Skocz do zawartości
IGNOROWANY

BMW M2 LCI - Goły szarak w węglu!


Młody_drog

Rekomendowane odpowiedzi

Hallo Hallo,

 

Po dłuższej przerwie, Młody wraca do motoryzacji :)

Trochę się rozpisałem, więc jak chcecie konkrety to scrollnąc dwa razy w dół proszę !

 

Więc tak, w skrócie opiszę historię wyboru auta.

Było ciepłe lato i mało padało, będąc na drugim końcu świata (południowo-wschodnia Azja) męczyłem filmiki na YT/fora/recenzje różnych aut żeby wybrać to jedyne, które miało już zagościć pod domem na początku 2018. Po filmikach, recenzjach itp, wybór był jednoznaczny - BĘDZIE RS3 w sedanie!! I tak miesiące mijały, ja dalej męczyłem te fora i filmiki i jarałem się jak widziałem RS3 na ulicach. Aż w końcu przyszedł dzień konfiguracji i wysyłki do dilera.

Tadammmm i jest! Konfig super, kolor Ara blau z pakietem czerni, wszystkie zabaweczki itp itd. ale to będzie fura!! Wysyłam dilerowi konfigurację, załatwiam papiery, rabat w wysokości prawie 20% przyznany, wszystko pięknie aż tu nagle ZONK. Panie Mateuszu, wszystko good, wysyłamy zamówienie do fabryki, czas oczekiwania to ok 180 dni.... Eeee, że co proszę? 6 miesięcy? No nie...

No i zacząłem myśleć... W lutym przeprowadziłem się z firmą do Niemiec i potrzebowałem na JUŻ jakieś auto. Po tym, jak najtańsza wypożyczalnia skasowała mnie prawie 500e za wynajęcie VW Polo 1.0 na 3 tygodnie powiedziałem nie nie, przecież jak mam tak czekać 6 miesięcy to mnie strzeli... Niby mógłbym kupić jakiegoś kaszlaka na 6 miesięcy i sie bujać a później odsprzedać ale wiecie jak jest...

Pojechałem z wizytą do lokalnego salonu Audi żeby w końcu się przymierzyć do RS3. Wchodzę do salonu, JEST! a nawet SĄ! Bo stoją 2 Ryśki w salonie. Co prawda w sportbacku ale są! Oglądam, stękam, kopie w oponę, trzaskam drzwiami, udaję zainteresowanego i w końcu wsiadam do środka. Wsiadam i nie dowierzam... Czemu tu się kur... tak wysoko siedzi jak w A3? Czy te fotele Supersporty nie schodzą niżej? No schodzą, całe 2cm niżej... więc pompuję w dół i sobie myślę "What a let down...". (Ale przyznaję, że VC to w ogóle świat jest!)

Przypałętał się jakiś sprzedawca i zagaduje proponuje kawę itp itd. jak to w salonach. Chwali te RS3, że taki popyt (że tak długo się czeka...!) i, że najlepsze auto w gamie. Mówię mu, że wiem i jestem już zdecydowany na kupno tylko: 1 - nigdy nie jeździłem, a 2 - 6 miesięcy się czeka!!... Więc Pan proponuje sprawdzenie katalogu po-demówek na które dają dobre rabaty i auto mogłoby być już za tydzień. Więc siadamy razem do kompjutera i kicha... nie ma RS'ów demówek. No to jeszcze go bałamucę, że może jednak zamówię ale musiałbym się przejechać i zobaczyć czy warto czekać te 6 miesiecy. Na to pan, że nie ma opcji bo nie mają egzemplarza do jazd... Mało tego, nie ma opcji załatwienia. Ok, ciekawe... Może ludzie przychodzą i wyciągają 70k na stół bez jazdy próbnej ale to nie ze mną takie numery. Będąc fanem Audi, miałem w głowie jeszcze nową S5 bo ciekawi mnie jej wygląd więc pytam tak samo o S5 i tych już kilka jest więc Pan daje mi namiar do sprzedawcy co się zajmuje autami demo i później kontakt już tylko z tym panem. Koniec końców, Audi S5 też się nie dało załatwić na jazdę próbną, panowie zapewniali, że demówki przyjeżdżają jak nowe i nie ma się co martwić ale chciałem się jednak przymierzyć... Mieli S5 polifta (2016), pojeździłem ale to jednak nie dla mnie.

