Treść opublikowana przez McArius
-
sprężarka klimy - wymiana czy regeneracja?
Witam, Byłem ze swoim szerszeniem na warsztacie pod kątem wahaczy a wygląda że wahacze jeszcze git jeno sprężarka klimy zaczyna kończyć swój żywot. Teraz pytanie czy sprężarkę klimy da się regenerować czy pozostaje tylko wymiana? Ttak na szybko poklikałem alledrogo i nówki to wydatek rzędu ~900 PLN, co troszkę może zaboleć po osatnich wydatkach blacharsko lakierniczych
-
Podświetlenie klimatronika
To pozostaje wytytłać panel klimy i zobaczyć co (czy) siedzi w pinie 6 złączki A. Szkoda że poskładałem wszystko do kupy przed oddaniem bryki do lakiernika
-
Podświetlenie klimatronika
To jeszcze pytanie pomocnicze Który pin dostawał oświetlenie w przedlifcie, pytam bo magik co rezał frankensztaina wstawił mi panel przedliftowy i zapewne podmienił piny, więc teraz muszę wrócić do stanu "z przed przeszczepu"
-
Podświetlenie klimatronika
będę wdzięczny jak cholera za pomoc bo szlag mnie na te braki oświetlenia trafia
-
Podświetlenie klimatronika
Witam, Staram się ogarnąć klimatronik, z którym mam problem w postaci braku podświetlania klawiszy. Podświetlania brak gdyż podejrzewam że poprzedni magik porezał frankensztaina i wepchnął do polifta panel klimy z przedlifta (temat tutaj http://a4-klub.pl/index.php?/topic/313126-podmiana-panelu-klimy-pytania/ ). Generalnie znalazłem na forum rozpiskę pinów klimatronika (poniżej) lecz brakuje mi tam / tudzież nie potrafię znaleźć (zinterpretować) info pod który pin powinno dochodzić zasilanie odpowiedzialne za owe podświetlenie przycisków. Pomoże ktoś w tym temacie ? Dzięki!
-
co to jest? Jewelultra Diamondbrite (stage1 & 2)
Pewnie i wysmaruję, choćby na test. Swoją drogą czego warto użyć na czerwony, nowy lakier? bez jakiejś fanaberii ale też nie po jakiejś taniości ala market/k2/autoland ? --------------------------- No to wysmarowałem auto "tym czymś". Efekt naprawdę więcej niż zadowalający. Dodatkowo bardzo łatwo się tym Diamondbrite'em pracuje - idealne do ręcznej roboty. Efekt na aucie jest taki (szkoda tylko że słońce za chmurami i efekt na foto nie jest pełny)
-
Czy da się UTURBIĆ 1.8 125km
Gra nie warta świeczki. Za kilka tysięcy kupisz 1,8T. sam sobie odpowiedziałem "dlaczego" we własnym, wyżej wyedytowanym poście
-
Czy da się UTURBIĆ 1.8 125km
może ktoś wyjaśnić dlaczego trzeba wymieniać cały silnik? Kumpel ze szkolnych lat miał kiedyś golfa 1.6 i dołożył małą turbinkę... a w audi cały silnik trzeba? --------------- poszukałem podobnego tematu odnośnie VW Passata B5. Silniki miały te same. Nie da się łatwo uturbić zwykłego silnika między innymi ze względu na dotrysk denka tłoka olejem, różnicę w poziomie kompresji wynikającej z innej głowicy i parrrę innych drobiazgów. Dlatego każdy pisze na szybko "nie da się", lecz już nie raczy powiedzieć dlaczego.
