Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Jaki wosk ? od A do Z


-RamzeS-

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie i panie idzie wiosna każdy napewno będzię chciał odnowić swój lakier więc jaki wosk polecacie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale wosk jako tako nie służy do odnowy, jego celem jest zabezpieczenie lakieru, to taka wisieńka na torcie :)

Typowo letnie woski to PB Nattys Blue/Red/White, Dodo Juice w dobrych pieniądzach :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja używam wosków f-my Turtle Wax - z efektów jestem zadowolony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zależy jeszcze czy oczekujesz efektów wizualnych, czy żeby zabezpieczał jak najdłużej.

cptolgierd podał Ci najlepsze w relacji cena/jakość po których uzyskasz najlepsze efekty wizualne.

woski z Turtle Wax są nawet spoko, przed zimną miałem nałożony jakiś z teflonem i wytrzymał bardzo długo, ale nakładanie i wycieranie go to porażka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zakupilem w tym roku PB blue z tego co czytałem będzie bajka. Chciałem odpicowac auto na święta ale niestety śnieg pada :-S zima wróciła

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja polecam ten wosk

Wosk samochodowy Collinite No.476s

ale to jest typowy na zimę :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

spoko ja tam używałem i na lato a po kazdym myciu wosk na mokro w celu uzupelnienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a czym można ładnie nabłyszczyć lakier ?

zależy ile możesz poświęcić na to czasu bo są środki na szybko a są i takie z ktorymi troche czasu sie zejdzie żeby doprowadzic do perfekcji

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mogę poświecić więcej czasy jeżeli efekt ma być :slina:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mogę poświecić więcej czasy jeżeli efekt ma być :slina:

ja to po zimie bede glinkowal(glinka najlepiej valetpro plus poślizg quik datailer megsa) pozniej zapodam jakas politure a na koncu wosk colinite no 476s

oczywiście lakier mam zadbany to polerke pomijam nie wiem jak u ciebie ze stanem karoserii

---------- Post dopisany at 22:17 ---------- Poprzedni post napisany at 22:16 ----------

w tym jakoś fachowo tez nie siedze to niech ktoś bardziej kompetentny na ten temat się wypowie jeszcze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moje auto było sprowadzone z włoch a tam fleje nie dbaja o auta i lakier nie jest za fajny ale chcę uniknąć polerki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moje auto było sprowadzone z włoch a tam fleje nie dbaja o auta i lakier nie jest za fajny ale chcę uniknąć polerki

jak bez polerki to taka konfiguracja powinna wystarczyc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moje auto było sprowadzone z włoch a tam fleje nie dbaja o auta i lakier nie jest za fajny ale chcę uniknąć polerki

jak bez polerki to taka konfiguracja powinna wystarczyc

dzięki jak tylko zrobi się ciepło to odrazu biorę się do roboty. Dzisiaj po umyciu auta zobaczyłem że tył samochodu jest straszie matowy :facepalm:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

glinke odradzam nie doswiadczonym osoba i nie majacym nigdy z nia stycznosci poniewaz łatwo porysowac lakier syfem ktory na niej sie zbiera, ja osobiscie uzywam wosku WOLFGANG

WOLFGANG Fuzion Carnauba Polymer Estate Wax (90ml) + aplikator - Detailer.pl - Kosmetyki Samochodowe

uzywalem go na czarnym lakierze w B6 i efekt byl super, w tej chwili w mojej B8 tez on bedzie nakładany

jak tylko zrobi sie ciepło do usuniecia smoły itp. mozna uzyc czegos bezpieczniejszego od glinki np zmywalnego preparatu CAR PRO TARx bezpiecznego dla lakieru

jak tylko zrobi sie ciepło w autku bedzie odnawiana powłoka lakiernicza przeze mnie poprzez polerke reczna

i tak:

pad POMARAŃCZOWY Orange Light Cutting CCS Euro Hand Applicator Pad Pomarańczowy - Detailer.pl - Kosmetyki Samochodowe i do niego BEYOND CLAY

