Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Jaki wosk ? od A do Z


-RamzeS-

Rekomendowane odpowiedzi

Rozumiem, że ten, który aplikuje się na sucho da lepszy efekt niż ten podczas mycia bez używania jakiejkolwiek mikrofibry..?

Dobrze rozumiesz ale wymaga to wiecej pracy, zwłaszcza woski naturalne wymagają cleanerów i tak na dobra sprawe to on daje ten efekt wetlook a wosk ma tylko zabezpieczyć co by cleaner nie ''spłyną z poranna rosą''

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taka mała kwestia.

PB BH + Colli 476 vs BH PB + DJ PH. Weetlook będzie podobny czy na korzyść DJ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzeba na lato kupić. 476 na BH siedzi niezbyt długo a daje tylko odrobinę poprawy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaden wosk na "podkrecaczu" dlugo nie posiedzi, szczegolnie typu Colli.

Tlumaczac lopatologicznie masz silnik okretowy - poteznego diesla - z duza moca wynikajaca z pojemnosci (sprawnosc jego jest wrecz znikoma) ale za to wytrzymalosc legendarna - te silniki maja potezne obciezenia na wale a chodza nawet po 3miesieca bez przerwy - to takie nasze "colli" Super extra silnikm nie do zajechania.

Montujesz ten okretowy silnik do bolidu F1, co z tego ze nie wybuchnie? Skoro kwalifikacje sobotnie skonczy dopiero w czwartek:wink:

Do bolidu F1, montujesz silnik F1, co z tego, ze bedzie na kilka wyscigow, skoro powlaczy i moze wygra.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podczas najbliższej dobrej pogody planuję nawoskować auto, usunąć drobne rysy. Jaki zakupić, jaka firma a yt widziałem kilkanaście filmów, wszyscy używają produktów Meguiar's.

Wosk Meguiar's coumpond t wiem, a czym ten wosk nakładać, a później wcierać do wyschnięcia,tzn co kupić do pracy nim?

Rozumiem, że pierw dokładnie umyć auto, wytrzeć do sucha i wtedy wosk.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gąbkowy aplikator do nakładania i miękka mikrofibra do polerowania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak przelece tym woskiem Ultimate Compound to potem jeszcze coś nakładać trzeba ? Czy ten wosk usunie drobne rysy i bedzie polysk i ok ?

Tak jeszcze opropo aplikatora gabki i mikrofibry. aplikator nie musi być za 18zł z logo meguiars a za 3zł chyba tak, tak samo z mikrofibra? Czy są różnie materiałowe ?

Będę sie bawił tym pierwszy raz chce mieć najlepszy zestaw na początek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak przelece tym woskiem Ultimate Compound to potem jeszcze coś nakładać trzeba ? Czy ten wosk usunie drobne rysy i bedzie polysk i ok ?

Tak jeszcze opropo aplikatora gabki i mikrofibry. aplikator nie musi być za 18zł z logo meguiars a za 3zł chyba tak, tak samo z mikrofibra? Czy są różnie materiałowe ?

Będę sie bawił tym pierwszy raz chce mieć najlepszy zestaw na początek.

Jeśli zestaw, tu tu jest zestawienie z ka, wklejam bo chyba trzeba się zalogować

Jeden z uzytkownikow zaproponowal mi, bym stworzyl gotowy zestaw na poczatek, zamiast udzielac sie w kazdym watku napisac jeden zbiorczy post z zestawem polecanych produktow.

I tak, zestaw STARTER, czyli w zasadzie wszystko co potrzeba do rozpoczecia zabawy w detailing, przy mimo wszystko najmniejszym mozliwym budzecie.

I. Mycie:

- usuwanie smoly - Prickbort MAC 124 1l - 39.90zl

- usuwanie zanieczyszczen metalicznych - IronX 50ml - 20.99zl

- Glinka - ValetPRO Yellow Poly 100g - 32.99zl

- szampon - Shiny Garage Orange Car Wash 500ml - 13zl

- apc - Nielsen Cyclone 500ml - 15zl

- plyn do mycia felg - TENZI En-Jee 1L - 16zl

- szczotka do felg - Silverline Wheel & Alloy Brush - 18.90zl

- plyn do szyb - na poczatek nada sie kazdy, w ramach oszczednosci zalozmy, ze bedziemy uzywac tego domowego

- rekawica - Meguiar's Microfiber Wash Mitt - 47.90zl

- recznik do osuszania - Fluffy Dryer 60x90cm - 31.99zl

- pedzelki, moga byc te kupione w markecie budowalnym, najlepiej w ilosci 3, przydadza sie do felg, do zakamarkow przy listwach czy klamkach lub do wnetrza

Oczywiscie, IronX w tej pojemnosci wychodzi malo ekonimicznie, ale jak samochod tego typu srodka nie widzial, a nie mamy duzo pieniedzy, to zawsze lepiej wydac 20 jak 60zl. Kropelka szamponu do wody jako lubrykant do glinki. APC zostanie takze wykorzystane przy innych czynnosciach pielegnacyjnych samochodu jak na przyklad wnetrze. Rekawica Megsa jest wg mnie najtansza juz w miare sensowna opcja, z doswiadczenia wiem, ze tansze rekawice tak naprawde do niczego sie nie nadaja i nie polecam ich stosowania.

