Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

griga-st

Pasjonat
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Treść opublikowana przez griga-st

  1. griga-st odpowiedział(a) na griga-st temat w Inne marki
    Podatek u Helmutów płaci się na rok. Na temat spalania i olejów się nie wypowiadam.;) Mogę powiedzieć tylko tyle ze za 80€ robię zwykle 700 kilometrów. Bus m/w tyle samo.
  2. griga-st odpowiedział(a) na griga-st temat w Inne marki
    Poza tym wkurzającym roszeniem oleju ze sprzęgła wszysto gites. No, moze po długim postoju zaszeleści łańcuchem. Ja mam crca. Nie mam pojęcia czym to się od audikowych silników różni. Podatek mnie wkurza. Cztery stówy. Za coś co głównie stoi ew. do szkoły/aldika podjedze trochę sporo. Bus zresztą tyle samo. Za a4 było chyba 120. Także tego...
  3. griga-st odpowiedział(a) na griga-st temat w Inne marki
    Tak, jeszcze stoi na placu. Nawet nowe zimówki doastał. Wywaliliłem kanapę i wstawiłem pojedyńcze siodło. Nic poza tym . Cayenke bym na na ModelS wymienił;) Jak skonczyła się twoja historia?
  4. Jaka firma robi najlepsze przeguby napędowe? Spidan? Optimal? SFK? Czy może coś innego?
  5. griga-st odpowiedział(a) na griga-st temat w Inne marki
    Tak. Też myślałem że może turbina albo dekiel/pokrywa zaworów. Wszystko dookoła posprawdzane... Z tamtąd wychodzi wiązka 3 kabli. Widać przy powiększeniu.
  6. griga-st odpowiedział(a) na griga-st temat w Inne marki
    Pany, poratujcie radą. W Cajence cieknie mi olej pomiędzy silnikiem i skrzynią. To jakaś częsta awaria w 3.0 tdi i tiptronicu? Nie widać żeby olej z silnika ubywał. Co to kurrrczaki może być? Trzeba wyciągać silnik że skrzynią? Auto nie ma jeszcze 90tys. przejechane...Rok po gwarancji.....
  7. Mi IHI robili Turbospece. Gdzieś w piwnicy wala mi się cały zestaw z przerobionym IC od BiT. Nie miałem czasu nawet na wystawienie tego na Ebayu. Pewnie cały zestaw poszedł by za 700€.
  8. Mój kolega jeździ taką niebieską M2 od ponad już roku. Ten samochód powinien dostać car of the year! Fun pure. Harman brzmi sporo lepiej od B&O. Porównywać raczej należy z TTRS. Ale w TT jeszcze większa ciasnota. Silnik R5 ma niesamowity potencjał i wygląda to jak gdyby sztuczne go zdławili żeby nie odjeżdżały RS4. Gratuluję i szerokości
  9. 80 tys.€ cena "golasa". 600 to niemalże drugie tyle. Miałem na myśli raczej tą pierwszą liczbę
  10. Woow! Ale petarda! Gratuluję konsekwencji w spełnianiu marzeń Fajnie że pokazujesz tego potwora tutaj bo mnie pewnie nigdy nie będzie stać wydać rocznego zarobku na furę Biały od czasów B7 nie wychodzi z mody. Dobry wybór!
  11. griga-st odpowiedział(a) na griga-st temat w Inne marki
    Nie no, szacuneczek musi być To najbardziej kulturalne(i naturanie kompetentne) forum samochodowe w Polsce W T5.3 zwanym T6 montowany jest EA288 spełniający EU6. To zupełnie nowa jednostka której bliżej z konstrukcją słupka do 2.0 benzyny jak do starego diesla. Przeszczep jest niemal niemożliwy(nieoplacalny) bo wszystkie sterowniki w aucie do wymiany. Chyba nawet IC jest cieczą chłodzony. Można poczytać(pooglądać) wbijając w googlarkę SSP EA288. Kody silnika zaczynają się od CX*. B9 mają chyba inną głowicę.
