Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Jaki wosk ? od A do Z


-RamzeS-

Rekomendowane odpowiedzi

Ja z kolei polecam Poorboy's Natty's w wersji Red. Można woskować w słońcu, aplikacja nie nastręcza kłopotów, no i ten truskawkowy zapach ;) Jedynie trwałość nie jest jego najmocniejszą stroną.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akurta jesli chodzi o woski letnie to Natys jest jednym z trwalszych:wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam , obecnie używam dodo juice lime prime + coli 476s trwalosc jest ok na zime super ale na lato chcialbym jeszcze wiekszy polysk wiadomo ze kosztem trwalosci jaki wosk polecacie +/- 150 zł aby byla widoczna roznica w polysku :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam , obecnie używam dodo juice lime prime + coli 476s trwalosc jest ok na zime super ale na lato chcialbym jeszcze wiekszy polysk wiadomo ze kosztem trwalosci jaki wosk polecacie +/- 150 zł aby byla widoczna roznica w polysku :wink:

90% dobrego połysku to korekta lakieru, w jakim stanie masz lakier?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak mysle stan lakieru nie jest extra tak 4- / 6 czyli nie uzyskam lepszego polysku przez nałożenie lepszego wosku ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akurta jesli chodzi o woski letnie to Natys jest jednym z trwalszych:wink:

Być może. Nie mam wielkiego doświadczenia z innymi. Jeżeli jednak chodzi o trwałość to FK 1000 Hi-Temp chociaż może nie jest typowo 'letnim' woskiem to Natty's zostawia daleko w tyle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak mysle stan lakieru nie jest extra tak 4- / 6 czyli nie uzyskam lepszego polysku przez nałożenie lepszego wosku ?

Lepszy rezultat osiągniesz jak zrobisz korektę lakieru i zostaniesz przy obecnym wosku. Wiadomo, że koszt będzie większy, ale rezultaty lepsze. Dodatkowo na dobrze przygotowanej powierzchni wosk będzie dłużej się trzymać. Też kiedyś eksperymentowałem z woskami, ale tak naprawdę korekta lakieru poprawiła znacząco błysk. Już samo zlikwidowanie swirli na lakierze dużo daje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak ja to wiem ze najlepszy rezultat uzyskam przez korektę lakieru , czyli zmiana wosku lub innych kosmetykow nie da mi troche lepszego polysku ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz pod wosk dać środek z wypełniaczem np SRP, który ukryje rysy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem przygotowanie powierzchni to 98-99% wygladu finalnego auta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ile chcesz przeznaczyć? Jaki masz kolor, co chcesz osiągnąć? Wosk to tylko wisieńka na torcie, liczy się przygotowanie lakieru :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepszy pod jakim wzgledem? Aplikacji? Polerowania? Wytrzymalosci? Wygladu? Zapachu? Ingow?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepszy pod jakim wzgledem? Aplikacji? Polerowania? Wytrzymalosci? Wygladu? Zapachu? Ingow?

Wiedziałem, że to nie taki prosty i oczywisty wybór :grin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesli pominiemy kwestie finansowa wychodzac z zalozenia, ze za jakosc sie placi, znam kilka takich woskow:naughty:

Z drugiej strony mozna tez wyznaczyc progi finansowe czy widelki i wybrac z nich najlepsze na rynku, ale pozostaje kwesita najlepszy pod jakim wzgledem, od pewnej kwoty kryteria juz nie obowiazuja:banan:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie jaki wosk polecacie do polerowania?

Woski raczej nie używa się do polerowania. Ja na codzien używam Sonaxa

SONAX Premium Class - Wosk Carnauba

a od święta Swisöl

Swissvax: Woski[prod]=18

Średnio wygląda nie przygotowane, a nawoskowane auto.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...