Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Rozszczelniona przepustnica do wymiany?


stykowski

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie. W związku ze sprawą CHECK ENGINE z tego wątku: POPRZEDNI WĄTEK pojechałem do znajomego by zrobić diagnostykę silnika. Wykazała ona oczywiście błąd przepływomierza. Jednak przy okazji oględzin ogólnych serwisant stwierdził, że niestety mam rozszczelnioną przepustnicę. Chodzi bodajże o zawór gaszący przy EGR (taki z boku po lewej stronie). Wszystko dookoła mam zarzygane pewnie olejem albo sadzą(nie znam sie). Usłyszałem, że powinienem ją wymienić na nową.

Znając moje szczęście i życzliwość przedmiotów martwych, element kompletny kosztuje ok 1000zł albo i lepiej. Czy konieczna jest wymiana całej przepustnicy, czy możliwa jest wymiana samego elementu, który jest nieszczelny?

W sumie nie wiem czy opisywane problemy z nieszczelnym EGR dotyczą właśnie tego zaworu z boku czy też czegoś innego? Może macie swoje sposoby ale długowieczne a nie chwilowe na rozwiązanie tego problemu?? Nie jestem mechanikiem ani pasjonatem więc nie uśmiecha mi się ciągłe dłubanie przy samochodzie.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Egr kosztuje z 400-500zł nowy oczywiście,możesz wsadzić zamiennik czyli rurkę w jego miejsce+zaślepkę na wydech pewno ok 100zł.Po takim wsadzeniu rurki silnik w zimę wolniej się nagrzewa klekot robi się troszkę bardziej twardy no i bardziej trzęsie podczas gaszenia.Tak poza tym to same plusy nigdy się nie zepsuje nie zbiera się nagar w silniku nie cieknie ,nie traci mocy itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie nadużywajcie terminu przepustnica, proszę... bo EGR czy klapa gasząca nie mają nic wspólnego z terminem przepustnica w znaczniu w jakim używa się go w motoryzacji

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...