  12. griga-st odpowiedział(a) na griga-st temat w Inne marki
    Masz zadrę. Wcale ci się nie dziwię :/ Na niemieckim forum T5(tx-board) jest licznik padniętych CFCK. Teraz jest gdzieś koło 230... Jednak w T6 jest zupełnie inny silnik. EA288. Piszą o padających glowicach. Ale to zupełnie inna skala. "Ciekawostka" to najwyższy koszt dodatkowej gwarancji w całym koncernie. Jak Ci Miodzio kiedyś przejdzie, to napisz jak się skończyła historia.;)
  13. Co to następne? MAN? W sumie też VW:) Crafterowy przód jest taki jaki powinien być w T6. Bardzo mi się podoba. Opony muszą mieć symbol C, więc tu dużego pola manewru nie ma. Jaki ma max masę na oś? Co to za skrzynia? Silnik EA288, więc trochę lepsza opinia od poprzedniego biturbo który był połączeniem dżumy z cholerą. Gratki i szerokości
  14. griga-st odpowiedział(a) na griga-st temat w Inne marki
    Z perspektywy pn. dwóch lat użytkowania T5 uważam że nie jest wart aż tyle kasy co zwykle kosztuje. VW odcina kupony od legendy. Pozatym auto trzeba poddać kilku zabiegom żeby być zadowolonym. Mi najbardziej przeszkadza... ciasnota za kierownicą Przednie fotele odsuwają się krócej o ok. 10cm jak w A4 czy cayence. Jest sporo takich upierdliwych szczegółów. W T6 mimo zapowiedzi nie poprawili kompletnie nic. Dodali jedynie sporo wyposażenia do wyboru.
  15. griga-st odpowiedział(a) na griga-st temat w Inne marki
    Zadko tu ostatnio zaglądam :/ Na androidach A4 strasznie muli w porównaniu do innych for... Jeżeli chodzi o walki w T5 lift, to jest różnica: Transportery ich nie mają , a Multivany i Californie mają. To są już poprawione "ołówki". Ludzie generalnie nie piszą o problemach z nimi. Sytuacja adekwatna do A4 B8. W bodajże 2013 wprowadzili silniki 103kw o kodach CCHA i CCHB. Ten pierwszy jest do Multi i Cali. Wadą tych silników jest urywający się pasek wieloklinowy. Mi urwał się już przy ok. 15 tys. Na szczęście na postoju. Jest na to akcja. Juz druga z kolei. Często wkręcają się sznurki i urywa się pasek rozrządu. Zbiera się tez sporo syfu z trącego o rolkę paska. Także na te 200tys., czy 5 lat to z rezerwą bym patrzył.
  16. griga-st odpowiedział(a) na griga-st temat w Inne marki
    O, 4.2? Nie wiedziałem. To ten co w Pathonie i Q7? Opony 20" z indeksem 100(800kg) dopiero od 275. Ja ma DMC 3000kg(1550 przód, 1575tył).
  17. griga-st odpowiedział(a) na griga-st temat w Inne marki
    255/40. Nie mogą być inne bo tylko takie 19 maja indeks obciążenia 100. Jeszcze gwoli wyjaśnienia dlaczego nie 20": Przy takim rozmiarze felgi musiał bym założyć opony 275. Co to znaczy przy 140KM nie muszę chyba tłumaczyć. Prosię to V6. Nawet nie wiedziałem ze były v8. W porównaniu do A5 jest wyczuwalnie słabszy. Ale spalanie jest trochę mniejsze. Musze wymienić olej w skrzyni DSG (60Tkm). ASO nie robi wymiany dynamicznej. Mam pojechać na tam gdzie to robią ? Cena porównywalna.
  18. Googlarka mówi ze to LF5W. Myślałem ze to chyba najbardziej RSowy LZ5F. Skody malują tymi farbami w standardzie. Wydaje mi sie że jest to trochę zła polityka bo powinny być jednak zarezerwowane kolory dla marki.
  19. griga-st odpowiedział(a) na griga-st temat w Inne marki
    Nowy felunek na zimę (Amarok 19") i poproszkowany bagażnik. Dodatkowo kilka fotek dla rozruszania bo ostatnio rzadko tu niestety bywam. Lampy na poliftowe bym zmienił w prosiaku ale numer do Laguny gdzieś posiałem :/
  20. Kurde, ale ładny ten smerf. Jak by mnie było stać, to właśnie taki (znowuż) bym sobie wybrał. Gratulacje dla zony. Jaki ma symbol ten lakier?
  21. Austriacy i Szwajcarzy szczają za tym autem;) Wyprzedali wszystko na ten rok już dawno. Dobra kura nie jest zła. Ten znaczek jest ładny. To auto wygląda trochę dziwnie, ale fajnie. Myślę ze zostawili plac na lifta. Niestety silnik nie taki dobry jak w Audi. Nie ma MPI ani valvelifta. Czyli dolot dalej do czyszczenia. Przynajmniej temat oleju rozwiązany. DSG obserwować. Skoda daje auta zastępcze jak auto jest w warsztacie? VW niestety nie...
