Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Nie pali na wszystkie gary?


soku11

Rekomendowane odpowiedzi

Hej,

Niestety po pół roku "bezawaryjnej" jazdy pojawił się pierwszy bardziej poważny problem w moim aucie. Objawy to tak jakby niepalenie na wszystkie gary. Dzieje się tak TYLKO przy odpalaniu, nie zawsze i chyba niezależnie od temperatury silnika. A wygląda to tak, że po przekręceniu rozrusznikiem auto ma jakieś 200 obrotów/min a dopiero po sekundzie budzi się reszta silnika i działa już ok. W czasie jazdy nie ma żadnych dziwnych akcji oprócz tego że obroty od zawsze trochę na luzie falowały i czuć wibracje budy (bardzo delikatnie) oraz dwa razy zatrzymując się obroty zaczęły falować więcej więc i większe wibracje były. Mocy ma tyle ile miał. Jedynie to odpalanie jest problematyczne. Moje podejrzenie (w związku z falowaniem) pada na cewki. Przy odpalaniu działa tylko jeden cylinder, potem jak się silnik pokręci to załącza się drugi. Co wy na to? Aha - auto ma podtlenek gazu - nie wiem czy ma to znaczenie. Na FISie nie widzę żadnych kontrolek i tym podobnych.

Z góry dzięki za pomoc i sugestie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podpinałeś VAGa?? bez tego ani rusz! oszczędzisz czasu trochę.

Jakim olejem masz zalany silnik? jaki przebieg?

Też mi się tak czasami dzieje ale tylko gdy auto stoi nockę, potem słońce nagrzewa maskę i wszystko co pod maską (reduktor), auto odpala od razu z gazu, a temp reduktora jest faktycznie niższa niż temp. na czujniku i stąd to dławienie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie podpinałem bo nie mam :( Teraz przez dłuższy czas problem nie występował - może wilgoć?

Olej to półsyntetyk 10W40 z tego co pamiętam. Przebieg wg licznika 190 k, a realnie pewnie ze 250k.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem przypadek że reduktor nie obniżał ciśnienia, walił ile się dało przez co wtryskiwacze gazowe przepuszczały gaz do komory i też były problemy z odpalaniem z tym że podczas ostrej jazdy silnik szarpał-przerywał. Świece wymieniałeś ?

Jeśli masz zamiar jeździć autem kup jakiś prosty fejs na alledrogo (60zł) bo bez VAGa można strzelać i wymieniać graty na pałę :wink:

W porze zimowej podczas rozruchu zimnego silnika miałeś terkotanie w silniku? takie trrrrrrr i wszystko ładnie działa?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to chyba będę musiał zainwestować w interfejs... Potem tylko dobrać program skądś.

Miałem miałem - nie wiem od czego to ale teraz rzeczywiście ucichło :) Na sekundkę przy odpaleniu i też nie zawsze? A na co to wskazuje?

---------- Post dopisany 29-06-2013 at 21:59 ---------- Poprzedni post napisany 06-06-2013 at 14:38 ----------

Auto było w warsztacie. Próbowali przez godzinę powtórzyć błąd i nie udało się. Dzisiaj też po kilku odpaleniach nic się nie działo. Ma ktoś jakiś pomysł co i jak sprawdzić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Terkotanie to uwalone napinacze łańcucha który spina wałki.

"Przy odpalaniu działa tylko jeden cylinder, potem jak się silnik pokręci to załącza się drugi."

Jak Ty to sprawdziłeś ?

Zajrzyj na dział SPOTy w Warszawie, tam chłopaki na pewno mają VAGa i Ci podłączą auto za mniejszą kasę niż jakikolwiek macher.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Terkotanie "raczej" niema wpływu na odpalanie. Ja nie mam z tym żadnych problemów a terrrrrkotanie pojawia się co któreś odpalenie. Odłącz całkowicie LPG. Jeździj na PB i zobacz czy coś się zmieniło. Świece zmieniałeś ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się, że problem został zdiagnozowany. Poczytałem trochę w internecie i na podstawie własnych przemyśleń do dzisiaj problem ani razu nie wystąpił już od ponad tygodnia (odpalam auto prawie codziennie). A sam problem to odpowietrzenie baku - a konkretnie słabe odpowietrzenie baku. Odkręciłem trochę korek od wlewu i odpala jak malina. Teraz tylko zdiagnozować co poprawić/wymienić - to zapewne jakiś zawór szwankuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...