Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Głosniki Basowe czy Tuba?


Piasek94

Rekomendowane odpowiedzi

Nie wiem co zrobic lepiej kupic tube z wzmacholem? Czy glosniki basowe na tyl?

Kupic jajka czy zwykle? Jakiej mocy?

A jak tube co musi miec slyszalem ze musi miec duzo RMS czy cos nie znam sie wiec pytam.

radio tez chce zakupic odrazu jakies propozycje? Przod chyba glosniki orginalne w miare graja cykacze dzialaja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam ,powiem ci kolego ze ja wogole tyl odcialem i mam wzmak i skrzynie zamknieta helix p-12 w bagazniku przod u-dimension el comp 6 i do tego drugi wzmak i to jest piekne,a czy basy w polce to ci nie pomoge bo nigdy nie slyszalem i nikt ze znajomych nie ma,powiem ci ze dobra skrzynia w bagazniku to nawet w sedanie gra super

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

He he żadnych elipsów w półkę bo to będzie wieś i nie będziesz z tego zadowolony. Najpierw przod a później tył. Zakup jakies fajne głośniczki zestaw odseparowny w drzwi wycisz drzwi matami biumicznymi i zobaczysz ile to da. Jeśli będzie mało to możesz włożyć do bagażnika jakaś skrzynię+ wzmacniacz nie tubę z tuby będzie plytki bass.

Jaka masz jednostkę sterująca?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A skrzynia po to by luzować plastiki? :decayed:

Racja, tłumienie drzwi jako must. Pomyśl nad zmianą głosników z przodu na 16 to bardzo dużo daje.

A jak basiwo w bagażniku to głośniki z tyłu się przydają , chyba że tylną kanape masz do ozdoby, albo wozisz tam tylko głuchych.

Przy wyborze głośników:

RMS - moc nominalna, czyli z jaką mocą głośnik jest w stanie nadawać non stop.

Moc szczytowa, podana w Watt - ile mocy potrzeba by wychylić membrane w jednym skoku na maksa.

O ile nie chcesz wtapiać nie wiadomo jakiej sumy w audio. Wystarczy że wygłuszysz drzwi.

Nie dość że bedzie ci ładniej radyjo cykało to po jego wyłączeniu też bedziesz miał większy komfort :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolego noxes tuba właśnie jest aby uzyskać bas co innego skrzynia

Sory bardzo ja nie zamontowałbym tuby strata pieniedzy, ale co kto lubi...

Z tuby jest taki dziwny tłuczący bas, w skrzyni jest co innego, jest głebszy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

podpisuję się pod wypowiedzią kolegi ,tuba to strata kasy bo bass z niej jest bardzo kiepski a na dodatek do sedana to już porażka,jeśli sedan to tylko skrzynia z głośnikiem 12" i mocy minimum 350RMS wtedy ma to jakiś sens ,a wiem po swoim przykładzie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chodziło mi o to ,że z tuby jest praktycznie tylko bass natomiast ze skrzyni także inne dzwieki które dobrze sie pokrywają dzieki czemu dzwiek jest bardziej wyrazisty

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Się nie zrozumieliśmy skrzynia =subwoofer= sam bas, ale dobra

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

roznica miedzy skrzynia a tuba to rezonans, "okrągła tuba" tłoczy tylko cisnienie, A w zamknietej skrzyni masz jeszcze pogłębienie i wzmocnienie brzmienia, dlatego jest "miękki" bas. I nigdy nie będzie tak że tuba ma mniejszy zakres brzmienia, oba głośniki będą pracować w tym samym zakresie mhz, ale dla ucha będzie różnica :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...