Skocz do zawartości
IGNOROWANY

chyba nie działa klima


Gość Lokiszta

Rekomendowane odpowiedzi

witam czy jak pokazuje mi 19-20 stopni i puszcze na low czy klim powinna sie załączyć.Bo u mnie cały czas wieje letnim powietrzem.Napewno nie jest to zimne z klimy.No i teraz nie wiem czy już powinno chłodzić czy jeszcze nie ta temp.W sumie to nie słyszę aby załączyła się sprężarka.Gdzie ona znajduje się w b6 .Proszę o pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

po pierwsze watkow juz bylo sporo na ten temat. Na klimatroniku ustawiasz temperature i wciskasz auto , dioda przy przycisku ECON musi zgasnac. Jesli sie ciagle pali to usterka . Wlaczenia sprezarki nie slychac bo pracuje ciagle. Mozesz uslyszec jak wlaczaja sie wentylatory. Klima dziala od +5.

---------- Post dopisany at 22:41 ---------- Poprzedni post napisany at 22:32 ----------

http://a4-klub.pl/klimatyzacja-98/klimatyzacja-chlodzi-270194/

---------- Post dopisany at 22:42 ---------- Poprzedni post napisany at 22:41 ----------

http://a4-klub.pl/klimatyzacja-98/problem-diagnoza-niesprawnej-klimy-235584/

---------- Post dopisany at 22:47 ---------- Poprzedni post napisany at 22:42 ----------

3108759858.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

według twojej instrukcji wszystko działa ale dziś np. przy plus 20 stopniach klima się nie załączyła ustawiłem na 18 stopni.Cały czas wieje chłodne powietrze może trzeba poczekać do +30 stopni

---------- Post dopisany 28-04-2013 at 17:02 ---------- Poprzedni post napisany 18-04-2013 at 22:44 ----------

witam w końcu udał się podpiąć vaga nie ma żadnych błędów a klima nie działa nie załącza się wentylator.Akurat kolega nie za bardzo się zna na klimie ale porobiliśmy trochę pomiarów zaczynając od 01.

DSC00005.jpg

DSC00006.jpg

DSC00007.jpg

DSC00008.jpg

DSC00009.jpg[/url

DSC00010.jpg

DSC00011.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cisnienie 4 bary wystarczajace by uklad dzialal , dzwiwne ze nie ma zadnych bledow. Dioda przy przycisku ECON gasnie po wlaczeniu czy pali sie caly czas ? skoro nie zalaczaja sie tez wentylatory to oznaczalo by usterke elktryczna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wczoraj podpinane żadnych błędów kontrolka gaśnie od czegoś tzreba zacząć.Dziwne,że nie załącza się wentylator.Pytanie to sprężarka załącza wentylator czy jak to wygląda.Obok wentylatora jest jakas cewka aluminiowa z wtyczkami elektr.czy to w ogóle ma coś wspólnego z układem klimatyzacji.Od czego zacząć dziwne,że nie ma błędów.Ale coś mi się przypomniało w zimie miałem taką sytuację,że po załączeniu econ nie chciał się wyłączyć jak się powtórnie econ naciskało.Chyba za którymś tam razem się wyłączyło.NA forum jednak znalazłem inna instrukcję po załączeniu econ i naciśnięciu auto econ powinno zgasnąć wtedy tego nie testowałem teraz to działa.W zimie jak dobrze pamiętam sam jakoś z głupoty załączyłem econ i wtedy powtórne jego wyłączenie nie dawało rezultatu ale po kilku razach wyłączało się nie pamiętam też jaka była ustawiona temperatura.Czy np.za mało czynnika albo jego brak może powodować,że wentylator się nie załączy bo sprężarka podobno działa cały czas.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brak czynnika powoduje wywalenie bledu, jego niskie cisnienie pozwolilo by na wlaczenie ukladu jednak efektywnosc byla by slaba. Sprezarka pracuje caly czas jednak nie spreza caly czas, sprezanie reguluje zawor elktrohydrauliczny , gdy nie masz czynnika uklad o tym wie i zawor nie przestawia tarczy z tlokami czyli nie ma sprezania. Zalaczeniem wentylatora w momencie uruchomienia klimatyzacji steruje klimatronik. Jak nie masz bledow to sprawdz to cisnienie manometrami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...