Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Jaki wosk ? od A do Z


-RamzeS-

Rekomendowane odpowiedzi

Arek to smialo idz na lato w testery dodo, a 16 zostaw na zime.

:thumbup1:

czyli zakupic cos takiego DODO JUICE PURPLE HAZE MIĘKKI WOSK CARNAUBA 30 ml (4221337292) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje.

i mycie cleaner i aplikacja :naughty:

Jaka to ma trwalosc (wosk) co ile aplikowac?

Jak juz bym mial kupic, to moze polecisz cos do felg z polerowanym rantem? co by dobrze zabezpieczyc?

Dzieki serdeczne i pelen respekt dla Ciebie Griffe za to ze tak doswiadczona osoba chce pomagac takim amatora jak ja :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do felg tester wosku FK1000 HiTemp - koszt okolo 20zlotych.

Dodo podany przez Ciebie zdecydowanie tak - spokojnie polezy miesiac i dluzej, jesli nie bedziesz traktowal auta mocna chemia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie zgodzę sie ze po korekcie nie kładzie sie cleanera. Raz ze usuwa ślady po myciu,dwa zawiera olejki które wchodzą w lakier,trzy poprawia przyczepność wosku.cleaner to nie tylko oczyszczanie lakieru.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cleaner to w 90% srodek, ktory czysci i dodatkowo poprawia wyglad poprzez maskowanie niedoskonalosci - wiec pozostawia swoje wypelniacze, co paradoksalnie wplywa na obnizenie wiazania wosku z lakierem, biorac jednak pod uwage, ze czysci powiedzmy ze w zakresie ogolnym poprawia wiazanie. Po korekcie nie czysci, wiec bedzie wplywal ogolnie na pogorszenie wiazania, ewentualne jak to okresliles pozostalosci po myciu warto przetrzec IPA.

Cleanery, ktory rzeczywiscie wplywaja na wiazanie lsp z lakierem znam tylko dwa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Załóżmy na przykładzie zymola nie wyobrażam sobie położyć glasura bez hdc. Osobiście zauważyłem sporo różnice w trwałości wosku.swiss tez dużo daje. Uważam ze zwiększa przyczepność kryje lekko i podbija look ale każdy może mieć inne zdanie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mariusz moge Ci wytlumaczyc, ale oczywiscie kazdy moze miec swoje zdanie, ma do tego pelne prawo.

Powiadasz nie wyobrazasz sobie polozenia Zymola bez HDC - co ja mowie, slusznie prawisz.

Akurat w Zymolu to HDC odpowiada za wyglad, wosk daje tylko zabezpieczenie.

Sprobuj jak masz taka mozliwosc, polozyc HDC pod SV tu sie zaczyna magia, bo system SV jest opracowany zupelnie inaczej, tam cleaner ma tylko czyscic, a wosk daje kopa.

Wiekoszsc cleanerow dziala pomiedzy "szkola" Zymola a SV.

Prawdziwy czysty cleaner, ktory rzeczywiscie robi podklad pod LSP i sprawia, ze wiazanie jest lepsze to duragloss 601

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm no to mamy jednak odmienne zdanie.Nie łączyłem sv z zymolem więc tutaj się nie wypowiem,ale osobno się bawiłem jednym jak i drugim.HDC daje mega efekt na ciemnych lakierach ale wymaga więcej uwagi niż cleaner fluid.

Co do sv to akurat ostatnio pracowałem na białym lakierze i śmiało można było robić 50/50 samym cleanerem.Wiadomo wosk też robił swoje później.Ostatecznie byłem w szoku co się udało osiągnąć na białym lakierze.Żeby nie było,że wyssane z palca...

IMG_0693_zpsf33503c3.jpg IMG_0694_zpsc45a2b3f.jpg

Na stronie sam sv też się upiera,że cleaner zawiera olejki odżywiające lakier.

Ważne,że jest efekt i ma się zadowolenie z wykonanej pracy,a to czy z cleanerem czy bez... :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesli robiles korekte lakieru, umyj auto, przelec IPA i zrob 50/50 z samym cleanerem SV - zero roznicy w wygladzie na jasnym, ciemny delikatnie przyciemni - w stosunku do HDC, zrobi to minimalnie. Roznice beda na lakierze przed korekta.