-
Duże spalania na LPG jak i Pb
miałem podobnie - pomogła wymiana dysz + ogarnięty gazownik i nowe mapowanie komputerka podtlenku LPG
-
co to jest? Jewelultra Diamondbrite (stage1 & 2)
A co do opinii z nakładania itp. Co ze szwagrem zrobiłeś DOBrEe ... Szwagier wrocił do Polandii:) No a z opowieści wynika że brytole to fleje i nie dbają o samochody (z wyjątkami potwierdzającymi regułę) i nieraz byle syfem wystarczyło samochód przejechaać żeby angolowi koparka opadła
-
Podmiana panelu klimy - pytania
jak na mój gust to numery nie są tak do końca obowiązkowe - ja u siebie wymieniłem na różne i wszystko jednak działa bezproblemowo (klima, nawiewy) a brak podświetlenia to w mojej opinii efekt dłubania poprzedniego magika - choć moj przypadek może wynikać z farta, więc poszukaj jeszcze paru opinii
-
Klapa tylna - emblematy
dzięki ogromne - swoją drogą ładny egzemplarz b5tki. Swój kończę dopieszczać i też będzie piękny Jacek70, Szacun za odnośnik z wymiarami. Przekopałem forum w tym temacie no ale nie wpadł mi w oko ten topic. Dzięki ogromne!
-
co to jest? Jewelultra Diamondbrite (stage1 & 2)
heh... mój wujek google nie był tak pomocny jak twój... ale, ale cytat ze strony producenta zawsze będzie twierdził że to ósmy cud świata, podczas gdy mi zależy na jakiejś opinii z fizycznego użytkowania
-
co to jest? Jewelultra Diamondbrite (stage1 & 2)
Od szwagra ktòry pracował w car detailingu na wyspach dostałem takie coś ten z jedynką to jak mniemam cleaner, a na tym z dwòjką wyczytałem że to jest sealant. Teraz pytanie laika - czym się ròżni sealant odd wosku? Czy po sealancie też kładzie się wosk? P.S. Szwagier twierdzi że robili tym superbryki, Bentleye, Lotusy i inne cuda - mniemam że Audicy nie zaszkodzi i na nowy lakier można kłaść? Ma ktoś doświadczenie z tymi/podobnymi środkami?
-
Klapa tylna - emblematy
kurczaki..... pomoże ktoś z tymi emblematami? Od paru dni co audica przejedzie gdzieś obok to tylko na jej tyłek zaglądam... ale przedlifty mają oznaczenia u gòry, mniej więcej w tej samej linii co kòłeczka oooo. Z kolei co polift to każdy inaczej, jeden ma wyżej inny niżej więc za cholerę nie wiadomo jak być powinno w ori Nawet zdjęcie tylnej klapy z polifta 99 bardzo by mi w temacie pomogło. Z gòry wielkie dzięki.
-
samoistne przełączanie na PB
Filtry wymieniam regularnie, conajmniej raz do roku, bez względu na przebieg od ostatniej wymiany. Fakt że ostatnia wymiana to wrzesień zeszłego roku to mimo że rok nie minął to filtry mogą być winne - w końcu nigdy nie wiadomo jaka jakość gazu jest, mimo tankowania w znanych, zwyczajowych "rozlewniach podlenku LPG"
-
samoistne przełączanie na PB
Witam, Mam zagazowaną Audicę B5 z 99 roku. Gaz mam od początku jej posiadania,tj. od 2006. Nigdy żadnych problemòw lecz teraz, kilka dni temu zauważylem i zweryfikowalem że jak cisnę na wysokich obrotach naa zredukowanym biegu (wyprzedzanie) to komputerek od LPG zapiszczy i przełączy na PB. Instalacja to STAG. Może ktoś z forumowiczòw nakieruje na trop rozwiązania, zanim gazownikowi łeb zacznę suszyć
-
Klapa tylna - emblematy
Witam, takie pytanie / prośba o pomoc. Bryka po lakierowaniu to zostały zdjęte emblematy z tylnej klapy.... i teraz za cholerę nie pamietam jak/gdzie powinny one być umieszczone na tylnej klapie (a mogłem foto zrobić przed, spisać wymiary od krawędzi itp itd...). Ktoś z kolegów byłby w stanie służyć pomocą i zmierzyć jak to na klapie oznaczenia A4 i 1.8 były umiejscowione w ori polifcie wersja II (po marcu 99 r). Klapa wygląda trochę goło bez tego pomoże ktoś? świeże eblematy czekają na założenie...
