Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 AFB] Niska temperatura - po wymianie termostatu


Piterex

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Jestem dzisiaj po wymianie termostatu (przy okazji cały rozrząd + pompa wody i paski wielorowkowe) - który sądziłem ,że jest padnięty(wskazówka temp. leżała na 60' c) .Kupiłem nowy w ASO - i wszystko było OK przez kilka godzin kręcenia się po mieście , podczas powrotu do domu temp. znowu spadła na ok.70'c. Odstawiłem samochód , żeby przestygł wróciłem po 3h. Po przekręceniu stacyjki wskazówka temp. lekko się uniosła , po przejechaniu 5 km. doszła do 85'c - i zaczęła gwałtownie spadać do ulubionych 60'c. Ma ,ktoś pojęcie co się może dziać... :wallbash:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakies bledy na vagu? Trzeba sprawdzic,Byc moze felerny termostat ci sie trafil, nalezaloby wykluczyc ,badz nie czujnik cieczy chlodzacej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jutro podepne pod Vaga - ale jesli po postoju , jak sie ostudzi płyn chłodniczy i jest max. stan i po dojsciu prawie do 90'c (po przejechaniu paru km.) spada w zbiorniczku do min. - to wygląda na to , że termostat jest otwraty. A co może mieć do tego czujnik temperatury ...?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Okazuje się , że trafił mi się zrypany termostat z ASO... :thumbdown:

I teraz sam nie wiem co robić - jechać do ASO 100 km. czy kupować Wahlera

A jednak po podpięciu pod komputer okazało się , że to czujnik temperatury się wysypał...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie kupuj Wahlera... bo i tak pojedziesz zaraz do ASO :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie kupuj Wahlera... bo i tak pojedziesz zaraz do ASO :)

Nie kupuje - termostat z ASO był jednak dobry za to czujnik temperatury padł lub coś jeszcze innego... Bo temperatura cieczy chłodzącej jest 91'C , a wskazówka na desce leży na 60'C.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...