mariusz36

Tiptronic
    PB

1,618 profile views
  1. Dałeś radę to zrobić ? Jeśli BCM to obsługuje i po kodowaniu nie działa , musisz zrobić parametryzacja inaczej nie zadziała . Najlepiej to zrobić VCP .
  2. mariusz36

B8 TrOOOOp

Ja ostatnio napełniałem u siebie w A5 , też 2,0 tfsi weszło mi prawie 6 l. Układ miałem całkowicie pusty .
  3. Chorwacja to nie jest mój ulubiony kierunek , dlatego nie znam fajnych miejscówek . W tamtym roku byłem w miejscowości Zadar , w tym roku jadę do jakieś dziury Senj , ale ma być fajnie . Tu koledzy są bardziej doświadczeni w Chorwacji to coś podpowiedzą .
  4. mariusz36

B8 TrOOOOp

Musisz niestety wyciągnąć tunel środkowy , bez tego raczej się nie da. Dekor jest przykręcony kilkoma śrubkami i ciężko się do nich dostać . Opis jak go zdemontować (tunel ) jest na forum .
  5. Bardziej mi to na Polską granicę wygląda . Winiety na Czechy najlepiej kupić u nich na pierwszej stacji benzynowej , potem na granicy w Austrii jest też stacja i kupisz winiety na Austrię ~ 9€ i Słowenię 15€ - 7 dni
  6. mariusz36

B8 TrOOOOp

Ja ostatnio odnawiałem dwa grille i środki malowałem na czarno . W jednym zostawiłem chrom a w drugim był czarny , ale myślę że można ten chrom pomalować Najlepiej spytać lakiernika . Niektórzy go oklejają na czarno folią .
  7. mariusz36

B8 TrOOOOp

To Ci każdy lakiernik ogarnie . Mnie obecnie lakiernik maluje tą dokładkę , ale w A5 .
  8. mariusz36

B8 TrOOOOp

Możesz spokojnie pomalować na czarno - piano . Kolor czarny LY9B .
  9. mariusz36

Pierwsze Audi

Mając tyle kasy nawet nie powinieneś myśleć o b8 . B9 to całkiem inna konstrukcja , fajne auto a i ten już doczekał się lifta . Nie cofamy się , tylko odkrywamy motoryzację . Kupisz takiego gniota z 2016 , wydasz 60 tyś i co ??? Po roku będzie wart 40 tyś . Nie potrzebujesz bajerów , to za tą kasę można fajną ustrzelić . Szukaj z silnikiem 190 KM. i będziesz zadowolony - mam na myśli oczywiście TDI . Ja bym szukał w Niemczech .
  10. Tym wycinakiem jak najbardziej , nic nie będziesz musiał malować , będzie jak oryginał . Ja tym robie i jest super , ale można też wiertłem stożkowym i też będzie OK . Tak się robi i żadnych zamienników jeśli chodzi o czujniki . W zderzaku masz zaznaczone gdzie mają być otwory .
  11. A jak przejazd przez Czechy ? Robiłeś jakieś testy , pytam bo słyszałem że Czesi czepiali się Ślązaków nawet jak się jechało tranzytem . Miałem wakacje wykupione w Włoszech ,ale wszystko prysło jak bańka mydlana Teraz kupiłem Chorwację , ale w sierpniu . To wypoczywaj Panie
  12. mariusz36

B8 TrOOOOp

Wentylator się włącza bo dokańcza się wypalanie DPF - skutek krótkich tras . Płyn możesz spokojnie dolać , tylko kup o takim samym kolorze jaki masz teraz .
  13. Możesz kupić tak jak vialery , ale możesz też szukać oryginalnego fabrycznego . Można znaleś niemal nowe i nie używane . Oczywiście trzeba szukać takiego kompletu co ma też sterownik i wiązkę - sterownik - hak ( takie widziałeś ) , ale raczej napewno nikt Ci nie będzie z całej wiązki kabi wypruwał przewody które idą do przodu ( nie - jak nie masz haka , nie masz też żadnej instalacji ) . Zresztą część tych przewodów się łączy po drodze . Każdy elektronik woli sam zrobić taką wiązkę , bo to dużo szybciej . Patryk i wielu innych zakładają haki do aut które nie są przygotowane do haka . Jak jest auto przygotowane do haka to nie trzeba specjalisty . Patryk jest dobry w hakach , dużo tego robi , możesz mu zlecić zakup takiego oryginalnego i napewno Ci ogarnie wszystko . W Krakowie masz też Marcina - NAVIPOL ,w Rzeszowie Grzegorza .
  14. mariusz36

B8 TrOOOOp

Może trochę banalne pytanie , ale wiesz że jak masz podłączony ten kabel to nie możesz mieć na kompie połączenia z internetem ??? wtedy właśnie najczęściej uwala się takie kable .