II. Zabezpieczenie:

- cleaner - ValetPRO Cleaner Achilles Prep 500ml - 49.90zl

- wosk - Finish Kare Hi Temp Paste Wax Tester 59ml - 19.99zl

- IPA - 500ml - 9.99zl

- aplikator z mikrofibry do cleanera - 4.99zl

- aplikator piankowy do wosku - 6.50zl

- 2 mikrofibry do polerowania cleanera i wosku - Flexipads microfibra bez krawędziowa 40x40 - 2x13.90=27.80zl

- dressing do plastikow - 303 Aerospace Protectant 59ml - 9.99zl

- dressing do opon - Nielsen Brillance 500ml - 21.99zl

- aplikator do dressingu do opon - 5.90zl

Cleaner mozna wybrac tez inny, ale wg mnie ten daje bardzo fajne efekty przy dosc niskiej cenie, na pewno warto kupic uzywany, bo 500ml to bardzo duzo jednak starczy na dosc dlugo. Wosk jest jednym z bardziej trwalych, daje fajne szkliste wykonczenie i nadaja sie jednoczesnie do lakieru i felg. IPA by zmyc resztki cleanera by wosk dluzej polezal. Oczywiscie mozna wziac tansze mikrofibry do lakieru aczkolwiek uwazam ze warto dolozyc i wziac juz docelowe by nie niszczyc w wiekszym stopniu lakieru. Dressing do plastikow w malym opakowaniu, na kilka uzyc spokojnie starczy.

III. Wnetrze:

- apc - wybrane wyzej w sekcji Mycia

- pedzelki - j/w

- odzywka do plastikow - Poorboy's World Natural Look 118ml - 19.90zl

- aplikator z mikrofibry do dressingu - 4.99zl

- mikrofibry do wnetrza - Eurow 40x40 - 2x4.90=9.80zl

Tutaj komentarz jest raczej zbedny, takie minimum potrzebne do rozpoczecia zabawy.

Suma calosci to 428.41zl. Wiec zalozmy, ze po rabatach na forum jestesmy to w stanie skompletowac za 400zl. Oczywiscie zaraz odezwa sie glosy, ze to duzo pieniedzy. Owszem niemalo, jednak sa to produkty, ktore sam przetestowalem i z czystym sumieniem moge polecic, wiekszosc z nich mam ciagle w swoim arsenale mimo tego, ze obok stoja inne, niekiedy duzo drozsze. Nie sa to pieniadze wydane w bloto, jak robila wiekszosc z nas zaczynajac kilka lat temu. Nie ma tu produktow, ktore sie nie nadaja i pojda do kosza. Proponowany zestaw jest odpowiedni dla kazdego koloru, perly czy metalika. Moja propozycja nie obejmuje zadnych produktow do korekty lakiery, recznej czy maszynowej bo wychodze z zalozenia, ze trzeba zebrac podstawy by zrobic krok naprzod jakim niewatpliwie jest korekta lakieru. Jak nie bedziemy mieli kosmetykow do zadbania o auto, to szkoda tracic czas czy pieniadze na korekte lakieru, bo z efektu nie nacieszymy sie tak dlugo jak zakladalismy wczesniej i bedziemy sobie pluc w brode...

Dodatkowo, jesli mamy troche wiecej pieniedzy na "rozruch":

1. Warto wziac IronX, szampon czy inne produkty w wiekszych opakowaniach. Stosunek cena/ilosc sie tu diametralnie zmienia i np placac 3x wiecej za IronX dostajemy 10x wiecej towaru. Przy szamponach podobnie. Moje typy (nadal budzetowe) to:

a) Presta Sudzz Car Wash 1 galon - 59.90zl

B) Shiny Garage Strawberry Car Shampoo 5L - 54.90zl

2. Mimo, ze polecilem wyzej rekawice Meguiar's to nie umywa sie ona do Car Pro Wool Wash Mitt. Kosztuje ona "az" 103zl, ale jest to produkt bardzo trwaly (sa uzytkownicy na forum posiadajacy ja 2 lata) i wytrzymaly. Dodatkowo jest to najbezpieczniejszy i najdelikatniejszy wedlug mnie sposob na mycie auta.

3. Czasem mamy dosc zwyklych plynow do szyb i chcielibysmy uzyc czegos naprawde dobrego, tu wkracza Meguiar's Glass Cleaner Concentrate. W sklepach wystepuje jedynie w opakowaniu galonowym za 122.90. Jest on wysoce skoncentrowany- smialo mozna go lac w stosunku 1:10 z woda. Z tego powodu sugerowalbym odkupienie od kogos na gieldzie np. 200ml tego koncentratu.

