 20 zł to nie pieniądz a może pomoże

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak piszesz - 20zł to nie jest duży pieniądz, a przeczyszcza wtryski. Wraz z innymi użytkownikami pojazdów, którzy użyli tego preparatu odczułem różnice na plus. Chociaż nie ukrywam, że po przeczyszczeniu ręcznie kolektora wraz z EGR poprawa jest jeszcze większa.

Ps. Spróbowałeś tego preparatu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

STP - środek do czyszczenie wtryskiwaczy - STP do czyszczenia wtryskiwaczy diesla 250ml (3028928107) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. Najlepsze oferty na największej platformie handlowej.

Zalać i jeździć po 100km powinieneś już czuć poprawę.

Zabieg najlepiej powtarzać co 5-10 tysiącach kilometrów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to bardzo tanio na Orlenie kupiłeś. W Tesco jest trochę drożej, w Realu jeszcze drożej, ale te parę złotych w tą czy w tą jak ma pomóc to nie ma co żałować.

Wczoraj sobie wlałem ten płyn - kupiłem w Tesco i po pewnym czasie odczułem, że auto jest żwawsze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja dzisiaj zaleje mam nadzieje ze pomoże - te drgania sa sporadyczne ale zawsze to wkur..... :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...