Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Kontrolka sterowania silnikiem po wlaniu V-Power?


Musiał

Rekomendowane odpowiedzi

Gwoli wstępu:

Auto posiadam od Grudnia 2012r., więc dość krótko. Przejechałem nim prawie 7tys. km w tym czasie bez przygód.

Wiem, że w połowie 2012r. był wymieniany rozrząd.

No więc, w zeszłym tygodniu przy stanie zasięgu 90km, ale jeszcze przed zaświeceniem się kontrolki rezerwy wlałem pełen bak Shell V-Power. Dałem się namówić sprzedawcy - dał dużą zniżkę - i stwierdziłem, że raz spróbuję. Przejechałem ok. 70km po czym zaczęła migać kontrolka świec żarowych, co wg. instrukcji świadczy o problemie ze sterowaniem silnika. Turbo momentalnie zostało odłączone i w zasadzie mogłem się tylko toczyć. Zatrzymałem się, wyłączyłem silnik, dałem mu 5 minut, odpaliłem ponownie i zrobiłem kolejne 25km bez najmniejszego problemu - silnik pracował równiutko, niskie, wysokie obroty, gwałtowne przyspieszenia - nic. Ale po 25km znów się*zaświeciła kontrolka (na tempomacie! prawdopodobnie za pierwszym razem też na tempomacie, ale nie pamiętam dokładnie). Procedura taka sama - zgasiłem silnik, odpaliłem ponownie i kolejne 70km zrobiłem bez problemów.

W związku z tym pytanie - czy ten błąd mógł być wywołany zmianą paliwa?

Pytam, bo za tydzień mam jechać na Mazury i nie wiem czy to ignorować, czy czeka mnie serwis?

No i co dalej? Jak wleje z powrotem zwykłego diesla, mam się*spodziewać tego samego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Vag do ręki w pierwszej kolejności. od samego paliwa.... chyba, że takie super paliwo.. :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie posiadam na wyposażeniu. Możesz polecić, gdzie to mogę zrobić na terenie Wro?

Co do paliwa - cholera wie? Może dlatego tak mi "promocyjnie" wciskali? :kwasny:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...