4. Dressing do opon Nielsen Brillance jest ok, jednak jesli zalezy wam na dosc trwalym polysku, mocnej czerni i dobrym odpychaniu wody to wedlug mnie szukacie Meguiar's Endurance. Kosztuje on 49.90zl jednak jest bardzo wydajny i trwaly, dlatego spokojnie starczy na 2 czy nawet 3 sezony przy smarowaniu jednego auta.

5. Wosk FK1000 jest fajny, bardzo trwaly, jednak duzo z was szuka nieco innego wygladu swojego auta. Stad na start proponowalbym na lato samplery woskow Dodo Juice 30ml, kosztuja one 32zl i starcza na pewno na kilka woskowan. Troche drozsza propozycja bylby Poorboy's World Natty's Paste Wax Blue za 69.90zl.

6. QD. Nie zawsze mamy czas by przejsc przez caly proces oczyszczenia lakieru, jednak minelo juz troche czasu odkad nakladalismy wosk i jego wlasciwiosci hydrofobowe na aucie mocno podupadly. Tutaj z pomoca przyjdzie nam wlasnie ten produkt. Do uzycia po myciu i osuszeniu auta, nada nieco blasku i zapewni na jakis czas ochrone lakieru. U mnie swietnie sprawdzil sie np. Meguiar's Ultimate Quik Detailer za 59.90zl.

7. Pianownica i aktywna piana. Przydatna sprawa. Najbardziej budzetowym poczatkiem bedzie zmodyfikowany Marolex z dysza herbicydowa za okolo 60zl oraz piana Autobrite MAGIFOAM 500 ml za 56zl.

Wszystkie ceny pochodza w zasadzie z jednego sklepu, ceny w roznych sklepach moga sie roznic, jednakze mysle, ze z wyjatkiem jakis promocji nie bedzie mega roznic.

Mam nadzieje, ze chociaz troche pomoglem. icon_neutral.gif

jak coś to link

Kosmetyka aut :: Zobacz temat - Gotowe zestawy: <100pln <150pln <200pln <250pln

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj przypaliłem franka i zmatowałem miejsca najbardziej porysowane na aucie, czyli pod klamkami i parę innych elementów :wink::wink:

I ku mojemu zdziwieniu pasty k2, tempo itp nie podołały i mam mat na aucie, czy G3 podoła przy ręcznej polerce w tych miejscach ?

Bo całe auto obleciałem jakimś preparatem Sonaxa i efekt zadowalający

Papier który użyłem wodny 2500

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego, jeszcze długa droga przed tobą....

Ale na pewno nie ten temat :wink:

Tak szczerze to popełniłeś błąd używając papieru nie mając odpowiedniego zaplecza i wiedzy, bez urazy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aż tyle zabawy z tym? Ja mam na samochodzie delikatne ryski, lakier 90% czarna perła po umyciu się ładnie świeci, ale z bliska te ryskie drobne widać i chciałbym je usunąć (myślałem, że właśnie tym od meguiars). Chciałbym poprostu te ryski usunąć i pytanie jakim woskiem auto oblecieć żeby zabezpieczyć je dobrze i potem bezdotykowe mycie, pianownica, snow foam i spłukanie..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Woskiem nie usuniesz rys ani ich nie zamaskujesz ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Woskiem nie usuniesz rys ani ich nie zamaskujesz ...

No woskiem nie, ale tym meguiar's ultimate compound to jest podobno mleczko, które właśnie usunie te drobne rysy, a potem można wosk meguiar's ultimate wox. Czy się myle ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

UC to dobry produkt ale chcąc pozbyć się rys ręcznie "troche" się napracujesz a i tak usuniesz tylko jakiś procent... Ze zwietrzałym lakierem powinno pójść lepiej.

Starajcie się pisać o woskach bo się zrobi burdel :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś takiego mam zamiar nabyć - Shiny Garage Bee's Knees Purple Spray Wax - dla zwykłego użytkownika wystarczy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla zwykłego użytkownika polecam FK 1000p a jak ktoś nie ma czasu nakładać wosku co miesiąc to niech kupi Sonax Briliant Shine Detailer i ma z głowy - sam go używam do auta służbowego bo tam nie ma co się spuszczać :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego, jeszcze długa droga przed tobą....

Ale na pewno nie ten temat :wink:

Tak szczerze to popełniłeś błąd używając papieru nie mając odpowiedniego zaplecza i wiedzy, bez urazy...

Co do wiedzy to jako taką mam, lecz przeliczyłem się myśląc iż zwykła pasta jednak da radę takim rysą :kwasny:

Noale nic.. trza zakupić G3 i działać :naughty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chcesz działać G3 ręcznie? Nie wróżę powodzenia :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...