Skocz do zawartości
IGNOROWANY

3.0 v6 quattro chwilowy brak mocy


Gość mariuszm91

Rekomendowane odpowiedzi

Gość mariuszm91

Witam mam ciekawy problem posiadam audi a4 b6 avant 3.0 v6 quattro i podczas jazdy pojawia się problem:

niezależnie czy jadę z stałą prędkością czy przyśpieszam jest brak mocy ... nie że auto ma nagle tylko 60 koni tylko kompletne zero jak by miał zaraz zgasnąć... po wciśnięciu pedału gazu głębiej gdy mam brak mocy zero reakcji natomiast gdy zdejmę nogę z gazu i ponownie dodam moc wraca. Na komputerze wykazało błąd sądy lambda. Za wszelkie rady i opinie dzięki :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmm no dziwny przypadek...

Ja pewnego razu miałem problem z czujnikiem świateł stop ( padł i stop świecił bez przerwy ),

zapalały się wtedy kontrolki od hamulców i abs-u i również w pewnych momentach ucinało pedał gazu, nie mogłem chwilami przyspieszyć

tak jak by wpadał w jakiś tryb awaryjny,

może u Ciebie jest podobnie tylko chodzi o lambdę...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość mariuszm91

źle nie myślisz też mam przypadek z światłami stopu że się raz świecą raz nie ... jedyna kontrolka jaka mi się świeci od świateł to żarówka a abs działa i nic nie wyświetla. No i nie jest to tak że zawsze gdy mam światła stop pojawia się brak mocy. Kumpel mówi że dostaje lewe powietrze albo paliwo słabej jakości z reguły tankuje na SHELL ale teraz dla próby leje orlen aby zobaczyć różnicę.

---------- Post dopisany at 16:58 ---------- Poprzedni post napisany at 16:56 ----------

a co zrobiłeś aby światła stopu się nie zapalały ? wymiana czujnika świateł stop czy sprawdzenie przejścia w klapie bagażnika ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wymieniłem czujnik/wyłącznik ;)

Wysyłane z mojego GT-I9000 za pomocą Tapatalk 2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość mariuszm91

no spoko jakoś za tydzień powinienem mieć czas to się tym zajmę :)

---------- Post dopisany at 14:38 ---------- Poprzedni post napisany at 10:23 ----------

po wymianie dalej to samo ... przyczyną okazało się słabej jakości paliwo aż dziwne bo tankowałem pb95 na shell ... po przejściu na pb 95 orlen problem zniknął :) ale gdy tankuje lpg na orlen to znowu brak mocy i tu shell ma lepszy gaz ... także gaz to na shell a pb95 na orlen ... :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...