Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Problem z biegami. Wszystko nowe a biegi nie chcą wchodzić.


Patryś

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Mam problem. :kwasny:

3 miesiące temu wymieniłem kompletne sprzęgło z dwumasem firmy LUKa. Wszystko było ok ale jakiś czas temu pedał sprzęgła zaczął jakby ciężej chodzić ale dałem sobie z tym spokój. A parę dni temu straciłem biegi w czasie jazdy. Tzn po zjechaniu z ronda i wyrzuceniu na luz już nie mogłem wrzucić żadnego biegu. Na zgaszonym aucie biegi wchodziły normalnie.

Wymieniłem najpierw wysprzęglik SASCH, dzień jazdy i to samo tylko już były biegi ale wchodziły z dużym oporem i to po paru podpompowaniach sprzęgła.

Dziś wymieniłem pompkę sprzęgła SASCH tą przy pedale i to samo. Zero zmian. Biegi wchodzą z dużym oporem albo wcale musze podpompować parę razy i czasem, to nic nawet nie pomaga cieżko się wrzuca biegi. Na zgaszonym aucie biegi wchodzą elegancko.

Co to może być POMOCY :cry:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wymieniłeś kompletne sprzęgło czyli dwumas tarcza łożysko i docisk? mi to wygląda na niewysprzęglanie skrzyni, skoro biegi chodzą na wyłączonym silniku. Zwalaj skrzynie i trzeba obejrzeć sprzęgło a zwłaszcza docisk.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem rozwiązany. Powodem awarii było łożysko prowadzące na wale czy jakoś tak, takie malutkie. Było już wysypane i jak pracowało, obracało się to biegi nie wchodziły a na zgaszonym nie kręciło się i biegi można było wrzucać bez problemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...