Więc wyjeżdżam z salonu Audi i dzwonię do kuzyna (też fan Audi! Ex-właściciel 400hp TTS). Opowiadam sytuację a on do mnie, jedź do BMW!! Nie no przestań, w ogóle mi się nie widzą te BMW. Jedź kur*a zobacz, co Ci szkodzi. No to siup, navi, najbliższy salon BMW - 5 minut. Więc jadę!

Jedyne BMW jakie mnie jakkolwiek interesowało to M2, małe, szybkie, trzymające się drogi i bardzo ładne! Więc wchodzę i od razu zaczynam temat M2, że oglądałem RS3, że myślę nad Audi ale chcę też dać szansę BMW. No to Pan zaprasza mnie do biura i mówi, że na nówke to też 6 miesięcy ALE, że ich dyrektor działu na codzień jeździ M2 zarejestrowaną na ich salon jako autem służbowym. Mało tego, akurat dyrektor jest w salonie i możemy to auto zobaczyć! Super!! 5 minut, klucze załatwione i idziemy na zewnątrz. Stoi szarak w czarnym pakiecie z dodatkami carbonowymi, uuuu to mi się widzi! Odpalam i zonk, ale to brzmi!! Bajka Panie, bajka! Auto 5k przebiegu z końca listopada 2017. Sprzedawca proponuje jazdę próbną ale, że jest późno i duży kocioł, umawiam się na następny dzień.

Oferta na auto też dobra, zniżka z ceny katalogowej ok. 20% i za 5 stówek dołożą zimówki na których stoi (letnie zdjęte od razu po dostawie, czyli nówki). Przyjeżdżam na test drive i SZOK!!! Jak to brzmi, jak to skręca, jak to za***iście wygląda! Jaką to ma fajną pozycje za kierownicą, zakochałem się! W sumie, to już RS3 mi się przestało podobać bo 4 drzwi nie potrzebne, bo buda wąska (ledwo co poszerzona względem A/S), bo pozycja za kierą nie taka i bo wygląda trochę jak zwykła A3... No ale głupio by było wziąć emkę bez przejażdżki RS'em, na którego tak się napaliłem.

Więc wertuje ogłoszenia salonów i jest, 100km ode mnie stoi RS3 w sedanie, w kolorze Nardo, z ceramiką, pakietem RS design i innymi bajerami, jadymy!

Auto stoi, piękne, brzmi fajnie (chodź te pierdzenie trochę sztuczne) ale!! konifg mi nie podszedł i w ogóle, nawet po jeździe nie zrobiło na mnie większego wrażenia (w porównaniu do banana po jeździe M2). Więc wysiadłem, zapytałem jeszcze z ciekawości o ofertę ale wiedziałem już, że wróce po emke.

Więc załatwienie papierów, ubezpieczenia, itp itd i o to ona, dzisiaj odebrana!!

 

BMW M2 LCI (wersja facelift) w kolorze Mineral Grey

Moc 370bhp

Z wyposażenia to w Emkach za dużo nie można dobrać bo większość jest, ale mamy tu:

- Szyber

- BMW Connected Services

- BMW Apple Car Play

- Lampy skrętne LED z auto długimi, wyłączaniem niektórych LEDów itp itd. wariacja w nocy!

- Cyfrowy blat (no i dobrze, bo ten stary szary mi się nie podobał!)

- Harman & Kardon audio

- Wstawki z pakietu carbon M Performance!! - To jest fajne i rzadko spotykane, dokładki zderzaka przedniego, listw bocznych oraz spojler w Carbonie.

- Lane Assist

- Rozpoznawanie znaków

- Czujki i kamera cofania

- Grzane stołki

- Bezprzewodowa ładowarka w podłokietniku - kicha bo Samsung galaxy Note nie wchodzi, a w RS3 wchodził - plus dla RS'a :)

i tam inne bajery, ale tu nie o bajery chodzi a o to jak to auto brzmi, prezentuje i się prowadzi :) I'm in love!

 

Co do modów? No pewnie, już zamówiłem jakieś tam pierdoły :)

Rozpisałem się, sorry! Ale moja historia jest nauczką, żeby sprawdzić wszystkie dostępne opcje a nie zamykać się na jeden model/markę ;-) 

Btw. Mercedesa też sprawdziłem - not for me.

