Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Bledy 18057 i 65535 po montazu zestawu hid


benyA4

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Jakis czas temu zalozylem sobie hidy, jestem bardzo zadowolony z ich dzialania . Nie dlugo potem na zekarach zapalily sie wszystkie kontrolki zwiazane z ABS i ESP , zgasilem wiec auto odpalilem ponownie i wszytsko bylo ok. Po paru dniach ponownie ta sama sytuacja. Podlaczylem wiec VAG i

komputer silnika blad 18057- Missing Mesage from ABS

sterownik ABS blad 65535- Control module memory error

Wbilem na forum i szukam rozni ludzie rozne samochody rozne przypadki, podsumowujac albo cos z podcisnieniem, albo komputer ABS padl albo jakis czujniki.

Zadna z tych opcji mi nie pasowala bo u mnie blad ten pojawial sie co pare dni lub co 10-15 odpalen samochodu. Blad zawsze pojawial sie pare sekund po odpaleniu, nigdy podczas jazdy i wystarczylo zgasic auto , wyciagnac kluczyk , odpalic ponownie i bylo ok.

Cierpliwie patrzylem co sie dzieje gdy odpalam auto i doszedlem do tego ze blad wyskakuje w momecie zalaczenia swiatel (hidow) robi sie to odruchowo po uruchomieniu auta wiec nie zwrocilem na to uwagi. Przeprowadzilem maly eksperyment dla potwierdzenia mojej teori, odpalalem auto jechalem kawalek i dopiero zalaczalem swiatla i czasem wywalilo blad.

Jedyne co robilem przy swiatlach to zamontowalem zestaw hidow. Zastanawia mnie jednak jaki wplyw na sterownik ABS maja hidy??? Czy co jakis czas wprowadzaja zaklucenia w zasilaniu ???

Nie chcial bym sie pozbywac hidow bo daja super swiatlo wiec zastanawiam sie nad filtrem lub tylko diodami wstawionymi zaporowo???

Moze ktos juz mial podobne problemy i cos podpowie???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hidy sieja zaklocenia do sterownika abs. Mialem to samo jak jeszcze mialem hidy u siebie. Pierwsze co to przetwornice od strony kierowcy odsun jak najdalej sterownika abs. Najlepiej przykrecic ja przy belce zderzaka pod reflektorem. Druga rzecz to kup folie aluminiowa i oklej nia przetwornice i przewody wysokiego napiecia idace od przetwornicy do zarnikow. Jak to bedziesz mial zaekranowane to bledy sie nie beda pojawiac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

miałem dokładnie to samo . dzwonilem do kilku gości od elektroniki i co jeden to mówił inaczej . najlepsze rozwiązanie to kupienie nowych przetwornic ja wybrałem wywalenie całego zestawu i kupienie nowego na przetwornicy canbus pro . wszystkie problemy znikły

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko ze ja wlasnie kupilem nowy zestaw i niby posiadal wszytkie filtry , bez can bus bo nie potrzebuje tej opcji. . przetwornicy nie montowalem jak w oryginale pod reflektorem tylko oposcilem ja na dół obok zbiorniczka z plynem do spryskiwaczy. Najpierw sprobuje zalozyc jakis ekran i odsunac ja jeszcze dalej. Jak to nie pomoze to zainwestuje w lepszy zestaw. Dzieki panowie za informacje i pomoc, balem sie ze juz sterownik ABS mi umarl.

---------- Post dopisany 11-05-2013 at 21:46 ---------- Poprzedni post napisany 20-04-2013 at 20:49 ----------

zalozylem diode prostownicza 10A na "+" i bledy nie wyskakuja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...