SURF CITY GARAGE Beyond Clay - Detailer.pl - Kosmetyki Samochodowe

kolejny etap to przygotowanie powierzchni lakierowanej do nałożenia wosku i tutaj w przypadku koloru nadwozia CZARNEGO uzywam PRODUKTU CHEMICAL GUYS Kosmetyki Samochodowe Chemical Guys na CZERWONYM padzie

teraz WOSK WOLFGANG NA BIAŁYM padzie

do tego wszystkiego szampon PORBOY"S POORBOY'S WORLD Super Slick & Suds Concentrated Car Wash 946ml - Detailer.pl - Kosmetyki Samochodowe

autko przywiezione z niemiec w marcu lakier porysowany jest i w niektorych miejscach bedzie potrzebna polerka maszynowa ale narazie sie wstrzymam i sam popracuje nad lakierem :) :) :)

polecam rowniez wosk CHEMICAL GUYS - Kosmetyki Samochodowe Chemical Guys

jak tylko zrobi sie ciepło zdam pełną relacje z użycia takowych kosmetyków wraz ze zdjęciami :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak tylko zrobi sie ciepło do usuniecia smoły itp. mozna uzyc czegos bezpieczniejszego od glinki np zmywalnego preparatu CAR PRO TARx bezpiecznego dla lakieru

Ale glinki używamy PO usunięciu smoły i metalicznych zabrudzeń, przed korektą lakieru jest to nawet wymagane, chyba że chcesz robić więcej szkód niż masz. Po glince mogą zostać hologramy czy inne ryski, ale te często można usunąć pastą finishową lub cleanerem ściernym. Wolfgang Fuzion sam w sobie nie jest złym produktem, ale w tej samej cenie można dostać Zymola Carbona, który jest popularniejszy w Polsce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja glinki nie uzywam teraz kiedys uzywalem i jest super i nie mam do niej zastrzezen ale przedstrzegam przed niefachowym podejsciem do uzycia jej poniewaz widzialem lakier auta po glince jak kolega uzył jej bezmyslnie, powiem ci tak BEYOND CLAY bardzo dobrze zastepuje glinke sam to sprawdzalem i żadnych szkód sobie nie narobiłem , powłoka po użyciu Beyond Clay-a jest taka sama jak po uzyciu glinki a napewno jest łatwiejszy w użyciu :) :) teraz z powodzeniem zastapilem glinke tym preparatem i jest ok

p.s. niektorzy uzywaja glinki do usuwania np asfaltu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

glinke odradzam nie doswiadczonym osoba i nie majacym nigdy z nia stycznosci poniewaz łatwo porysowac lakier syfem ktory na niej sie zbiera, ja osobiscie uzywam wosku WOLFGANG

WOLFGANG Fuzion Carnauba Polymer Estate Wax (90ml) + aplikator - Detailer.pl - Kosmetyki Samochodowe

uzywalem go na czarnym lakierze w B6 i efekt byl super, w tej chwili w mojej B8 tez on bedzie nakładany

jak tylko zrobi sie ciepło do usuniecia smoły itp. mozna uzyc czegos bezpieczniejszego od glinki np zmywalnego preparatu CAR PRO TARx bezpiecznego dla lakieru

jak tylko zrobi sie ciepło w autku bedzie odnawiana powłoka lakiernicza przeze mnie poprzez polerke reczna

i tak:

pad POMARAŃCZOWY Orange Light Cutting CCS Euro Hand Applicator Pad Pomarańczowy - Detailer.pl - Kosmetyki Samochodowe i do niego BEYOND CLAY

SURF CITY GARAGE Beyond Clay - Detailer.pl - Kosmetyki Samochodowe

kolejny etap to przygotowanie powierzchni lakierowanej do nałożenia wosku i tutaj w przypadku koloru nadwozia CZARNEGO uzywam PRODUKTU CHEMICAL GUYS Kosmetyki Samochodowe Chemical Guys na CZERWONYM padzie

teraz WOSK WOLFGANG NA BIAŁYM padzie

do tego wszystkiego szampon PORBOY"S POORBOY'S WORLD Super Slick & Suds Concentrated Car Wash 946ml - Detailer.pl - Kosmetyki Samochodowe

autko przywiezione z niemiec w marcu lakier porysowany jest i w niektorych miejscach bedzie potrzebna polerka maszynowa ale narazie sie wstrzymam i sam popracuje nad lakierem :) :) :)

polecam rowniez wosk CHEMICAL GUYS - Kosmetyki Samochodowe Chemical Guys

jak tylko zrobi sie ciepło zdam pełną relacje z użycia takowych kosmetyków wraz ze zdjęciami :)

ja życze powodzenia przy polerowaniu ręcznie lakieru audi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...