Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Temperatura cieczy chłodzącej


krzysztofj5

Rekomendowane odpowiedzi

Sporo już było na ten temat napisane, ale jednak opiszę mój przypadek, ponieważ nie wiem, czy mam uszkodzony termostat, czy czujnik temperatury, czy jeszcze coś innego.

Otóż, podczas jazdy temperatura cieczy chłodzącej osiąga max. 70 st.C. Po zatrzymaniu auta, i pozostawieniu na wolnych obrotach dochodzi do 90 st.C i utrzymuje tą temperaturę, wentylator nie załącza się. Po ruszeniu do jazdy ponownie spada do 70 st.C.

VCDS odczytuje podczas jazdy temperaturę: 72 st.C w module Engine i 73 st.C w module Instruments. Na postoju, gdy na wskaźniku temperatury jest 90 st.C - odpowiednio: Engine 81 st.C, Instruments 82 st.C. Test poprawności działania wskaźników jest OK.

Gdzie jest przyczyna usterki ? Bo rozumiem, że temperatura przy całym sprawnym układzie powinna osiągnąć podczas jazdy 90 st.C.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podłączę się: mam te same objawy (+- 80st podczas jazdy) z tym że już drugi nowy czujnik temp. i nówkę termostat Wahlera - bez zmian. Płyn oczywiście G12 - też nowy. Jakieś pomysły?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Termostat.

Zgadza się, przyczyną był uszkodzony termostat. Wymieniłem osobiście na zamiennik WAHLER-a (bo tylko taki mieli w sklepie - koszt 30 zł). Teraz temperatura po rozgrzaniu silnika pokazuje cały czas równo 90 st. C, a więc sukces.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...