Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Cieknie olej;o


SkOs

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie szybko i bez ogrodek ucieka mi olej

co wymienialem

czujnik cisnieniaa oleju (ciekl lekko)

teraz patrze ze mi sie poci przy odmie od dolu przy filtrze paliwa

i jakos przy dolotach zbiera sie olej ;p

Wymieniac rury od odmy?

Dodatkowo dodam ze przy glowicy sucho

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz moze jakis link jak ta rura wyglada albo gdzie sie dokladnie znajduje ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

https://encrypted-tbn3.gstatic.com/images?q=tbn:ANd9GcTczbEGLFx-uELAHAtxJVjSDDtblEeVR5mci1VBKnglS5O3jTTv

coś takiego

chyba że masz odolejacz to

https://encrypted-tbn1.gstatic.com/images?q=tbn:ANd9GcTYs84xh6p03A5Np3IwVSsVcQPWUvMrHNYG6EYE3MfxWfd3Id46

najczęściej pęka w miejscu przykręcenia do bloku silnika. Idż od pokrywy zaworów w dół za ta rurą. Kończy się ona w okolicy filtra oleju.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie mam odolejacza ale wiem juz ze strasznie mi sie poci przy samym koncu ;p w okolicy filtra oleju , paliwa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to pewnie będzie ta rura. Mi jak to pękło to miałem cały silnik zasmarkany olejem po tej stronie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a pytanko sam se podmienie czy raczej gimnastykowac sie trzeba ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podmienisz. Trzeba się troche pobawic ale do wykonania śmiało od góry. Jakbys nie mógł dac sobie rady to odkręć zbiornik płynu chłodzącego. Tzn tylko z mocowania i odsuń na bok bez rozszczelniania układu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zaraz fotke zrobie zeby byla jasnosc do konca tylko ciezko sie dostac tam hehe;p

---------- Post dopisany at 10:04 ---------- Poprzedni post napisany at 10:03 ----------

anormalnie se to wykrece czy spuszczac olej ?;p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nic nie musisz spuszczać. Ona wchodzi w blok silnika a olej masz w misce.

Jakbys miał straszne problemy z dostaniem się to zawsze możesz jeszcze odkręcić rury co ida od IC do dolotu ale to juz zbytek:wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a wiec tak przylukalem to miejsce i tam mniejwiecej 10 cm pod filtrem paliwa idzie rura od kroca wody ona na dole tez sie poci obok sa jeszcze jakies dwie rurki tez olejem zawalone widzialem troche plynu chlodzacego pod nimi :P od kroca z gory nie leci bo wyschlo po wymianie :P czyli wszystkie te rury trzeba zmienic chyba ? :P

---------- Post dopisany at 12:18 ---------- Poprzedni post napisany at 12:18 ----------

najgorzej ze nie mam jak z garazu wyjechac zeby fotke cyknac :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie bardzo wiem o które rurki Ci chodzi.

Jak złapiesz za te rure odmy to ona pewnie będzie się ruszać. Ludzie mówili że tylko ori, a ja kupiłem w Inter Cars i juz 2 lata jeżdze a 2 razy taniej było.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zdarzają się wycieki nad chłodniczką oleju (padnięty o-ring) ale to zwykle ulany jest jedynie filtr olejowy i oblany jest silnik w rejonie filtra i auto plamy zostawia

Najlepiej zrób fotki pooznaczaj co trzeba i wrzuć tu bo tak nie widząc tego naocznie to ciężko cos powiedzieć :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

spoko zajme sie tym pozniej ;D

---------- Post dopisany 15-05-2013 at 12:44 ---------- Poprzedni post napisany 14-05-2013 at 18:29 ----------

ok mam fotke ta od kroca rura idzzie w dol bo krociec caly wymienilem niedawno ale patrze ze ciecz zbiera sie w okolicy tej spoconej rurki :P

a rura od odmy cala w oleju

problem_1.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...