  22. griga-st odpowiedział(a) na griga-st temat w Inne marki
    21":] Niedługo minie dwa lata od kupna T5. Auto budzi skrajne emocje. Rozpoznawalność i powód do rozpoczęcia rozmów nieporownywalny z innymi markami. Zwłaszcza jak z tyłu wiszą rowery albo narty, czy na dachu leży SUP. Z kolei ilość niedopracowanych elementów wręcz poraża w tym aucie... Np. Składane lusterka bez funkcji sterowania z pilota. Czyli przed wysiadnięciem z auta na ruchliwej ulicy trzeba najpierw otworzyć okno żeby zobaczyć czy coś nie jedzie. Szyby zamykają się z kluczyka:). Głupi uchwyt na kubki: przy wkładaniu i wyjmowaniu naciska się przycisk od swiateł awaryjnych. Forma tego uchwytu jest taka że po pewnym czasie "wypluwa" go z niego. Kupuję kawę na MD. 5km dalej kubek ląduje na kolanach kierowcy albo pasażera. :/ Półosie na frezie nie są nasmarowane. Efekt jest taki że uszkodzeniu ulegają zabieraki w skrzyni. Zabieraki nie występują jako część zamienna. Kupujemy skrzynię za 5tys.€ plus vat. Nowa skrzynia ma smar w zabierakach :)))) O silnikach BiT nie ma co pisać. Auto kolegi powyżej nie jest wyjątkiem tylko regułą. Silniki TSI od ok.2014 mają poprawione tłoki ale problem nagaru pozostał. Cały czas pierwsza generacja. Mam nadzieję że kolega @miodzio opowie cos więcej o swoich perypetiach. Kolega @GILI już po zakupie?
  23. griga-st odpowiedział(a) na griga-st temat w Inne marki
    I kolejne OT o którym muszę tutaj wspomnieć bo mnie szl.... trafia: Zmieniałem olej w mojej pierwszej A4 która sprzedałem z "wiecznym serwisem" Niestety nie miałem czasu zrobić tego w ubiegłym roku wiec właścicielka zrobiła to w "warsztacie" w Bolesławcu... Podejrzewam ze imbecyl odkręcał to kluczem pneumatycznym i nie przełączył obrotów. Wydaje mi się ze jest niemożliwe ręcznym kluczem tak rozwalić miski... Właścicielka obiecała mi znaleźć adres i nazwę paprochów. Nie omieszkam go zamieścić w odpowiednim dziale. O trzech wizytach w ASO we Wrocku z banalnym błędem przepustnicy nie wspomnę. Poprostu ręce opadają...
  24. griga-st odpowiedział(a) na griga-st temat w Inne marki
    Do bagażnika na rowery przykręciłem trzymak do nart thule. Minus taki ze jak przyjeżdżam do domu to są ubrudzone od soli. Plus to ze ściągam bez ceregieli i żadnych tam worków. O szpanie nowymi dechami nie wspomnę:)))) W Rajchu panika na kopciuchy i stosunkowo tanio można wyrwać fajna sztukę. Czy Prosiak na wachę to jeszcze Prosiak, sprawa dyskusyjna:) Ale znaczek na masce jest;)
  25. griga-st odpowiedział(a) na griga-st temat w Inne marki
    Kurde, współczuję. Fajne wakacje by były za ta kaskę. O nerwach nie wspomnę... Na niemieckich stronach piszą ze to wina chłodnicy spalin. Konkretnie powłoka która odchodzi i dostaje się do cylindrów. Awaryjność tego silnika jest tak wysoka ze zakrawa to wręcz na celowe działanie. Cena dodatkowej gwarancji/ubezpieczenia/ w VW to 2300€ na dwa lata z ograniczona kilometrówką o ile pamiętam Przydało by się podumać czy można ten silnik udoskonalić jakoś na fabrycznych częściach. Do auta założyłem ori bagażnik rowerowy który wcześniej pomalowałem proszkowo na czerń w połysku. Cena to 60€ z wcześniejszym piaskowaniem. Zamierzam to samo zrobić z felgami bo jakość powłoki naprawdę wysoka. Szukam jakiś dobrych dywaników gumowych bo oryginalne podobnie jak w A4/5 to kaszana a nawet gorzej. Podłoga jest pod skosem i cala woda spływa pod fotel. Także jak ktoś ma sprawdzonego producenta to proszę o podpowiedz.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.