Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[1.6 ADP 1996r] Dziwny wzrastający pod wpływem zwiększania prędkości odgłos.


Adriano007

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Szanownych Klubowiczów. Trzy dni temu podczas jazdy przy zamkniętych oknach usłyszałem w swojej A4 dziwny dźwięk. Jest to dzwięk coś w stylu wydechu basowego (buczenie- ale nie za głośne) którego częstotliwość zmienia się na skutek wzrastania prędkości lub schodzenia z niej. Nadmieniam iż odgłos ten wydobywa się z przodu samochodu, może to złudzeie ale tak jakby z lewej jego częsci. Podczas jazdy z otwartymi oknami buczenie to nie daje się usłyszeć. Co to może być? Bardzo proszę o pomoc. Szacunek!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam ta samą akcje, tyle ze z prawej strony, ostatnio wymienilem skrzynie, z innych wzgledow, ale po cichu liczylem ze moze jakies lozyska daja wibracje i takim dzwiekiem sie to konczy.

Nic to nie dalo, puka mi przegub w praym kole i moze tak to sie objawia, wlasnie poprzez takie buczenie, za pare dni wymienie przegub jak tylko bd mial czas i dam znac czy pomoglo, wiemy przynajmniej ze to nie skrzynia :)

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja sądze , że mogą być to dwie przyczyny:

1) pada łożysko w kole

2) pada łożysko w arternatorze

to druge łatwo sprawdzić trzeda dopalić silnik otworzyć maskę dodać gazu i posłuchać

a to pierwsze to auto na lewarek do kół , podnosimy , odpalamy i wrzucamy bieg i nadsłuc**jemy , to samo z drugą stroną

niestety tyłu tak nie da rady sprawdzić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i tak wlasnie zrobie, prawdopodobnie w sobote, jezeli cos uslysze i da rade naprawic to dam znac i zakonczymy temat, a co do hukow, buczen czy huczen to tematow tu mnostwo. Rozne huczenia moga byc odebrane jako to samo, i tworzy sie bledne kolo :)

Ale w tym przypadku stawiam na jakis feler przy kole, innego wyjscia nie widze.

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...