-
czym zabezpieczyć lakier
ok, zrobię zdjęcie wedle życzenia - jak tylko skończę robotę. Dzięki no to zdjątko maski po potraktowaniu IPA... pech chciał że akurat słońce takie malo pełne w momencie pstrykania foty.... ale na masce ani na błotnikach ZERO hologramów widocznych... jak dla mnie cud miód malina. Jakość zdjęcia nie powala bo robione małpą, nie lustrem
-
gaz do audi jakiei firmy
mam silnik 1,8 no turbo, A4 B5 sedan 99r, zagazowany od 2006 roku na STAG'u (bodajże 200 - musiałbym sprawdzić jak to się wtedy nazywało) - od 9 lat zero problemów.
-
Malowanie czy oklejanie
Się wtrącę ze swoimi trzema groszami.... jeżeli oklejanie w takiej cenie to zdecydowanie lepiej robić lakier. Nie dalej jak 2 dni temu odebrałem swoją a4 b5 po pełnej blacharce / lakierowaniu i za całośś wyszło 4100, z czego 200 (ceny brutto) to prostowanie wgniotki drzwii kierowcy - kobieta na STOPie stwierdziła że miała pierwszeństwo . Lakier wygląda jak fabryczny a z poziomu usługi jestem mega zadowolony i lakiernika zachwalać będę. Ponadto oklejanie ma sens tylko w przypadku gdy oklejany lakier jest "bez skazy" a okleina ma za zadanie "zabezpieczyć" lakier - jak się okleina znudzi, to po zerwaniu ma wyglądać jak "fabryka dała". Oklejanie frufli lub spłowiałego lakieru to jak kładzenie makijażu nieboszczykowi - wprawdzie w trumnie look będzie git ale i tak do piachu
-
czym zabezpieczyć lakier
no to przemyłem maskę i błotniki alkoholem izopropylowym (reszta do sprawdzenia przed ewentualnym utrwalaniem efektu)... efekt WOW dalej utrzymany. Na prawdę nie ma czego się przyczepić. Może nie mam sokolego wzroku ale żadnych hologramów czy innych artefaktów nie widać. Blacharz/lakiernik się spisał na medal.
-
czym zabezpieczyć lakier
IPA czyli jak mniemam chodzi o alkohol izopropylowy ? jak głupio pytam to sorry - wole głupio pytać nic głupio na lakierze zrobić
-
czym zabezpieczyć lakier
Witam, Potrzebuję porady w temacie zabezpieczenia lakieru. Autko jest po pełnej blachrce, świeżutki lakier nie metallic, czerwony. Wygląda ślicznie i chciałbym ten stan zabezpieczyć. Naczytałem się że porcedura to mycie (oczywista oczywistośc), cleaner, politura i wosk... ale ale... to się ma jak rozumiem do powłok lakierniczych już trochę "przechodzonych". Co w przypadku świeżej, którą chciałbym zabezpieczyć woskiem aby otrzymać efekt głębi koloru + łatwa zmywalnośc zabłoceń ?? Za wszelkie sugestie bardzo dziękuję
-
Jaki wosk ? od A do Z
Witam, Mega temat ale po przeczytaniu całości i tak jestem skołowany czego uzyć To może zadam pytanie opisując stan zastany. - moja bryka jest po pełnej renowacji blacharki/lakieru - lakier to czerowny, nie metalic, klasyczna czerwień audi, swoją dogą bajka;) chciałbym teraz obecny stan utrwalić/zabezpieczyć. Czy to znaczy że: - auto trzema umyć (oczywiste), - potraktowac cleanerem ? (jakim, w sumie nie ma co cleanować, lakier jest dziewiczy) - zabezpieczyć woskiem ? jakim ? chodzi mi o długotrwałość powłoki z zachowaniem odporności na mokre (żeby w miarę spływało "jak po kaczce") za głupie pytania przepraszam - wolę jednak wyjśc na głupka pytając niż głupio (na lakierze) robiąc