 

Joł! Może do BT, jak dobrze pójdzie! I jak mnie wpuszczą bawarką ;-)

2018-02-24 09.55.22.jpg

2018-02-24 09.55.39.jpg

2018-02-24 09.55.48.jpg

2018-02-24 10.00.47.jpg

2018-02-24 13.14.48.jpg

2018-02-24 14.20.14.jpg

2018-02-24 16.13.37.jpg

2018-02-24 15.47.43.jpg

2018-02-24 15.47.17.jpg

2018-02-24 14.23.34.jpg

2018-02-24 14.18.55.jpg

2018-02-24 14.18.02.jpg

2018-02-24 14.17.55.jpg

2018-02-24_15_50_30.mp4

Edytowane przez Młody_drog
  • Pomoc techniczna 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zaj.... świetny wybór, M2 są genialne. Gratuluje i zazdroszcze zabaweczki. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajna , niech cieszy :thumbup1: . Tankowanie jak dobrze widzę , w Ingol . 

Edytowane przez mariusz36
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, Młody_drog napisał:

Co do modów? No pewnie, już zamówiłem jakieś tam pierdoły

Proponuję zacząć od wydechu.

Dopiero po jego zmianie M2 brzmi tak jak powino :)

Brat ma w M2 takiego Akrapa jak poniżej 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gratulacje:).  Świetny wybór!  Kolejny, który przesiadl się  OOOO i nie żałuje;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, szymeniu napisał:

A nie mówiłem? ????

Oj tam oj tam...

12 godzin temu, mariusz36 napisał:

Fajna , niech cieszy :thumbup1: . Tankowanie jak dobrze widzę , w Ingol . 

Niee, tam mnie jeszcze nie było, tankowanie w Heidelberg

12 godzin temu, Bristol napisał:

Proponuję zacząć od wydechu.

Dopiero po jego zmianie M2 brzmi tak jak powino :)

Brat ma w M2 takiego Akrapa jak poniżej 

 

Na razie nie widzę takiej potrzeby. Seria brzmi ciekawie, ale nie twierdzę, że w przyszłości nie wpadnie :)

 

Dzisiaj poupalane trochę w górach, zrobiliśmy trasę Schwarzwaldhochstrasse i jest bajka! Jaram się niesamowicie tym autem, zakręty i prowadzenie są obłędne :) 

2018-02-25 14.49.15.jpg

2018-02-25 15.16.05.jpg

2018-02-25 16.08.53.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nigdy BMW nie miałem, ale... ta ładna :) podoba mi się :) gratuluje wyboru :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a fuj, o! :decayed:

grunt, że jesteś zadowolony :) to w którym mieście teraz stacjonujesz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, jedrekx napisał:

a fuj, o! :decayed:

grunt, że jesteś zadowolony :) to w którym mieście teraz stacjonujesz?

Nie gadam z tobą :D

Przewiozę Cie i zmienisz zdanie

Jestem w Heidelberg, więc kawałek do BT mam...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to zwiedzaj Neckarsulm, Stuttgart i Ingolstadt - daleko nie masz :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu ‎2018‎-‎02‎-‎25 o 10:12, Bristol napisał:

Proponuję zacząć od wydechu.

Dopiero po jego zmianie M2 brzmi tak jak powino :)

Brat ma w M2 takiego Akrapa jak poniżej 

Możesz nagrać jakiś filmik ? Albo chociaż zrobić zdjęcia ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Śliczna ! Sam się przymierzam do RS3 ale po ilościach postów Szymona chwalacego m2 też zacząłem o nim myśleć Ale potem sobie mówię quattro to quattro no i dźwięk RS3.. 

M2'ki nie słyszałem na żywo i obawiam się tył napędu bo przyzwyczajony do quattro i pewnego prowadzenia.. bardzo przewidywalnego..  gdybyś kiedyś był w okolicach hannoveru i miał trochę czasu daj znać ;) szerokości! 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

M2 jest świetna.wedle wielu opinin daje wiecej funu niz M4 no iż wglądu tez bardziej zadziorna :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Osobiście nie jestem fanem bawarek ale ta jest - KOT! jeszcze ten kolor, trafia w me gusta:D Gratulacje pocisku:decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój kolega jeździ taką niebieską M2 od ponad już roku. Ten samochód powinien dostać car of the year!

