Skocz do zawartości
IGNOROWANY

szumiące i grzejące się hamulce


tomek71wzw

Rekomendowane odpowiedzi

Witam panowie. Problem polega na tym że grzeją mi się hamulce. Po skończonej jeździe mam ciepłe alusy. Nie jest to tak że parzą ale trochę ciepłe są - wszystkie 4 sztuki. Czy jest to normalny objaw?

Jakiś czas temu zaciągnąłem ręczny i nie chciał puścić po spuszczeniu, wtedy tak się zagrzało jedno koło z tyłu że nie szło dotknąć alufelgi. Zapiekło się z jednej strony "jakieś coś" (sory ale z mechaniki jestem zielony) co wystarczyło psiknąć wd40 i odciągnąć w dół. Od tej pory już tak mocno się nie nagrzały żeby parzyły ale ciut ciepłe się robią. No i to samo jest z przodu, że też są trochę ciepłe. To jest raz

Teraz dwa.

Jak auto postoi dłużej nie używane (już po 8h) pierwsze dwa trzy hamowania słychać szumy. I nie musi padać deszcz żeby przyrdzewiało a i tak szumią. Dziś słoneczny dzień pojechałem do pracy na 6 rano, skończyłem o 14, cały czas słonecznie bez wilgoci a i tak przyszumiały sobie. To normalne?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To, że koła są ciepłe to nic złego, jak będą tak gorące, że nie dasz rady dotknąć to jest źle. Co do szumienia to jak ja ruszam po dłuższym staniu (kilka dni) to szumi też podczas jazdy, ale dwa hamowania i cisza. Jak na moje póki fele nie zrobią się tak gorące, że można kiełbaski grilować to jest ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...