Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Napinacz paska klinowego


Lo-buz

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam do was pytanie, czy n/w napinacz powinien tak pracowac ? Mam przeboje z popiskiwaniem i obstawiam napinacz ale nie wiem dokladnie jak go sprawdzic. Nagralem filmik pokazujacy prace napinacza, przy lekkim dodaniu gazu porusza sie.. to z jednej strony dobrze bo napina. Jesli jestem w bledzie to bede szukal dalej.. Odpalam silnik wszystko pracuje dobrze i cicho, ale gdy zagrzeje sie do 70-90 st to popiskuje jak by jakas rolka albo pasek bo cyklicznie. Przejade z 7 km i przestaje i pracuje cicho. Szczegol ale denerwuje mnie to, tym bardziej ze czasem owe popiskiwanie bywa dosc glosne, lekki ruch kierownica i przestaje ( obstawiam wieksze obciazenie). Brak problemu z temperatura silnika, wspomaganie dziala dobrze, dla wszystkiego wymienielem plyn, bez zmian, i troche brakuje mi pomysłów :wink:

Popiskiwanie Audi A4 1.8T - YouTube

---------- Post dopisany 08-07-2013 at 10:52 ---------- Poprzedni post napisany 05-07-2013 at 10:53 ----------

Wczoraj jeszcze zaobserwowalem ze jak wlaczylem klimatyzacje to rolka napinacza drga/rusza sie mimowoli bez dodawania gazu i tak jak by kolo pasowe u dolu bylo zwichrowane, teraz tak ogladajac filmik widac troche jak by bylo nie rowne, moze sie czepiam juz.. Odkrecilem korek od wspomagania i przylozylem ucho i jak by glosniej z zbiorniczka sie wydobywa owe popiskiwanie. Co nie oznacza ze moze to byc rowniez wspomaganie jak i napinacz, ale czemu po zagrzaniu popiskiwanie ustepuje to nie mam pojecia.. Plyn od wspomagania zmienialem, nie mam problemow z kreceniem, troche zawyje jak na maksa skrece ale to jest moim zdaniem w normie. A jak delikatnie rusze kierownica to popiskiwanie znika.. Zanim pojade do mechanika chcialbym sam pogrzebac przy aucie..

Ps. Napinacz od klimatyzacji zmienialem 2 miesiace temy na INA, bo stara rolka szumiala juz.. Alternator 2 miesiace temu regenerowany, z wymiana lozysk itd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podobną sytuację mam. U mnie coś też piszczy ale tylko jak jest wilgotno na dworze w zimie i deszcze. W suche dni cisza jak makiem zasiał.

Tak u mnie piszczy. Wersja ekstremalna, zazwyczaj ciszej jak u Ciebie.

Wspólnym elementem jest u nas:

jak wlaczylem klimatyzacje to rolka napinacza drga/rusza sie mimowoli bez dodawania gazu i tak jak by kolo pasowe u dolu bylo zwichrowane, teraz tak ogladajac filmik widac troche jak by bylo nie rowne, moze sie czepiam juz

U mnie jest dokładnie tak sam.. identyczne objawy i odczucia. Zakładałem o tym temat w styczniu już ale nie miałem czasu wymienić pasków.. rozrząd muszę do końca roku zrobić to przy okazji wszystko wymienie ale sprawa dosyć irytująca. Szczególnie to koło wulkanizowane..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obstawiam tyle w temacie :kwasny: :

---------- Post dopisany 09-07-2013 at 21:07 ---------- Poprzedni post napisany 08-07-2013 at 21:51 ----------

Dzis w wolnej chwili podjechalem do znajomego mechanika i przysluchiwalismy sie owym popiskiwaniom.. wzial WD-40, ogolnie jestem przeciwny temu specyfikowi ale nie psikal na paski tylko pod kolo wspomagania, i powiedzial abym zakrecil na maksa w lewo oraz w prawo.. popiskiwanie ustapilo.. oczywiscie po paru minutach wraca, wiec znowu pod kolo wspomagania psik i lewo i w prawo i znowu cisza.. no i umowilem sie na wymiane pompy wspomagania. Przy okazji wymienie napinacz i wisko. Kola pasowego narazie nie ruszam bo mechanik powiedzial ze czepiam sie i ze takie drgania wchodza w norme tlumika drgan.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...