Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Jaki wosk ? od A do Z


-RamzeS-

Rekomendowane odpowiedzi

Zawsze warto spróbować, ktoś musi być pierwszy :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ha ha ha ...

Poszukuje maszyny polerskiej ... :wink:

Przyjedź na spota to coś pomyślimy :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ha ha ha ...

Poszukuje maszyny polerskiej ... :wink:

Przyjedź na spota to coś pomyślimy :wink:

Dzięki za info :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A wosk do felg możecie jakiś polecić? Warto w ogóle po każdym myciu kłaść wosk, czy lepszy efekt (ale i droższy) będzie po położeniu raz-dwa razy w roku kwarcu np GYEON Q2 RIM Kit - ShowCarShine - Detailing Shop ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rimwax, ale FK 1000p też się dobrze sprawdza, a masz 2w1. Po to kładziesz wosk żeby nie szorować ich za każdym razem :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja powiem krótko jak jest zrysowany lakier to żadne cudowne specyfiki których nazwę ciężko wymienić nie pomogą. Na lakier w dobrej kondycji wystarczy K2 i jest ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gupupazy.jpg

Dobrze że było krótko...

Jeśli K2 jest super to... ehhh, zresztą nieważne...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rimwax, ale FK 1000p też się dobrze sprawdza, a masz 2w1. Po to kładziesz wosk żeby nie szorować ich za każdym razem :wink:

No tak, skoro FK radzi sobie nawet na felgach to mam odpowiedź. Jeszcze tylko w kwestii kwarcu, który podałem - warto się w niego bawić skoro i tak po nim nakłada się wosk?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na kwarcach się nie znam, musiałbyś uderzyć do Griffe albo Makkiego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

FK1000 sprawdza sie na felgach bardzo dobrze. Nie lecac ich za kazdym razem OSTRA chemia, wosk posiedzi przez kilka dobrych myc.

Kwarc bedzie wytrzymalszy, ale tu tez wszystko sie sprowadza do przebiegu, klockow, ilosci myc i chemii uzytej podczas mycia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Negatywnie. Woski nie lubia wysokich temperatur.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

FK1000 sprawdza sie na felgach bardzo dobrze. Nie lecac ich za kazdym razem OSTRA chemia, wosk posiedzi przez kilka dobrych myc.

Kwarc bedzie wytrzymalszy, ale tu tez wszystko sie sprowadza do przebiegu, klockow, ilosci myc i chemii uzytej podczas mycia.

Tenzi Prix zalicza się do ostrej chemii i zjada wosk?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może zje mi dłoń a wosk pozostanie na miejscu. Jak masz odpowiadać w taki sposób to dziękuję za uwagę i pozdro. :facepalm:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego zluzuj trochę, patrz na emotki :wink:

Po prixie by Ci dłoni nie zeżarło, po aluxie mogłoby być różnie :decayed:

Prix to kopia IronX, trochę słabsza ale za to tańsza. Oba posiadają neutralne pH, wosk naturalny oslabią, w przypadku sealanta - czyli Fk 1000p nic wielkiego się nie powinno dziać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak mój lakier ma drobne ryski to tym preparatem meguiars ultimate coumpond nic nie da jak przelece całe auto? Bo się pogubiłem już.

rok 2007 zadbany, lakier w dobrym stanie świeci się przeglądać sie można jak w lustrze, lecz z bliska ryski widoczne trochę.

Bo jeśli lakier mam ok i nie potrzebuje nic to odrazu wosk bym chciał.. Takie zwykły wok w sprayu na maske i mikrofibra jazda bedzie dobry czy jak?

Tak lakier wygląda.

20130914112052.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lucas21 dodałeś profesjonalnie zrobione zdjęcie przedstawiające "stan" raczej kolor lakieru. Musisz zrobic lepsze foto oświetlając lakier np latarka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...