Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Usterki w klimatyzacji.


rafles

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Poszperałem trochę po forum i kilku rzeczy się dowiedziałem, a kilku nie :wink:

Mianowicie mam taki objaw: kiedy załączam klimę, samochód chodzi jak muł, muszę redukować biegi gdyż czuję jakbym jechał pod ostrą górę (na prostej), słychać przy tym buczenie jak ścinanie drzewa piłą łańcuchową... Na 95% obstawiam zatartą sprężarkę jeśli się nie mylę. Drugim mankamentem jest wyłączająca i włączająca się klima co 10 sekund podczas postoju, ew. jak wolno jadę. Jak jadę powyżej 60 km/h jest ok. Podpinałem pod VAG'a i jest problem bo mi jej ... nie widzi :shock3: Ale dzięki kodom diagnostycznym dowiedziałem się że mam coś chyba z czujnikiem wysokiego ciśnienia, pokazuje mi błąd 22.3 - Wyłącznik wysokiego ciśnienia gazu klimatyzacji, czasem przerwa. Więc to może być to, a w ogóle nie kręci się wentylator od klimy. No i trzecia sprawa do której nie mogę dojść to podczas kiedy wyłącza się klima leci - dym / para z kratek wentylacyjnych momentalnie zawarowując szyby. Co to może być?

I czy przy wymianie sprężarki jeszcze coś dodatkowo wymieniać? Póki co zacząłbym od regeneracji/wymiany sprężarki, czujnika WC, dławika i wymiany czynnika, bo nie wiem kiedy był on wymieniany a poprzedni właściciel mi tego nie powiedział...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli nie działa wentylator to w układzie klimatyzacji wzrasta ciśnienie i sprężarka się wyłącza by nie wysadzić układu. Prawdopodobnie jest już zatarta, stąd auto nie idzie jak sprężarka pracuje. Po wymianie sprężarki należy przepłukać układ specjalnym płynem co też troszkę kosztuje, wymienić dławik, osuszacz, nabić czynnik. Ogólnie trochę kasy popłynie. A ta para to nie wiem, może do tego nagrzewnica ci cieknie? Nie ubywa płynu chłodniczego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...