BTW - fajne prosie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sory Panowie ale takim szyfrem piszecie ze ja jako amator nie wiem do konca o co kaman :kwasny:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj takie tam dywagacje... nic waznego

To jakie tam cyferki wyplulo najszybsze A3

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj takie tam dywagacje... nic waznego

To jakie tam cyferki wyplulo najszybsze A3

najszybsze z ujezdzanych wlasnych bolidow :grin:

jeszcze nic nie wyplulo... przygotowania trwaja budzet ciagle sie nie zgadza

ale celuje w okolice 240-250

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie po menzernie 2500,dalej umytej i wyipowanej dał różnicę nie ściemnił dał więcej połysku.Postaram się zapodać nast razem fotki o ile będzie dostępność sv bo jak na razie to się białe kruki robią:grin: A nie chciałbym zmieniać marki bo porsche odgórnie zaleca produkty sv no i ten zapach bije na głowę glasura:naughty:

Co do prosiaka-klient dba to też się inaczej pracuje.Następna w kolejce będzie czarna bez ziarna po lakierniku,nie oglądałem pod hq,ale pod telefonem mega holsy wszędzie:facepalm: poczytałem tematy na forum i chyba ultrafiną na mokro przelecę:grin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nic dziwnego, ze po 2500 dalo kopa. Zapach rzecz gustu, ja wole zapachy Zymola, ale nie pasuje mi jego pocenie sie, w SV praktycznie tego nie ma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawda,upierdliwe to jest szczególnie jeśli klient ma odebrać zanim się wypoci.Chyba,że wygrzany wtedy szybciej dochodzi:wink: ale ja akurat lamp nie mam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś obiecałem ze dodam zdjecia po fk 1000p, puszeczka starczyla mi na 4 auta i mysle ze jeszcze z raz albo dwa ogarne auto... Zdjecia tylko z garazu podczas zabawy. Mialem zalozyc swoj temat ale leszczu ze mnie pewnie wiec tutaj tylko podam jesli chodzi o woski, moze nie jest to typowy na lato ale bylem baardzo zadowolony z fk jesli chodzi na zime i dokoncze go albo dokupie jeszcze jakies AIO ale to juz bedzie oddzielne pytanie. Na zdjeciach, to ogolnie, mycie. glinka megsa, dg 652 i pozniej FK. Do kazdego produktu moglbym wspomniec pare zdan ale to moze nie tu.. ogolnie jestem mega zadowolony :decayed:

camerazoom_20140524120131977.jpg

camerazoom_20140524120220842.jpg

camerazoom_20140524120419476.jpg

camerazoom_20140524120446105.jpg

camerazoom_20140524120459801.jpg

camerazoom_20140524120528284.jpg

camerazoom_20140524120612799.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam nadzieję że to tester starczył ci na 4 auta :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Owszem.. tyle mam obecnie:

IMG_20140524_121857.jpg

A tak wygladala glinka po przejechaniu pol dachu:

camerazoom_20140521173718502.jpg

Tak wygladalo sloneczko i MF po DG 652:

camerazoom_20140523184845951.jpg

Glinkowane byly rowniez szyby i swiatla oraz alusy, cleaner rowniez poszedl na avusy, na naczernienie poszedl poorboys natural :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To dobrze, bo myślałem że smarowales jak masłem z dużej puchy :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć chłopaki.

Pomóżcie w doborze wosku do czarnej perły. Zależy mi na lśniącym lakierze, chociaż jego stan pewnie mocno utrudni ten efekt. Użyłem megsa polishing compound, ale szału nie ma. Może mam tak porysowany lakier że nie widać efektu?

Ten wosk się nada, czy macie lepsze propozycje?

MEGUIARS BLACK WAX AIO - CZYŚCI I ZABEZPIECZA GRATIS APLIKATOR - ShowCarShine - Detailing Shop

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...