Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[A4 B5] wstawienie radia czy wyrzezanie czegoś lepszego


McArius

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, w dziale Newbie się już przedstawiałem i tak wypadło że swojego pierwszego posta zapodam w dziale Car Audio...

chodzi mi głównie o usystematyzowanie wiedzy już zdobytej na tym forum i ewentualne sugestie i mały help... a więc tak.

Moje Audi to A4 B5 z 99 roku, czyli po lifcie i cała tragedia tkwi w tym że jakiś "wiochmen" ;) (czytaj poprzedni właściciel) wyjął ori radio z mojej niuni i zapakował do środka zielono podświetlane VW gamma, które na dodatek i tak nie działa :???:

Wyjścia mam zatem dwa:

1. zakup oryginalnego radyjka i doprowadzenie niuni do porządku

2. wstawienie "zamiennika" - naturalnie "czerwonopodświetlanego" itp itd...

wiadomo że jeśli chodzi o image to nie ma jak ori, dlatego skłaniam się ku temu rozwiązaniu.... no ale wiadomo że lepiej już wsadzać coś płytopodobnego (CD). Jak zdążyłem się zorientować wsadzenie CD grajka wymaga adaptera CAN bus, który jest dosyć kosztowny -> no ale znalazłem coś takiego:

Adapter CAN BUS

co nie kosztuje już ponad 3paczki a niecałe 2. W związku z tym pytanie:

A. Czy to styknie :?:

B. Czy ktoś z forumowiczów może już takie cudo zastosował i może się podzielić opinią :?:

W ramach wstawiania ori rozpatruję możliwość wsadzenia radyjka symphony - tego 2 Dinowego ale tu mam właśnie wątpliwości co do możliwości zastosowania tego rozwiązania z uwagi na konieczność rezania konsoli... wogóle z tą moja konsolą środkową to mam masę wątpliwości bo wydaje mi się iż poprzedni włąściciel mocno w nia zaingerował a potem jedynie ukrył ślady swej działalności poprzez wstawienie tam 1 dninowego zielonego paskudztwa. No i tu prosiłbym o help.

Czy jest możliwe "zdiagnozowanie" po wyglądzie mocowań albo po numerze nadwozia czy czasem moja konsola, a raczej ramka pod nią, nie jest czasem oryginalnie dostosowana do radia 2 Din :?:

dzięx za wszelkie sugestie

P.S. znalzałem parę fotostory na temat montażu radia w B5 ale większość linkow do zdjęć czy tematow nie działa, tak więc jezli ktoś mógłby wspomóc czymś takim to będę wdzięczny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jest tez inne wyjscie, kupic radio i wykorzystac sam front z ori, a bebechy wsadzic z czegos konkretnego, ale to juz troszke wyzsza szkola jazdy.. Przy dalszej rozbudowie warto to wziasc pod uwage, jeli nie zamierzasz rozbudowac systemu to mozna pozostac przy fabrycznym zrodle :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Radia potrzebują sygnału CAN jedynie do włączenia kluczykiem i podświetlenia, a te nowsze do GALA (i chyba BOSE). Ja mam RNS-E i uruchomiłem je z adapterem CAN. Wszystko działa i cieszy. Moja dziewczyna powiedziała, że nie wyobraża sobie już auta bez "telewizorka" ;)

Zaletą są te karty SD. na dwóch po 1 GB zmieściłem 50 płyt w mp3! zmieniasz sobie tylko playlisty. Czad! wspaniała alternatywa do zmieniaczy CD

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Radia potrzebują sygnału CAN jedynie do włączenia kluczykiem i podświetlenia, a te nowsze do GALA (i chyba BOSE). Ja mam RNS-E i uruchomiłem je z adapterem CAN. Wszystko działa i cieszy. Moja dziewczyna powiedziała, że nie wyobraża sobie już auta bez "telewizorka" ;)

Zaletą są te karty SD. na dwóch po 1 GB zmieściłem 50 płyt w mp3! zmieniasz sobie tylko playlisty. Czad! wspaniała alternatywa do zmieniaczy CD

Ok to wytłumacz najprościej jak sie da jak to zrobiłeś :D Tzn. jakie wstawiłeś radio, jakie zrobiłeś przeróbki i co ja musiałbym zrobic u siebie zebym miał coś podobnego :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...