Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Samochód nie chce jechać po umyciu ( Kontrolka Trakcji / Świec Żarowych )


Treys

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Dzisiaj po umyciu samochodu , auto odmówiło posłuszeństwa :( na desce rozdzielczej zaczęła świecić się kontrolka Trakcji oraz zaczeła mrugać kontrolka od Świec żarowych i nic zgasiłem samochód i nie wiem co się stało , czyżby pompowtryski były zalane ? pod Vaga nie podepnę bo nie mam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale jak myłeś ten samochód ? gąbką i wężem/myjką ciśnieniową ? na bezdotykowej ? przy stacji benzynowej ? Podaj wiecej szczegółów..

Pod maską myłeś ?

---------- Post dopisany at 19:46 ---------- Poprzedni post napisany at 19:46 ----------

ew na podszybiu zaczęła zbiegać się woda i do ECU się dostało

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Karcherem pod domem... , myjka ciśnieniowa oraz wiadrami być może podszycie było nie szczelne , dobrze po wyjechaniu z bramy się to stało .... jakieś rady ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zobacz czy masz drożny odpływ wody na podszybiu. Zawsze tam jest kilo liści i innego gówna

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Karcherem pod domem... , myjka ciśnieniowa oraz wiadrami być może podszycie było nie szczelne , dobrze po wyjechaniu z bramy się to stało .... jakieś rady ?

kolego mialem to samo.rozkrec skrzynke z komputerem.wyciag go.za nim w strne podszybia wdol sa takie 4 wtyczki brazowa biala i ...niewazne.wyciagnij wszytkie i oczysc i kontakt spray na nich.problem zniknie.mialem to samo.kompa rez mozesz rozpiac i tez piny kontakt spray potraktowac i zobacz czy w tej skrzynce nie ma wody.daj znac czy pomoglo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przede wszystkim wysuszyć. Ściągnij osłonę podszybia, zobacz czy tam nie ma kałuży przypadkiem i sprawdź odpływy jak sugeruje kolega. Jak się kupuje to wszystkie auta serwisowane a potem się okazuje, że odpływy niedomagają chociaż była na to akcja serwisowa dawno temu.

Przy okazji sprawdziłbym jak ma się obudowa ECU i uszczelka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Karcherem pod domem... , myjka ciśnieniowa oraz wiadrami być może podszycie było nie szczelne , dobrze po wyjechaniu z bramy się to stało .... jakieś rady ?

kolego mialem to samo.rozkrec skrzynke z komputerem.wyciag go.za nim w strne podszybia wdol sa takie 4 wtyczki brazowa biala i ...niewazne.wyciagnij wszytkie i oczysc i kontakt spray na nich.problem zniknie.mialem to samo.kompa rez mozesz rozpiac i tez piny kontakt spray potraktowac i zobacz czy w tej skrzynce nie ma wody.daj znac czy pomoglo.

nie rozprogramuje się cały ? ( btw szczerze to nei wiem dokładnie gdzie jest komputer , zaraz obok akumulatora ? )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nic sie nie stanie.jest po prawej stronie lekko wchodzi pod poszybie taka skrzynka plastikowa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nic sie nie stanie.jest po prawej stronie lekko wchodzi pod poszybie taka skrzynka plastikowa.

dobra znalazłem , suszyłem suszarka dam znać za 1-2h co dalej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nic sie nie stanie.jest po prawej stronie lekko wchodzi pod poszybie taka skrzynka plastikowa.

dobra znalazłem , suszyłem suszarka dam znać za 1-2h co dalej

no to teraz powoli i porzadnie.zobacz czy w skrzynce nie ma wody.potam komputer jest taka metalowa spinka przymocowany.rozepnij.uwazaj na takie zabezpieczenia na wtyczkach nie szarp tylko wysun na maxa takie zabezpieczenia i dopiero rozepnij.a potam dalej w kirunku podszybia i w dol 4 wtyczki tam bedzie problem stawiam na biala ale odepnij wszystkie wysusz.noi wszedzie kontakt spary nie zaluj.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nic sie nie stanie.jest po prawej stronie lekko wchodzi pod poszybie taka skrzynka plastikowa.

dobra znalazłem , suszyłem suszarka dam znać za 1-2h co dalej

no to teraz powoli i porzadnie.zobacz czy w skrzynce nie ma wody.potam komputer jest taka metalowa spinka przymocowany.rozepnij.uwazaj na takie zabezpieczenia na wtyczkach nie szarp tylko wysun na maxa takie zabezpieczenia i dopiero rozepnij.a potam dalej w kirunku podszybia i w dol 4 wtyczki tam bedzie problem stawiam na biala ale odepnij wszystkie wysusz.noi wszedzie kontakt spary nie zaluj.

jak zwykłe suszenie nie pomoże to tak zrobie :) dzięki za rady

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rob to raz a nie porzadnie.nie fuszerke.musisz te wtyczki porozpinac bo tam piny beda zalane.takie suszenie po gorze nic nie da.:wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wysuszyłem , zalałem sprayerm , obudowa była pęknięta i guma nie za halo więc pewnie tu były przecieki , jest git teraz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...