Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Wieje tylko na kratki


yuhri

Rekomendowane odpowiedzi

Pojechałem z zona i dzieckiem na urlop na drugi koniec polski i początkowo jechaliśmy przy otwartych oknach ale jak dzieciak zasnął to włączyłem klimę. Za chwilę młody się budzi że mu wieje po twarzy. Zona spała z tyłu a mały siedział z przodu w foteliku. Okazało się że cały nadmuch szedł na kratki. Nie dało się tego zmienić na podszybie ani na „nogi”. Jedyne co można było regulować to temperaturę i siłę nawiewu. Chociaż ta siła była wątpliwa bo na najmniejszym stopniu, dmuchało dość mocno.

Jak dotarliśmy na miejsce to rozkręciłem konsolę, bo myślałem ze jakieś przewody się poluzowały. Ostatnio zmieniałem antenę w radiu i przenosiłem zapalniczkę – trochę grzebałem wtedy ręką w kablach ale wszystko delikatnie. Jakiś miesiąc temu auto było na dezynfekcji klimy ale nie łącze tych dwóch rzeczy.

Po wyciągnięciu panelu, podociskałem wtyczki ale bez zmian. Nadal tylko kratki dmuchały.

Zacząłem sprawdzać co się będzie działy na poszczególnych połączeniach.

I tak:

Odłączona wtyczka nr 1 – regulacja na ekranie działa, natomiast nie ma żadnej reakcji ze strony samej klimatyzacji.

Odłączona wtyczka nr 2 – wszystko działa jak należy, tj. można regulować temperaturę, siłę, miejsce nawiewu (kratki, podszybie, nogi) - tylko nie uruchamia się "śnieżynka"

Odłączona wtyczka nr 3 – zmniejsza się podświetlenie panelu ale podobnie jak wyżej, wszystko działa jak należy - oczywiście, bez "śnieżynki".

Odłączona wtyczka nr 4 – panel się nie uruchamia.

klim.jpg

Jesli mam podłączone wszystkie wtyczki to kanale 1c wyskakuje po kolei:

3.3

4.3

5.3

6.3

7.3

8.3

9.3

9.7

11.3

11.5

13.3

13.7

15.3

15.7

18.3

49.3

50.3

Zauważyłem też że jeśli trochę się pobawię wtyczkami to potem, jak wszystko podłącze jak ma być, klima działa poprawnie do momentu uruchomienia kratek - potem sie blokuje i koniec, tylko kratki.

Po skasowaniu błędów GP Toolem, pozostał tylko błąd 11.5 czyli "Klapa centralna, ciągła blokada" ale u mnie po odłączeniu wtyczek wszystkie nadmuchy działają :\ Teraz już nic nie wiem

Dobra, problem rozwiązany i opisany tutaj:

http://a4-klub.pl/audi-a4-b5-131/b5-afn-wykrecenie-silniczka-klapy-centralnej-fotostory-8650/#post3670161

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...