Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Montaż parktronica w mmi basic plus


mateusztolcz

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, czy jest możliwość zamontowania fabrycznego systemu parktronic jesli mam mmi basic plus? model Audi A4 B8 Avant. Jesli się da to jakie koszty by tego były i co jest potrzebne. Dziękuję z góry za wszelkie informacje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to akurat rozumiem, ale pytanie brzmiało czy da sie w mmi basic plus to w ogóle zrobić, założyć nawet sam mogę z pomocą jakiegoś poradnika ale niestety takowego nie znalazłem na temat mmi basic plus w dziale "zrob to sam" . Zatem jeśli to nie problem prosiłbym Cię Grzegorzu o delikatne wsparcie w tym temacie jako widać iż w temacje Audi nie ma tobie równych na tym forum ;) pozdrawiam

edit. sory nie zauwazylem ze napisales ze sie da ;) w telefonie przegladalem za male literki ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nigdy nie miałem okazji podpiać sie pod MMI Basic :wink:

Na pewno musisz zmienić kodowanie w sterowniku 07 CONTROL HEAD , GATEWAY 19 .

Masz kompa ? potrzebuje screen z ADAPTACJI 10 chanel 01 , 02

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hehe niestety nie mam, swoja przygode z A4 B8 dopiero zaczynam wiec zbieram powoli potrzebna mi wiedze na temat modow ktore chcialbym zrobic w aucie, a pare rzeczy jest w ktore bym chcial je doposazyc :) tylko wlasnie kwestia tego czy bede robil/probowal zrobic to sam czy wlasnie oddam do jakiegos specjalizujacego sie w modach tego typu serwisu. Jedna z przeszkod jest brak czasu - pracuje za granica i wiekszosc czasu tu spedzam, a autem jezdzi moja kobieta w PL ;) to jest tez jeden z glownych powodow dla ktorego chce zamontowac parktronic ;) szkoda by zaraz wymieniac zderzaki w nowym aucie ;) wracajac do tematu, jakie sa tego koszta, i czy jesli zamontuje parktronic w mmi basic to czy bedzie on wspolpracowal pozniej z mmi 2g high bo w planie jest tez wymiana mmi.

Przepraszam za brak polskich znakow, pisze z tableta bez PL jezyka ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie koniecznie mozesz zmieniać zderzak(-i) :wink:

Kasa jaka musisz wydać mniej wiecej kształuje sie w okolicach 1200 PLN .

Pozniej mozna po małej przróbce przełozyć do MMI 2G .

Masz kolor wyswietlacz ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zmiana zderzakow wiaze sie raczej z tym ze autko jest troszke za dlugie dla mojej kobiety i ma problemy z parkowaniem hehe ;) wyswietlacz mam monochromatyczny czerwony. 1200 to jeszcze przyzwoicie jak na fabryczny parktronic, bo innego niz fabryczny nie chce - typu tych uniwersalnych. przyblizony koszt to w serwisie czy jak montaz we wlasnym zakresie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak pisałem nie wiem jak to jest w twoim przypadku jesli chodzi o wyswietlacz do PDC .

Troszke to dziwnie by wygladało na monochromie .

To jes tw własnym zakresie :wink: firmy biora od 2-2.5 tys.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czyli w najgorszym wypadku musialby najpierw wymienic mmi basic na mmi 2g a nastepnie dopiero zalozyc pdc ;/ kolejna sprawa to nie mam pojecia kto by sie tego podjal zrobic a nie widzi mi sie jechac pol polski zeby montowac pdc. najblizej znalazlem naviservice.com.pl w jozefowie za warszawa, jakies troche ponad 300km od Bialegostoku. Powiedz co mam zrobic zeby zdiagnozowac czy da sie w tym nieszczesnym mmi basic podlaczyc pdc, zeby miec pewnosc czy da rade i czy warte zachodu, zastanawiajace jest wlasnie to jak by to miala wspolpracowac z czerwonym monochromem, na google nie moge sie doszukac chociazby tego jak to wyglada w ogole.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok jak tylko wroce do PL to bede działał w tym kierunku, czyli za jakies 2 tyg ;) dzieki serdeczne i pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, czy jest możliwość zamontowania fabrycznego systemu parktronic jesli mam mmi basic plus? model Audi A4 B8 Avant. Jesli się da to jakie koszty by tego były i co jest potrzebne. Dziękuję z góry za wszelkie informacje

Tak da rade. Też mam MMI Basic Plus (czyli z ekranem kolorowym 6,5") i da rade, posiadam fabrycznie tył i jestem w trakcie montowania przodu (zgodnie z DIY napisanym przez wyżej wymienionego WRCLagune). Kodowanie od PDC jest w Address 10: Park/Steer Assist.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...