Fun pure. Harman brzmi sporo lepiej od B&O. Porównywać raczej należy z TTRS. Ale w TT jeszcze większa ciasnota.  Silnik R5 ma niesamowity potencjał i wygląda to jak gdyby sztuczne go zdławili żeby nie odjeżdżały RS4.

Gratuluję i szerokości :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 2/3/2018 o 11:41, Binek1.8T napisał:

Śliczna ! Sam się przymierzam do RS3 ale po ilościach postów Szymona chwalacego m2 też zacząłem o nim myśleć Ale potem sobie mówię quattro to quattro no i dźwięk RS3.. 

M2'ki nie słyszałem na żywo i obawiam się tył napędu bo przyzwyczajony do quattro i pewnego prowadzenia.. bardzo przewidywalnego..  gdybyś kiedyś był w okolicach hannoveru i miał trochę czasu daj znać ;) szerokości! 

Podchodziłem tak samo do RS3, jak już wspomniałem - prawie zamówiłem w ciemno. Ale proponuję przejechać się zanim zdecydujesz... Szczególnie, jeśli nie potrzebne Ci tylne fotele. Ja też się obawiałem napędu na tył ale na razie jest dużo lepiej niż myślałem, na mokrym/śniegu boje się szaleć bo muszę się jeszcze trochę oswoić z tym autem, można szybko narobić bałaganu. Jak będę to się odezwę, ale to cholera daleko! :D 

W dniu 5/3/2018 o 21:40, turdzi napisał:

M2 jest świetna.wedle wielu opinin daje wiecej funu niz M4 no iż wglądu tez bardziej zadziorna :) 

Właśnie z wyglądu mi się coraz bardziej podoba. Kiedyś nie bardzo mi się ten kształt widział, ale teraz jest koks. Ta gruba d*pa z tyłu robi robotę :D (Normalnie nie gustuję w dużych tyłach, ale w samochodach mogą być :D) Mam jeszcze na tyle dystans H&R (gift od dealera), muszę sprawdzić ile mm, ale wygląda na 15.

 

Zrobiłem już ponad 1kkm (w tydzień :D) i jestem dalej zajarany, chociaż jest parę minusów!

1. Wspomniany już 'wireless charging' - Note 8 się nie mieści. Chociaż nie wiem, czy to minus M2 czy notesa, że jest taki duży...

2. Jest dosyć spore opóźnienie przy przejściu z 'R' na 'D', jak chcesz szybko zawrócić gdzieś to ten lag trochę denerwuje.

3. Mały zbiornik!! - 52 litry... Nawet przy spalaniu autostradowym, jadąc 150 przy spalaniu 10l ~ - co 2.5h~ tankowanie. Trochę to upierdliwe. Chyba założę gaz :decayed::grin:

3. Coś jeszcze było ale teraz mi wyleciało z głowy (czyli nie jest aż tak wielkim problemem), później dopiszę najwyżej

 

No i taki 'pół-minus' to komfort na autostradzie, jadąc 150-160, nawet na komforcie (klapy zamknięte) jest dosyć głośno i bardzo twardo. Możliwe, że hałas zniknie/zmniejszy się po przejściu na letnie opony ale to się zobaczy. Twardo jest, i to bardzo! Ale to nie jest auto na długie trasy, dlatego też tylko 'pół-minus'.

 

Co jeszcze ciekawego! W pakiecie z Mką mam szkolenie w BMW M Performance Training Centre, muszę dobrać datę i będzie sztos! Trzeba się nauczyć wykorzystywać chociaż 50% tego co to auto potrafi!

 

Jak się wszystko wyklaruje to za tydzień pakuję emkę w trasę Heidelberg --> Warszawa --> Bukowina --> Praga --> Heidelberg. Wtedy zobaczymy, co będę mówił po takiej trasie :D 

Właśnie myślę i obserwuję czy zakładać letnie opony przed wyjazdem :D Może lepiej nie, bo popada 3cm śniegu i będę musiał samochód zostawić na samym dole przy rondzie w BT :D 

Edytowane przez Młody_drog
zapomniałem czegoś.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...