Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

Cieknie olej;o

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Panowie szybko i bez ogrodek ucieka mi olej

co wymienialem

czujnik cisnieniaa oleju (ciekl lekko)

teraz patrze ze mi sie poci przy odmie od dolu przy filtrze paliwa

i jakos przy dolotach zbiera sie olej ;p

Wymieniac rury od odmy?

Dodatkowo dodam ze przy glowicy sucho

Opublikowano

Ja stawiam na uszkodzona rurę odmy tam na dole.

Opublikowano
  • Autor

Masz moze jakis link jak ta rura wyglada albo gdzie sie dokladnie znajduje ?

Opublikowano

https://encrypted-tbn3.gstatic.com/images?q=tbn:ANd9GcTczbEGLFx-uELAHAtxJVjSDDtblEeVR5mci1VBKnglS5O3jTTv

coś takiego

chyba że masz odolejacz to

https://encrypted-tbn1.gstatic.com/images?q=tbn:ANd9GcTYs84xh6p03A5Np3IwVSsVcQPWUvMrHNYG6EYE3MfxWfd3Id46

najczęściej pęka w miejscu przykręcenia do bloku silnika. Idż od pokrywy zaworów w dół za ta rurą. Kończy się ona w okolicy filtra oleju.

Opublikowano
  • Autor

nie mam odolejacza ale wiem juz ze strasznie mi sie poci przy samym koncu ;p w okolicy filtra oleju , paliwa

Opublikowano

to pewnie będzie ta rura. Mi jak to pękło to miałem cały silnik zasmarkany olejem po tej stronie.

Opublikowano
  • Autor

a pytanko sam se podmienie czy raczej gimnastykowac sie trzeba ?

Opublikowano

Podmienisz. Trzeba się troche pobawic ale do wykonania śmiało od góry. Jakbys nie mógł dac sobie rady to odkręć zbiornik płynu chłodzącego. Tzn tylko z mocowania i odsuń na bok bez rozszczelniania układu.

Opublikowano
  • Autor

zaraz fotke zrobie zeby byla jasnosc do konca tylko ciezko sie dostac tam hehe;p

---------- Post dopisany at 10:04 ---------- Poprzedni post napisany at 10:03 ----------

anormalnie se to wykrece czy spuszczac olej ?;p

Opublikowano

nic nie musisz spuszczać. Ona wchodzi w blok silnika a olej masz w misce.

Jakbys miał straszne problemy z dostaniem się to zawsze możesz jeszcze odkręcić rury co ida od IC do dolotu ale to juz zbytek:wink:

Opublikowano
  • Autor

a wiec tak przylukalem to miejsce i tam mniejwiecej 10 cm pod filtrem paliwa idzie rura od kroca wody ona na dole tez sie poci obok sa jeszcze jakies dwie rurki tez olejem zawalone widzialem troche plynu chlodzacego pod nimi :P od kroca z gory nie leci bo wyschlo po wymianie :P czyli wszystkie te rury trzeba zmienic chyba ? :P

---------- Post dopisany at 12:18 ---------- Poprzedni post napisany at 12:18 ----------

najgorzej ze nie mam jak z garazu wyjechac zeby fotke cyknac :P

Opublikowano

nie bardzo wiem o które rurki Ci chodzi.

Jak złapiesz za te rure odmy to ona pewnie będzie się ruszać. Ludzie mówili że tylko ori, a ja kupiłem w Inter Cars i juz 2 lata jeżdze a 2 razy taniej było.

Opublikowano

zdarzają się wycieki nad chłodniczką oleju (padnięty o-ring) ale to zwykle ulany jest jedynie filtr olejowy i oblany jest silnik w rejonie filtra i auto plamy zostawia

Najlepiej zrób fotki pooznaczaj co trzeba i wrzuć tu bo tak nie widząc tego naocznie to ciężko cos powiedzieć :wink:

Opublikowano
  • Autor

spoko zajme sie tym pozniej ;D

---------- Post dopisany 15-05-2013 at 12:44 ---------- Poprzedni post napisany 14-05-2013 at 18:29 ----------

ok mam fotke ta od kroca rura idzzie w dol bo krociec caly wymienilem niedawno ale patrze ze ciecz zbiera sie w okolicy tej spoconej rurki :P

a rura od odmy cala w oleju

problem_1.jpg

Opublikowano

Odpisałem PW

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.