Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

Kopci, czasem szarpie... CHECK ENGINE

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Hej. W środę wywaliło mi CHECK ENGINE.

Zauważyłem że zostawiam za sobą sporą chmurkę czarnego koloru. Samochód niby jeździ, ale czuć że stał się trochę wołowaty szczególnie w niskim przedziale obrotów. Czasem potrafi trochę poszarpywać przy ruszaniu, szczególnie na zimnym silniku, ale głównie jest tak, że podczas jednostajnej jazdy w przedziale obrotów 1500-2000 czuć chwilowe spadki mocy, tak jakby coś się dławiło. W momencie takiego dławienia widać, że samochód mocniej dymi.

Nie mam VAGa ani dostępu do niego, chciałbym nabyć na allegro zestaw kabel z płytką ale nie wiem który, więc może ktoś mógłby mi doradzić, który pasowałby do mojego auta.

Może jest ktoś z Ursynowa albo Bemowa kto mógłby mi pomóc zdiagnozować problem?

Do tego niestety samochód zaczął dużo palić. Sprawdziłem olej, raczej nie ubywa. Korek oleju czysty więc to nie uszczelka.

Zauważyłem że mam upaprany olejem jakiś zawór w górnym lewym rogu górnej osłony silnika, ale on był brudny już jak kupowałem samochód, czyli jakieś 30k km temu.

Może znacie podobne przypadki i wiecie w czym może tkwić problem?

Opublikowano

Sprawdź szczelność układu dolotowego,odepnij przepływomierz i zobacz jak samochód będzie jechał. Ten zawór to EGR, standardowo cieknie z niego-poszukaj, było o tym dużo.

Opublikowano

A więc j.w. Dodatkowo wypruj kata:wink:

Opublikowano
  • Autor

Hmmm... Odepnij przepływomierz...

Fajnie żebym ja wiedział gdzie tego szukać :D

Jak miałem SKODĘ 120L to wiedziałem co gdzie i jak ale od 10 lat jeżdżę samochodami, które raczej nie wymagały mojej interwencji :)

A ma ktoś w Wawce VAG żeby podjechać?

Opublikowano

Przy obudowie filtra powietrza zobaczysz wtyczkę,którą trzeba wypiąć.

Opublikowano

Proszę bardzo :hi: :

a1r1.jpg

---------- Post dopisany at 19:57 ---------- Poprzedni post napisany at 19:56 ----------

Co do zacinającego się Egr to główny objaw auto wogole nie idzie do 2000 obr/min

Opublikowano
  • Autor

Diagnostyka komputerowa wykazała konieczność wymiany przepływomierza.

Dzięki za pomoc. Mieliście rację :)

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.